PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Agility city 200i alıyorum

architect
11 Mayıs 2011, 20:32
Uzun araştırmalardan sonra :P bunda honda pcx i beklememinde payı büyük, kymconunh agility city 200 i modelini almaya karar verdim.
3-4 seçeneğim vardı, yine city 200 ün küçük kardeşi city 125, honda pcx ve son zamanlarda forum topiğindeki hareketliliklede ilgimi çeken scarabeo 200, hondadan vazgeçme nedenim basit motor ortada yok ne zaman geleceği hala meçhul, city 125 ten ise karbüratörlü olması ve biraz daha güç için vazgeçtim. aslında en çok takıldığım en son aklıma giren scarabeo oldu ama oda fiyat farkı caymama sebep oldu. sonuçta yarın gidip bayiye ödememi yapacağım plaka işlermleri filan hafta sonu kullanabilirim herhalde motorumu olmadı önümüzdeki haftaya.

buda resmi ama ben beyazını alacağım

http://img148.imageshack.us/i/69383189.jpg/

GP500-1st
12 Mayıs 2011, 01:01
Hayırlı olsun:rendeer: kararı vermişsin sanrım kafanda. Aslında motor alırken paran üst modele yetiyorsa (burada scarabeo 200ie oluyo) almamak genelde hata oluyo:) Yani motorunun gücü kalitesi kapasitesi nekadar iyi olursa o kadar uzun süre mutlu oluyosun..

Benin şahsi fikrim eğer büyük şehirlerde değil daha çok yazın yazlıkta falan ağırlıklı olarak kullanılıcaksa Pcx125 enjeksiyonu ve start stop sistemiyle hem çok düşük tüketimle insanı mest eder hemde su soğutmalı olmasıyla güçlü(11hp) ve dayanıklı olmasıyla en iyi sayfiye motoru:cat:

Şehirde kullanılıcaksa büyük tekerlek ve 12 nm tork Agility city200i fena değil. Pcx ten daha iyi bi seçenek. 125 lik olan modelde tork 9.5 nm ile düşük ve enjeksiyon yok:farao: 200i almıyo çoğu kimse ama aradaki farka bence değer..yokuş cıkarken ve benzin alırken farkını hissettirir:cat:

Scarebeo 200ie de ise 16'' jant su soğutma enjeksiyon eco/sport mod 19 küsür beygir en üstün model.. Seni çok zorlamıcaksa Aprilla alman en doğrusu. Ve en yüksek kalitede işçilik ve özen bu makinada:cat: Fuarda yakından ve uzun uzun inceleyince hayran kaldım..

twona
12 Mayıs 2011, 01:40
like 200 i yide denemeni öneririm. bu arada agility 200 yada like 200 163 cc dir. 200 cc değil , ama kaliteli ve sağlam motorlardır tavsiye ederim.

cybim
12 Mayıs 2011, 02:20
pcx i beklememekle iyi edersin dostum. hep erteliyorlar bu ay gelecek diğer ay gelecek felan diye ama dün bir satıcı şöyle söyledi. 2011 hondaların az sayıda geldiği ve pcx lerin hemen satıldığını ve artık bu yıl türkiyeye pcx gelmeyecek dedi.

Deprem ve tusunami honda da üretimi durdurmuştu. o yüzden üretim ve yedek parçası yaşınıyor hondada. sanırım bunun etkisiyle bu yıl ya hiç gelmeyecek yada yazın sonlarında felan gelecek diye düşünüyorum.

AmonRA34
12 Mayıs 2011, 02:29
Agility city 11 beygir 5 bin tl
Scarebo 200 19 beygir 7 bin tl
Xciting250i 22.5 beygir 8 bin tl

Bence bunların arasında en mantıklısı xciting250i ama iş maddiyata bakar.Eğer 3.000 TL tüketici kredisi çekebilirsen bence direk xciting al derim.Yavaş yavaş ödersin.Ödediğin faize de xciting sahibi olmak için değer bence.

asm
12 Mayıs 2011, 02:37
İmkan varsa sıfır City 200i yerine ikinci el bir Scarabeo 200 veya Carnaby 200 almak daha isabetli olur kanımca.

GP500-1st
12 Mayıs 2011, 02:47
pcx i beklememekle iyi edersin dostum. hep erteliyorlar bu ay gelecek diğer ay gelecek felan diye ama dün bir satıcı şöyle söyledi. 2011 hondaların az sayıda geldiği ve pcx lerin hemen satıldığını ve artık bu yıl türkiyeye pcx gelmeyecek dedi.

