PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sorumu kısa kesiyorum

kral recep
10 Mayıs 2011, 14:40
motosiklete binmek için olmazsa olmazlar nelerdir?kask,mont vs. )sadece ihtiyaçlar lütfen

_halil_
10 Mayıs 2011, 14:43
kask, mont, eldiven, dizlik, özel ayakkabı.. şimdilik aklıma gelenler..

-unnamed-
10 Mayıs 2011, 14:46
ehliyet....

eray_uluyazı
10 Mayıs 2011, 14:53
ehliyet....

::151:: haklı :queen:
ahahahahahhahahha:queen:

guardiann
10 Mayıs 2011, 14:54
::151:: haklı :queen:
ahahahahahhahahha:queen:

motosiklet olmadan ehliyetin ne önemi var once motosiklet :P:P

F54
10 Mayıs 2011, 14:58
motosiklet olmadan ehliyetin ne önemi var once motosiklet :P:P

bu mantıkta olanlarda polisten köşe bucak kaçıyor tabi bmw den nasıl kaçar orası meçhul birgün şehir içinde çevirme var bi scooter da 2 kişi polis dur dedi durmadılar adam marşa bastı bindi 100 metre sonra enseledi çaktı cezayı onlar da ilk önce motosiklet almış :salut:

ramizan83
10 Mayıs 2011, 15:02
senı koruyabılecek ne varsa ıhtıyactır secım sana kalmış bu gun bunu burda sorman bıle hata takıl kafana gore

Maxima
10 Mayıs 2011, 15:02
Bin Sür Ya Bi Kask Tak Yeter Ne Dizligi Ne Montu Abartıyorlar

mehmet tufan
10 Mayıs 2011, 15:04
özel bot yerine önünde arkasında çelik kaplama bi bot işinizi görebilir
kask olmazsa olmaz, eldiven bir sonraki aşama, dizlik, güzel bir mont (korumalı) olmazsa olmaz olmasada ağır baskı elementlerden.

ama asla ve asla çıplak bile binseniz kasksız kullanmayın, kol el uzuv kırılır, canlı kalırsınız, kafa ne yazikki ölümdür.. bilginize..

jam session
10 Mayıs 2011, 15:19

TmM o zMn sn oYle yAp!

Arkadaşım, 5-10 kişi tanır beni bu forumda.
Gayet sakin mülayim bi adamım.
Alt tarafı bir motosiklet için kimseye tartışmaya girmem.
Takmıyorsan takmıyorsun da.
Yaptığın yanlışı başkalarına empoze etmeye ne gerek var!

kral recep
10 Mayıs 2011, 15:19
'motosiklet' cevabını bekliyordum
sağolunuz kask,mont,eldiven kafidir benim için

kanucan
10 Mayıs 2011, 15:23
Kask,mont,eldiven,dizlik,bot,balaklava,bellik. :P

BBelt
10 Mayıs 2011, 15:24
Geçenlerde arkadaşlarımla bunu konuştuk yine. Bakınız, trafikte normları trafik kuralları belirler. Trafik kurallarına göre motosiklet sürmek için ehliyet ve kask zorunludur. Yani olmazsa olmazlar ehliyet ve kasktır. Geri kalanlar ise tercih meselesidir. Öte yandan, en azından korumalı bir ceket, dizlik ve eldiven kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

emre_tnl
10 Mayıs 2011, 15:26

insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen!:farao:

İbrahim Büyükcevher
10 Mayıs 2011, 15:33
akıl,,fikir,,mantık,,önsezi,,soğukkanlılık,, apaçilik ve artistlik yapma ruhunun derinlerinde bi yerde oluşmasını önleyici düşünceler,,sabah çıktığında akşam eve dönmeni sabırsızlıkla bekleyen biri ya da birilerinin olduğunu düşündürücü şeyler falan...

GorkeM
10 Mayıs 2011, 16:09
Vücudunun neresini ne kadar sevdiğine bağlı.
"Motosiklete binmek için olmazsa olmaz" diye birşey yoktur motoru çıplak da kullanabilirsin.

fatihsevim
10 Mayıs 2011, 16:45
sadece bilinç ve eğitim bunlar olduktan sonra sonrası gelir zaten

kral recep
10 Mayıs 2011, 17:03
Vücudunun neresini ne kadar sevdiğine bağlı.
"Motosiklete binmek için olmazsa olmaz" diye birşey yoktur motoru çıplak da kullanabilirsin.

tmm abi kızma:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:46 ----------

tmm abi kızma:cat:
saka bi yana kafami hic sevmiyorum kask haricinde butun korumalari alacam o zaman :D

Sergeant
10 Mayıs 2011, 17:18
olmazsa olmaz ehliyetle kask. kışsa eldiven. diğerleri olmadanda idare edersin bi süre

Acil112
10 Mayıs 2011, 17:27

Kimse kusura bakmasın!!!! foruma üye olup da s.....b..ktan 5-6 cevap yazıp bilmişlik taslamana gerek yok:farao:
Önce imla kurallarını öğren sonra da mesajının başına "bence" yaz en azından:farao:

OguzhanCBR
10 Mayıs 2011, 17:31
Bence ilk ihtiyaç olacak şey beyin....

excavatus
10 Mayıs 2011, 17:42
Bence ilk ihtiyaç olacak şey beyin....

