PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Body Armour (Vücut Koruma)

drumstar
11 Mayıs 2011, 20:39
selam. korumalı bir mont almaktansa body armour denen ( mesela http://www.motomaxonlineshop.com/main/body_armour-pmu1045.html ) koruma kıyafetini alsak, üzerine de normal kıyafetlerimizi giysek yeterli koruma sağlayabilir miyiz? kullanan ya da deneyen arkadaşlar görüşlerini bildirirse sevinirim. :)

zenon
11 Mayıs 2011, 20:42
Bunları giyimek cıkarmak daha zor diye biliyorum.

my91
11 Mayıs 2011, 20:43
üstüne kıyafet giyemezsin.. Baya bi kabalar :)

drumstar
11 Mayıs 2011, 20:49
tüh ya ben de sevinmiştim kıyafetin altında iyi olcak diye :D peki önerdiğiniz çok pahalı olmayan mont var mı?

potitocuk
11 Mayıs 2011, 20:58
örnek olarak gösterdiğin koruma kıyafetini dün motomax ta denedim. 1 beden büyük mont alıp üstüne giyersen oluyor. Fakat çıkarman gerektiğinde ne doğru düzgün katlayıp biyere koyabiliyosun nede motosiklete bırakabiliyosun...

Felon
11 Mayıs 2011, 21:14
bunlara bende baktımda bildiğin incecik plastik.bana hiç korur gibi gelmiyor.Deri en iyisi

myagdi
11 Mayıs 2011, 21:22
body armor, darbeye karşı korur ama asfaltta sürüklenme sırasında meydana gelen asfalt yanığına karşı etkisi yoktur.

ayrıca motosiklet montlarında kullanılan kumaşların rüzgar geçirmeme fakat nefes alabilme, serinletmek için içine aldığı havayı dağıtarak verme, su geçirmezlik gibi özellikleri de var.

kısaca, monta alternatif değildir. montla birlikte ekstra koruma için kullanılan bir ürün.

sedici
11 Mayıs 2011, 21:52
e yaz sıcağında mont giymek de akıl kârı değil ama...

cavro
11 Mayıs 2011, 22:02

ciddi ciddi bu sırf bu sorun yüzünden motosiklet alıp almama konusunda gidip geliyorum :)
Adana'da malum gölgede 40 derece :)

drumstar
11 Mayıs 2011, 22:19
monta muhtacız o zaman :) babam bulgaristandan alıp getirse gümrükte bir sorun çıkarırlar mı? (mont,kask ve eldiven )

myagdi
13 Mayıs 2011, 22:28

yaz için file montlar var. Örnek:

http://www.motomaxonlineshop.com/main/bering_aero_yazlik_ceket-pmu567.html

mınçıka_35
13 Mayıs 2011, 23:34
Kardeş ben de bir ara(geçen sene indirimden:) ) heves edip almıştım ama pek kullanmak nasip olmadı.3-5 defa ya giydim ya giymedim.Bildiğin tuğla gibi bir şey.Arkadaşların da dediği gibi kullanımı çok zor.Katlasan katlanmıyor,motora bıraksan arada yürütürler.Böyle cadde ortasında uzaylı gibi gezersin:mrgreen:Bence de daha kullanışlı,daha sağlam klasik korumalı montlara bak:)

chemical
14 Mayıs 2011, 01:57
valla arkadas tekstıl montta kullandım derıde ama derının yerı ayrı ne soguk ne ruzgar nede dusunce asfaltta erırmı derdı var:) ama bu body armor lar yaz ıcın ıyı olmazmı gezıntıelrde vs cunku derı mont yazın sıkıntı gıderken sorun yokta havalandırma ceplerınden serınlıyosun ama kırmızıda durunca terler akmaya baslıyo:) yazın aslında kullanılabılır bu urun bende dusunuyorum yaz ıcın

erimozel
14 Mayıs 2011, 02:02
Elime para geçer geçmez yazlık file montumun sırt koruma pedini çıkartıp, montumu giymeden tişörtümün üstüne spidinin göğüs ve sırt koruma takımını alıp giyeceğim, gidip bizzat inceledim, çok kullanışlı ve sağlam duruyor üstelik hafif. Onun üzerine omuz ve dirsek korumalı yazlık montu giyeceğim. Tam korumalı ve mis gibi olacağını düşünüyorum :)

kenrox
14 Mayıs 2011, 02:04
drumstar: pek öyle olmuyor body armor'ı giydikten sonra ilk istediğin şey çıkarmak olduğundan, eğer enduro/cross filan yapmıyorsan normal bir korumalı mont almanı tavsiye ederim.

ayrıca üzerine normal kıyafet derken? ne giyeceksin ki? ; 3-4 beden büyük mü giyiyorsun normalde :D

havalar güzelliyor, mis gibi al yazlık montunu giy tshirtün üzerine takıl.

ya da en güzeli git bi dene body armourları, aynı anda fikrin değişecektir.

not: deri hastalarına da çok inanma, çok daha kaliteli üstün teknoloji kumaşlar var. yazın serin kışın sıcak modu.