Deprem ve tusunami honda da üretimi durdurmuştu. o yüzden üretim ve yedek parçası yaşınıyor hondada. sanırım bunun etkisiyle bu yıl ya hiç gelmeyecek yada yazın sonlarında felan gelecek diye düşünüyorum.

Pcx ve cbr125 ler tayland da üretiliyor bildiğim kadarıyla. Yani japonyada değil. Cbr125 az da olsa parti parti geliyor türkiyeye(Tükiyeye öncelik pek vermiyolar avrupada talep üst seviyede iken) daha dün bi parti geldi bayide vitrinde cbr125 vardı. Niye bu sene daha hiç gelmesin buna anlam veremedim. gerçi Pcx Fuardan sonra daha hiçbir müşteriyle buluşmadı ama azar azar gelir hatta bayiler stok yapar ekim ile subat arası bence..

cybim
12 Mayıs 2011, 03:08
Pcx ve cbr125 ler tayland da üretiliyor bildiğim kadarıyla. Yani japonyada değil. Cbr125 az da olsa parti parti geliyor türkiyeye(Tükiyeye öncelik pek vermiyolar avrupada talep üst seviyede iken) daha dün bi parti geldi bayide vitrinde cbr125 vardı. Niye bu sene daha hiç gelmesin buna anlam veremedim. gerçi Pcx Fuardan sonra daha hiçbir müşteriyle buluşmadı ama azar azar gelir hatta bayiler stok yapar ekim ile subat arası bence..

hocam japonyada üretim durması türkiyedeki üretimi bile etkilemiş kaldı ki tayvanı etkilemesin. satıcılar mart - nisan - mayıs derken şimdide haziranda gelecek diyor. hocam dediğin gibi eylül ekim gibi gelebilirse bile bu yıl geldi saymamak lazım. çünkü yazın binemedikten sonra, o aylarda binip doğru dürüst gezemezsin

Honda Türkiye, 1 Nisan 2011 tarihine kadar Japonya’da yaşanan parça temin sıkıntısı ve 4 Nisan’dan sonra parça temin adetlerindeki azalma nedeniyle Honda Türkiye üretim adetlerinde de değişiklikler yaşanacağını bildirdi.

GP500-1st
12 Mayıs 2011, 03:20
Pcx güzel bi model kendine göre artıları var ama Scooter olduğu için alternatifleri çok. Kesinlikle bu yaz temmuza kadar motor beklemek yanlış olur. Arkadaşta zaten başka bi modele yönelmiş.

Ben en yakın alternatifi olarak Kymco like 200i yi görüyorum. Aynı güç değerlerine sahip ve çok hoş cizgileri var. Pcx de dikkat cekici biraz uzay motoru gibi ama dikkatli bakılırsa dizaynında bi felsefe yok biraz uyduruk bile denebilir. Like taklit bi motor olsada vespa tarzının çok güzel bi yorumu bence:cat: Dizaynırıda İtalyan zaten:cherry:

architect
12 Mayıs 2011, 12:31
Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar öncelikle daha almadım ama kararımı verdim.
Açıkçası bende pcxi çok beğendim ama yok, honda bayilerinin anlaşımlaz tavırlarıda cabası. Ay başında gittik yükselişe belli değil ama ön satış yapmyoruz gibisinden konuşuyorlardı bir kaç gün önce aradığımda motorları sattık ağustos teslimimiz var dediler. Çok ta kafayı yormadım işin açıkçası.
Scarabeo'yu da çok beğendim ama daha çok şehir içinde sağa sola giderken kuıllanacağım belki birazcık daha hor kullanacağım bir motor istiyordum, limit olarakta 5 bin lira belirledim. Ayrıca kredi kardına 12 taksitle alacağım için kymcoy, finansman olarakta çok daha kolayıma geliyor.
Xciting 250 ye gelirsek hiç düşünmedim, maxi scoter hiç düşünmedim ve işin açıkçası ne kadar konforluda olsa benim amacıma uymadığını düşünüyorum. fiyat olarakta 8 binliraya kadar çıkacaksam birazdaha ekler yamaha xcity250 alırım işin açıkçası. Hem fiyat hemde kullanım amacı olarak 250 lik maxi gereksiz gibime geliyor. olurda bir gün alacak olursamda ya downtownu yada xciting 500 ü tercih ederim zaten :)
İlgilendiğiniz için teşekkürler bakalım işlerden fırsat bulup gidip alabilecekmiyim motorumu :)

motorcu48
12 Mayıs 2011, 12:55
Agility city 11 beygir 5 bin tl
Scarebo 200 19 beygir 7 bin tl
Xciting250i 22.5 beygir 8 bin tl