Ayakta alkışlıyorum... Sonuna kadar haklsın.. Zaten beyin yoksa onu korumaya yarayacak bir kaska da ihtiyaç yoktur..

neyse, ben arkadaşa ne lazım onu söylemeyeyim, sadece şunu yazayım ihtiyaçlarına o karar versin.

Vücuttaki en berbat kırığın iyileşme süreci 6 ay - 1 yıl arası.
90km ile giderken kaza yaptığında, üzerindeki kıyafetlerin koruması yoksa, asfalt ile sürtünmeden erime süreleri yaklaşık 1,5 - 2sn.
Daha sonra asfalt ile senin ETİN arasında oluşacak sürtünme kaynaklı ısı, yaklaşık 1500 - 2000 derece (evet santigrat)
Bu yanmadan dolayı eriyen ve yanan etlerin yerine gelme süreci.. hmms??! yok... sürtünmeden dolayı kopan uzuvların yerine konma süreci??? yok.. hmss... sakat yaşamaya alışma süreci ise.. sana bağlı...

baris4444
10 Mayıs 2011, 20:38
EHLİYET yoksa güçlü bi tanıdık (emniyet müdürü, v.s. ) :)

RamonRojo
10 Mayıs 2011, 21:06
Kask olmazsa olmaz.Eldivensiz çıplakmışım gibi geliyor.Sağlam bir mont yetmedi göğüse gazete,rüzgara kafa tutan dizlikler ve verdikleri güven.Bu arada forum trollerine fazla kafayı takmayın.Bunlar olmazsa olur mu? Maalesef oluyor ama tam korumalıyken insan kendini güvende hissediyor ve yola daha iyi konsantre oluyor.

acayüp
11 Mayıs 2011, 02:42
Sevgili arkadaşım öncelikle kask olmak kaydıyla imkanların dahilinde hepsinden edinmeye çalış.
Bak geçende virajda düştüm ve sadece dizliğim çizildi ve sağ kalça kemiğim incindi ve şuanda kalça kemiği korumalı pantolon arıyorum. 15 yıldır ilk defa hareket halindeyken düştüm ve onda da dizlik kurtardı beni. Artçımda vardı şükürler olsun onda neredeyse tam korumaydı ve hiç bir yarası yok. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.(eldivenimde bayağı yıpranmıştı düşünce)

Mr.Silver
11 Mayıs 2011, 15:43
herkese merhaba. motorsiklet konusunda bir bilgim yok. daha önce hiç kullanmadım. istanbul beylikdüzünde oturuyorum.motorsikleti şu an için sadece büyükçekmece sahil inip çıkmak için istiyorum.arabam var.başka bir yer için kullanmayacağım. 2 kişilik istiyorum.boyum 1.85. eşimle beraber 150 kg ağırlık olacak. yokuş yukarı bizi çıkarabilmesi gerekli. hızlı olmasına gerek yok. 30 km/saat yapması benim için yeterli. kask dışında ne gibi koruyucular kullanmalıyım. ehliyetim yok. düşük motor hacimleri içinde ehliyet gerekli mi? aslında sorularımın bazı cevablarını belki araştırarak bulabilirim. fazla vaktim olmadığı için hazıra konmak daha işime geldi tecrübelerinizle yardımcı olacağınıza inanıyorum. teşekkürler.

Otoburkaplan
11 Mayıs 2011, 16:04
Yol da gerekli :P

Arkadaşım, temel olarak konuşursak göz koruması olmadan 50 km/saat hızın üzerinde gidemezsin. Yoksa ufacık bir sineğin ne kadar acı verdiğini öğrenirsin. Hele söz konusu bir arıysa daha farklı bir boyuta geçersin :)

Üşümeyecek kadar giyindikten sonra diğer korumalar ise aynı emniyet kemeri gibidir. Kaza yapmazsan hayatın boyunca hiçbir işine yaramaz, sıkıntı verir. Ama kaza yaparsan hayatını kurtarır.

İşte o sadece bir an için biz bazı motosiklet sevenler mont, pantolon, bot, eldiven ve kasklarımızı hiç üşenmeden giyeriz.

kartalizma07
11 Mayıs 2011, 16:39
benzin olmazsa gidemezsin :P

mınçıka_35
11 Mayıs 2011, 16:52
Hatırlıyorum da,10-11 yaşlarında yolda yürürken motor kullananları görürdüm.40 derece sıcakta adam mont giymiş diye gülerdim:mrgreen:Çocuk aklı işte...Nedense o günler geldi aklıma...:)

kurubuz
11 Mayıs 2011, 16:54

Yanlış cevap. Tepkiler şimdiden gelmeye başlamış bile. Apaçi sanarlar sonra seni..

kartalizma07
11 Mayıs 2011, 16:56
kask ve mont şart bence