PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde 10 Kuruş İndirim (09 Mayıs 2011)

kizilkurt
09 Mayıs 2011, 20:33
Akaryakıt fiyatlarına bu kez zam değil, indirim geldi.

Shell & Turcas Petrol'den yapılan açıklamada küresel akaryakıt fiyatlarında yaşanan düşüşün rafineri tarafından fiyatlara yansıtılmasıyla birlikte akaryakıt ürünlerinin pompa fiyatlarında indirim yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, "Bu gece 00:00’dan geçerli olacak fiyat değişikliğiyle birlikte Shell FuelSave Kurşunsuz 95’de 10 kuruş, Shell FuelSave Diesel’de 8 kuruş indirim yapıldı" dendi.

Kaynak: Milliyet Ekonomi

MotorKafa
09 Mayıs 2011, 20:34
Daha iki gün önce depoyu fullemiştim :pr:

kizilkurt
09 Mayıs 2011, 20:36
Daha iki gün önce depoyu fullemiştim :pr:

Akaryakıt fiyatları dünyada düşerken Türkiye'de yüksek tutamazlardı sadece zaman çalmak için hemen yansıtılmazdı keşke bekleseydin :)

Acil112
09 Mayıs 2011, 20:36
şaka yapıyorsanız şimdiden söyleyin:) yarın depoyu fulleyecem bak:D

JustRebelde
09 Mayıs 2011, 20:40
Güzel haber en azından az birşey indirmişler :)

Ama şu mevzuyu anlamıyorum yarın fulleyince değişen ne olacak 10 lt benzinde 1 lira ne biliyim bana böyle 10 kurus düşünce fullemek sanki 1 lira düşürülmüş gibi atlamamak gerekiyor hemen sonra aa benzin satışları artımış bir zam yapalım biz sunlara demesinler sonra almayarak yada daha az alarak en azından tepkinizi koyabilirsiniz :)

cavro
09 Mayıs 2011, 20:44
115 dolardan 100 dolara düştü yurt dışında petrol varil fiyatı
%12 %13 gibi bir düşüş yani
430 kuruştan 10 kuruş indirdiler
%2,5 civarı yani
aaa geçen gün olan zam ne orandaydı
sanırım %2.5 gibi bir şeydi

ama ne yazılacak pek sevgili bazı gazetelerde

"hökümet bizi düşünüyor hamdolsun"

tabi sonuç
kazığı her gün yemeye devam
geçen gün yaptıkları zammın nedenini anlıyoruz şu anda

petrol fiyatlarının düşüşünü yansıttık bakın gibi bir açıklama yapacaklar
oysa ki petrol fiyatı düşüşünden 1 kuruş nasiplenememiş oluyoruz
aradaki fark ise cebe

vioLence
09 Mayıs 2011, 21:06
hazır olun yarından itibaren yine sonuna koadar kyoacaklar bize bu indirimden sonra bence yine güzel bi zam gelecek hazır olun yani.

kim
09 Mayıs 2011, 21:11
-
-

Hükümetin her seçim öncesi yaptığı numaralardan biri, önce zam sonra indirim 3 Mayıs da zam yap 9 mayısda geri al,aldığı vergileri düşürsün önce hükümet,işde altta grafiği

-

http://www.haber34.com/UserFiles/Image/benzin-fiyat-grafik.jpg

-

washburn24
09 Mayıs 2011, 21:53
her gelen indirimden sonra uzuluyorum kesin bi kac gune 3 kati zam gelecek diye

The Dude
09 Mayıs 2011, 22:03
size de iyilik yaramıyor.

padişahımız için 3 kere ;
yip yip Hurraaaa !
yip yip Hurraaaa !
yip yip Hurraaaa !

gerçi bu nidalar pek uyuşmuyor gibi ama olduğu kadar.

benzin olmuş 4,20 tl. devlet bakanları çıkıp firmaların kendi kar paylarından feragat etmelerini söylüyor.
kime ?
ekonomik çıkarları için yüzbinlerce masum insanın ölmesine,
bir ülkenin kaderini değiştirmekte sakınca görmeyenlere,
detaylı bilgi için bkz. Irak, libya ...

oysaki devletin ta kendisi hiçbir şekilde bu "kemiksiz et" misali gelirden kendisini yoksun bırakmak istemiyor.
ben mi?
kasap vitrinindeki kıçına karanfil takılmış etten farkım yok.
gerçi biraz kemikliyimdir ama olsun.

F54
09 Mayıs 2011, 22:04
arkadaşlar bu zam indirimi oldu aslında şu an da benzin şubat ayı içerisindeki fiyattan tr geliyor o zaman benzin 4020 ytl satılır idi şimdi ise 4200 lira demek ki indirim tam anlamıyla yansıtılmıyor 20 kuruş bize geçiyor zam yapacakları zaman bol kepçe ile yapanlar indirim yaparken çay kaşığı ile yapıyor böyle adalet olmaz olsun keşke mısırda libya da yaşasaydım demek geliyor içimden orada bir depo benzin 5 usd bizde ne kadar vallahi ben hesabını yapamıyorum çünkü her an zam bindiriyorlar

cengaver29
09 Mayıs 2011, 22:33
10 kuruş inse birşey farketmez. en az bi 2 LİRA inicekki benzin cuk diye tam fiyatı olsun. kimse laf etmesin...