Bence bunların arasında en mantıklısı xciting250i ama iş maddiyata bakar.Eğer 3.000 TL tüketici kredisi çekebilirsen bence direk xciting al derim.Yavaş yavaş ödersin.Ödediğin faize de xciting sahibi olmak için değer bence.

ya bu adam çok komedi ya gene iş başında :P
yavhu arkadaş adam ordaki seçeneklerinde xcitingi bile katmamış almış gitmiş sen daha ne diye kullandığın motoru işin içine sokarsın her topicte böylesin çok gülüyorum:mrgreen: scarebo topiğine girersin buna verceğiniz parayla xcitingi alın dersin ona buna dersin hemde 8 bin 500 kayme yani sudan ucuz:P affedersiniz ama kimse enayi değil senin düşündüğünü düşünemicek:cherry:

alan arkadaşa hayırlısı olsun güle güle kullan:rendeer:

twona
12 Mayıs 2011, 12:59
hayırlısı olsun, güle güle kullanın...

kalsit
12 Mayıs 2011, 13:08
hayırlısı olsun, güle güle kullanın...

az daha city alıyordum:salut:..ikinci motor olarak 163 cc hımmm ..bende düşünüp dururdum yahu 125 likler hemen hemen bu beygir gücünde :farao:..

TanImsIz
12 Mayıs 2011, 13:47
Öncelikle kararın ne olursa olsun , hayırlısı diyelim.
Belirtmek istediğim bi kaç nokta var, öncelikle almak istedğin scooter dan ne beklediğin önemli, büyük jant düşünmen çok büyük avantaj.
Ben 1 hafta önce sıfır scarabeo 200 aldım, ve bunu alana kadar elediğim motorlar arasında agility city 125/200 de var.

200 cc modeli, arkadaslarında dediği gibi sadece 163 cc, 150 lik bir scooter performansına hakim, + özelliği bir tek enjeksiyonlu olması, su soğutması dahi yok.
4000 lira 125 liğine, 5000 lira 200 lüğüne fiyat bictiler, ve bana üste 2000 lira daha koyup aprilia almak daha mantıklı geldi. Kymco scooter konusunda başarılı bir marka, fakat aprilia ile boy ölçüşebilcek kıvamda değil henüz.

İmkanlarını zorladıkca alternatifler çoğalıyor, 3 ona verceğime 4 buna vereyim, 5 şuna vereyim 6-7-8 derken çoktane limitini aşmış oluyorsun, ama 7 liraya scarabeo çok yerinde bir karar diye düşünüyorum.

sez333
12 Mayıs 2011, 18:53
kymco evet ödeme açısından kolaylık sağlıyor.. şölede bişey var yamahada hondada sadece 2 yıl garanti var.. kymcoda 30.000 km kadar motor garantisi var.. Garanti parça kısmıda çok iyi çalışıyor.

agılıty cıty 125 cc 3900-tl siyah beyaz renkler
agılıty cıty 200 cc olan 163cc 4915-tl siyah beyaz renkler
lıke 125 de 125 cc 3990-tl beyaz gri kırmızı açık mavi renkleri mevcut
lıke 200 oda 163 cc 4870-tl gri kırmızı açık mavi renkleri var.
xcıtıng 250 249,10cc 8350-tl füme ve beyaz rengi var.

125-200 cc olan ıkı modelinde kasası aynıdır. Bence maddi olanağa bağlı bir seçim olabilir. İkiside çok tutulan bir motor. 250 liliğinde beyazı çok talep görmekte.

Bu arada bodrum kymco bayisinde çalışıyorum. umarım aydınlatabilmişimdir. Diğer önerileride araştırarak bakacağım ama kullanmadan anlayamıyor insan..

architect
12 Mayıs 2011, 21:42
Scarabeo benimde çok dijjatimi çekti ama şu aşamada düşünmedim ödeme kolaylığı ve makul fiyatı birde daha yaygın servisi olması dikkatimi çekti. Birde ilk motor sağa sola sürterim birşeyler yaparım. Bu sene böyle geçsin bakalım.

