PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Sınav Harcı?

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 02:26
selam arkadaşlar
2 gün önce bağlı bulunduğum kurstan msj geldi;
sayın fatih aygül yazılı sınavdan başarılı oldunuz, 15 mayıs direksiyon sınavı için en geç pztesi(bugün) :D 60 tl kursa getiriniz.
bunun aslı nedir arkadaşlar?
milli eğitimin zorunlu oldugu bi para mı yoksam kursun aldığı keyfi bir paramı ?
dipnot:kursta motorsiklet direksiyon eğitimi verilmedi

Brs.
10 Mayıs 2011, 02:37
Bende sınava gireceğim haftaya. Kurs ücreti 150tl verdim, Sınav harcı ise gerekli bankaya 60tl idi yanlış hatırlamıyorsam harc parası yatırdım. Üzerine başka bir parada vermedim. Birde B ehliyetime işletirken 130tl civarı emniyete vereceğim sanırsam... Benim kayıt olduğum kurs benden başka bir ücret istemedi, kurs parası harici..

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 02:41
Bende sınava gireceğim haftaya. Kurs ücreti 150tl verdim, Sınav harcı ise gerekli bankaya 60tl idi yanlış hatırlamıyorsam harc parası yatırdım. Üzerine başka bir parada vermedim. Birde B ehliyetime işletirken 130tl civarı emniyete vereceğim sanırsam... Benim kayıt olduğum kurs benden başka bir ücret istemedi, kurs parası harici..

bankaya ilk kayıt olurken bende para yatırdım.bu sınavın 2.evresi direksiyon içiin istiyorlar.

kim
10 Mayıs 2011, 03:28
45 tl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı Ziraat Bankası ,Vakıflar Bankası Veya Halkbankası hesabına) bunu yatırdıysanız kursdan istenen para yasal değildir ,itiraz edin böyle bir ücret vermek sorunda değilsiniz.

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 03:45
45 tl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı Ziraat Bankası ,Vakıflar Bankası Veya Halkbankası hesabına) bunu yatırdıysanız kursdan istenen para yasal değildir ,itiraz edin böyle bir ücret vermek sorunda değilsiniz.

kurstan gelen mesaj ;
sn.kursiye direksiyon sınavına katılabilmeniz için 60 tl ödemenizi en geç p.tesi günü mesai bitimine kadar kursa getiriniz.

tabi ben gitmedim.daha snra telefonla aradım.salı günü öglen 12ye kadar getirebilirsin dedi.dedim meb ise bankaya yatırayım yatırayım.bireysel olarak işlem yapılmıormus vs vsvs.
parayı vermezsem sınavım tehlikeye girer mi *

Slayerrr
10 Mayıs 2011, 03:45
Çakallık yapıyorlar. Çoğu kurs 20 TL civarı isteyip milleti ürkütmüyor ki fazla itiraz eden olmasın. Senin kurs biraz abartmış. İtiraz et başka kursların almadığını falan söyle.

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 03:48
yasal birşey değilse direk vermiyorum derim:cat:
paramızı zaten zor kazanıyoruz.
tek korkum direksiyon sınavımda sıkıntı çekermiyim bu durumdan dolayı

_pLay_06
selam arkadaşlar
2 gün önce bağlı bulunduğum kurstan msj geldi;
sayın fatih aygül yazılı sınavdan başarılı oldunuz, 15 mayıs direksiyon sınavı için en geç pztesi(bugün) :D 60 tl kursa getiriniz.
bunun aslı nedir arkadaşlar?
milli eğitimin zorunlu oldugu bi para mı yoksam kursun aldığı keyfi bir paramı ?
dipnot:kursta motorsiklet direksiyon eğitimi verilmedi
benım bıldıgım en son 40tl ıdı ( gecen sene ) zam geldıyse bılemıcem .

Slayerrr
bireysel olarak işlem yapılmıormus vs vsvs.
parayı vermezsem sınavım tehlikeye girer mi *

İstedikleri para tamamen kendilerinin alacağı bir şey. Yani böyle bir zorunluluk yok. Sınavın tehlikeye girmez, yasal olarak bir dayanakları yok en fazla kurs parasını tam olarak ödemediğini iddia edebilirler.

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 03:52
benım bıldıgım en son 40tl ıdı ( gecen sene ) zam geldıyse bılemıcem .

verdiniz mi peki?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:50 ----------

İstedikleri para tamamen kendilerinin alacağı bir şey. Yani böyle bir zorunluluk yok. Sınavın tehlikeye girmez, yasal olarak bir dayanakları yok en fazla kurs parasını tam olarak ödemediğini iddia edebilirler.

teşekkürler
en iyisi yarın sabah semtimdeki bi kaç kursa danışmak,bilgi almak.
gerçi vermeyede hiç niyetim yok

kim
10 Mayıs 2011, 03:58
Kesinlikle verme bu yasal değil git ve bunu belirt hiç bir tehlikeye girmezsin gerekirse tüketici haklarına başvuracağını söyle ,bencede çakallık yapıyolar fiyatı düşük gösterip sonra yok direksiyon ücreti yok sınav ücreti diyip para koparmaya çalışıyorlar,ödemen gereken tek şey 45 tl sınav hizmet ücretidir bunuda milli eğitim bakanlığının banka hesabına yatıracaksın kursa değil

Rox0ne
10 Mayıs 2011, 04:02
erken kalkıp gidecektim kursa :D
öglene kdar yatayım bari,teşekkürler kardşim :=)

sideprensi07
10 Mayıs 2011, 12:15
ben kursa yazıldığımda halkbank a 50tl yatırdım,295tl kurs ücretini peşin ödedim,kurs bitti,şuan dosyayı hazırlıyorlar,para filan talep etmediler henüz

Mr_Muscle
10 Mayıs 2011, 13:24
Banada aynı mesaj gelmişti b ehliyeti için 20tl istediler fakat ben getirmedim ve direksiyon sınavına girdim en son sertifikayı almaya gittiğimde istediler üzerimde yok dedim aldım sertifikamı.
Sonuç olarak vermenize gerek yok, kurs sahipleri sınava giren her aday için çok cüzi bir miktar veriyorlar meb e , ama çakallık yapıp 60 tl isteyen ş.refsiz kurslar da var.

kckr
10 Mayıs 2011, 13:29
Bende hiç öyle bir para vermemiştim.

macar_93
10 Mayıs 2011, 14:11
Benden de istediler.şehirler farklı olmasına rağmen çoğu kişiden duydum 60 tl olayını.Ama benim kurs parası bira pahalı oldu.400 tl yi buldu.Evlat acısı gibi geldi diyebilirimm.. Hayırlı olsun..

cakalaz
10 Mayıs 2011, 22:20
Direksiyon Sınavı giriş ücreti kişi bası 19 TL civarı bir rakam ödeniyor.
Coğu kurs da bunu 20 veya 25 TL olarak öğrenciden alıyor. NormaL bir durumdur. Öğrenci adına yatırılan Sınav ücrettidir :cat:
Ama 60 TL 'yi ilk defa duyuyorum :queen:

TutkuluAcemi
10 Mayıs 2011, 23:12
300 lira verdim daha da bişeye elimi sürmedim.