Sez333 bilgilendirme için teşekkürler. City 125 ile 200i nin yakıt verilerinide Paylaşırsanız sevinirim.

the_doberman
13 Mayıs 2011, 13:40
hayırlı olsun. :rendeer:

architect
23 Mayıs 2011, 16:24
Agility city 200 i mi cuma günü kuşadasından teslim aldım ve arkadaşımla beraber (like 125 kullnıyor) gümüldür seferihisar üzerinden izmire getirdik. hem geç kalmış olmamız hemde ilk heyecanla resim çekmeyi unutmuşuz. :)

Rodaj dahilinde 60km/s hızda uzun süren bir yolculuk olmasına rağmen 110 km süren keyifli bir yolculuk oldu. Özellikle pamucak özdere arası bir taraf orman(malesef en güzel yerleri yandı) bir taraf deniz, bol virajlı inişli çıkışlı tipik bir ege sahil yoluydu güzergah. Artık ileriki gezilerde biraz fotoğraf çekeriz.
Herkese iyi sürüşler.

architect
28 Mayıs 2011, 11:56
ilk fotoğraflar arkadaşlar:) yanında like 125 olunca baya büyük duruyor özellikle arkadan baktığımızda.

http://img52.imageshack.us/img52/7156/img0353ul.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/52/img0353ul.jpg/)

http://img853.imageshack.us/img853/4118/img0354a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/img0354a.jpg/)

jesse
28 Mayıs 2011, 12:00
dostum hayırlı olsun ... bugün bende almaya gidiyorum.. yakıt tüketimi hakkında bi deneme yapabildinmi rodajda malum yakar ama . ilk izlenimlerini anlatırsan sevinirim

architect
28 Mayıs 2011, 12:25
Resimler küçük çıktığı için yeniden yükledim bölündü :)

http://img864.imageshack.us/img864/7677/img0355tv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/864/img0355tv.jpg/)

http://img225.imageshack.us/img225/3826/img0357s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/225/img0357s.jpg/)

http://img89.imageshack.us/img89/6109/img0351s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/img0351s.jpg/)

http://img508.imageshack.us/img508/3115/img0358fr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/508/img0358fr.jpg/)

http://img41.imageshack.us/img41/8487/img0356li.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/img0356li.jpg/)

jesse
28 Mayıs 2011, 12:27
su sürüş izlenimlerini paylaşırsan sevinirim.. :)

architect
28 Mayıs 2011, 12:35
dostum hayırlı olsun ... bugün bende almaya gidiyorum.. yakıt tüketimi hakkında bi deneme yapabildinmi rodajda malum yakar ama . ilk izlenimlerini anlatırsan sevinirim

daostum teşekkürler. Kuşadasından aldım motoru izmire gümüldür seferihisar yolundan getirdim aşağı yukarı 110 km yol yaptım ve 3 lt kadar yaktı yani 13tl lik benzin aldık fulledikten sonra.yol boyunca iniş çıkışlı ve virajlı yolda 60km/h hızı tutturmaya çalıştık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:31 ----------

su sürüş izlenimlerini paylaşırsan sevinirim.. :)

dur yahu geliyor oda :) benim ilk skuter olduğu için karşılaştırma yapamıyorum ama dengesi oldukça iyi frenleri dün denedim boş bir yolda ön o kadar kolay kitlenmiyor, daha doğrusu ne kadar asıldıysamda kitleyemedim. konfor desen like lı arkadaş motoru değştirmeye karar verdi diyebilirim (tabi 190 lık boyuyla liketa ufak kalmasının bunda etkisi vardır :) ) serilik konusunda rodajda olduğum için fazla yüklenmedim ama tatmin edici seviyede. ben memnun kaldım açıkçası.

jesse
28 Mayıs 2011, 12:48
rodajı erken tamamlaman motor için iyi olur.. yazın sıcak havalarda rodaj yapmamanı tavsiye ederim.. gece geç saatte hava serinken çıkman daha iyi olacaktır..

architect
28 Mayıs 2011, 13:03
nasıl olacak bilmiyorum valla ama yapacağız birşeyler. Sen nereden alacaksın haziran ilk haftası gelecekti motorlar.

jesse
28 Mayıs 2011, 14:32
mototal getirmiş.. cuma çarşamba günü ordaydım halledicez bi şekilde bugün. :)

architect
28 Mayıs 2011, 14:49
hayırlısı dostum ben şimdiye kadar memnunum umarım sende memnun kalacaksın.

bhdrkrblt
03 Haziran 2011, 15:42
biraz geç kaldım ama:pr:
kardeş öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. maşallah diyorum. ayrıca teşekkür ediyorum bizlerle fotoları paylaştığın için. motorun daha yeni ama bugüne kadar kullandığın süre de sağlamlık açısından nasıl bir motor? birde selenin altına rahat bir şekilde normal bir kask sığmıyormu yoksa ikinci kask için bagaj aldın. bunu merak ediyorum. şimdiden teşekkür ediyorum.:)

the_doberman
03 Haziran 2011, 15:50
kardeş öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. maşallah diyorum. ayrıca teşekkür ediyorum bizlerle fotoları paylaştığın için. motorun daha yeni ama bugüne kadar kullandığın süre de sağlamlık açısından nasıl bir motor? birde selenin altına rahat bir şekilde normal bir kask sığmıyormu yoksa ikinci kask için bagaj aldın. bunu merak ediyorum. şimdiden teşekkür ediyorum.:)
dostum fotoğraflardaki like 125 benimdi. arkadaşın agility city 200 üne binince benimkini 3 günde satıp bende aldım aynısından. simdilk rodajda olduğumuz için 60 km yi geçemiyoruz ilk 1000 km boyunca. kullanım klavuzuna göre hareket ediyoruz çünkü. güncellemeleri aşağıdaki linkten paylaşacağız km yaptıkça.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/87369-agility-city-200i-bilgi-paylasimi-3.html#post2369707

bhdrkrblt
03 Haziran 2011, 16:09
dostum fotoğraflardaki like 125 benimdi. arkadaşın agility city 200 üne binince benimkini 3 günde satıp bende aldım aynısından. simdilk rodajda olduğumuz için 60 km yi geçemiyoruz ilk 1000 km boyunca. kullanım klavuzuna göre hareket ediyoruz çünkü. güncellemeleri aşağıdaki linkten paylaşacağız km yaptıkça.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/87369-agility-city-200i-bilgi-paylasimi-3.html#post2369707

teşekkürler kardeş :rendeer:

the_doberman
03 Haziran 2011, 16:53
teşekkürler kardeş :rendeer:
insallah daha iyileri senin olur:cat:

architect
03 Haziran 2011, 18:16

Teşekkür ederim dostum. Evet daha çok yeni sağlamlık açısından bir sorun çıkartmıyacak kadar yeni. Büyük tekerlekli scooterların çoğunda olduğu gibi sele altına full face kask sığmıyor. Açık sığabilir ama denemedim. Arka top case ise orjinal yani motorun standart aksesuarı.

ToLGa_09
03 Haziran 2011, 18:49
hayırlı olsun, güle güle bin

the_doberman
03 Haziran 2011, 23:41
hayırlı olsun, güle güle bin
teşekkürler dostum. insallah daha iyileri senin olur.

satoyama
03 Haziran 2011, 23:51
ya bu adam çok komedi ya gene iş başında :P
yavhu arkadaş adam ordaki seçeneklerinde xcitingi bile katmamış almış gitmiş sen daha ne diye kullandığın motoru işin içine sokarsın her topicte böylesin çok gülüyorum:mrgreen: scarebo topiğine girersin buna verceğiniz parayla xcitingi alın dersin ona buna dersin hemde 8 bin 500 kayme yani sudan ucuz:P affedersiniz ama kimse enayi değil senin düşündüğünü düşünemicek:cherry:

alan arkadaşa hayırlısı olsun güle güle kullan:rendeer:

:queen:

al bendende o kadar eline ağzına sağlık ! yeminle içimden gelen herşeyi yazmışsın

:mrgreen:

ismail kanog
28 Ocak 2012, 20:58
bende düşünüyorum 200 lük fakat kararsızım 125 lik mi alsam acaba?

Zodium
29 Ocak 2012, 01:28
hayirli olsun bende Kymco'nun 250 lik maxi scooter'ini kullaniyorum ilk defa Kymco aldim bu motordan vazgecemiyorum ne hikmetse cok dogru bir secim yapmissin agility alarak.