TOP SPEED
09 Mayıs 2011, 22:42
Benzin kasım ayında 5 lira olucak indirim yapsalar nolur,çocukmu kandırıyorlar.:pr:

regal
09 Mayıs 2011, 23:02
şaka şaka bence bir verib 5 almak gibi olacak bence

mınçıka_35
09 Mayıs 2011, 23:03
Kanımca 10 kuruşluk indirimin acısını sonradan kat kat çıkarırlar.Denklem çok basit,yavaş yavaş,inceden inceden ayar...Sonrası insanlara artık sıradan bir olay gibi geldiği için ana haber bültenlerinde kravatlı spikerin 10 saniyelik anonsu.Benzine şu kadar zam geldi.Şimdi sıradaki habere geçiyoruz...

extrem_015
09 Mayıs 2011, 23:05
arkadaşlar abanın motosikletin arabanın deposunu evdeki tamacanaları ne bulursanız benzinle doldurun :queen::queen:
sonra bu indirim kat kat çıkar bari faydalanabildiğimiz kadar faydalanalım :)

sedici
09 Mayıs 2011, 23:05
tüh... daha bu sabah aldım :) şaka bir yana harbiden inerse en azından motorun depoyu bari fullerim :) arabaların depolar zaten pas tuttu...

piranha dört
09 Mayıs 2011, 23:08
Yav zaten parayı kazanırken gelir vergisi ödemiyormuyuz.????Harcarken birdaha ne vergisi alıyorsun......
Gelir vergisi, gelir üzerinden verilen bir vergidir. Gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tâbidir. Gelir bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği kazanç ve iratların safi tutarıdır.........Zam yaparken %10-15.İndirimde %1-bilemedin 2.........Anlamamak için salak, yaptıklarının farkında olmamaları için de şerefsiz haysiyetsiz olmaları lazım.Daha ne deyim.:pr::pr::pr::pr: kim in verdigi taabloya göre ötv ile üreticiden ve dagıtıcıdan daha fazla para kazanıyorsun.Bu şu demek .Tc ye satılmak üzere giren 15.8 milyon ton yakıttan devlet litre bazında ortalama 2 lira çarpı 1000(1tonda 1000 litre varolduğundan) (mazot ve digerlerindeki fark gözönüne aldım,düşürdüm devletin karını aslında benzinde 2.50 :queen:) 31.600.000.000.....yazı ile otuzbir tirilyon TL kadar direk gelir elde etmiş geçen yıl.Yanlışım varsa düzeltin.Rakam büyük gelmedi aslında ağır geldi.Hazmedemedim.Üstelik insanlar bu parayı benzine yatırmadan öncede gelir vegisi olarak zaten artı olarak ödeme yapmışlardı.:farao::farao::farao::farao:Demokrasi. .Büyük yazayım DEMOKRASİ..............:queen::queen::queen::queen :

DaBEL
09 Mayıs 2011, 23:15
ayrıca 2 gün önce zaten 8 kuruş zam yapmışlardı.. o neyin zammıydı?? varil fiyatı mı arttı yok.. neden yapıldı peki o zam?? işte o zam gelecek olan fiyat indiriminin zammıydı işte kardeşler.. adamlar indirimden bile kar elde ediyorlar yaa...

GP500-1st
10 Mayıs 2011, 00:42
Altın değil benzin stoklıcak yakında vatandaş zam manyağı olmıyım diye

Aslında millet 1 senelik benzinini sene başında peşin alsa 500 tl falan kari olur otomobilde en aşşağı:cyclopsan

piranha dört
11 Mayıs 2011, 00:43
GP500-
Altın değil benzin stoklıcak yakında vatandaş zam manyağı olmıyım diye

Aslında millet 1 senelik benzinini sene başında peşin alsa 500 tl falan kari olur otomobilde en aşşağı
Fakat o zamanda:bu kadar benzinle nereyi yakacan deyip apoya komşu olarak imralıda beş hatda yedi yıldızlı misafir edilir.Tabi aslın Türk yada Müslüman isen a,b,c, tiplerinden birinin karanlık zindanlarında çürümeye mahkum olursun.

kenrox
11 Mayıs 2011, 00:54
allah razı olsun :D 2.5 lira vergi ve bitmez tükenmek bilmeyen zamdan sonra ne güzel oldu bilemedim. 10 kuruş yawh offf süper....

sedici
11 Mayıs 2011, 01:46
eğer ki benzin fiyatında sağlam bir indirim olursa trafik sorunu katlanarak artar onun da farkındayız dimi :) toplu taşımayı tercih edenlerin çoğu kendi aracını kullanmaya başlar trafikteki araç sayısı artar :)

bi hayal kurayım dedim benzin düşmüş arabayı motoru fullemişim kopuyorum tam caddeye çıkıyorum o da ne trafik felç... milim kıpırdamıyor indirimi duyan trafiğe çıkmış hayal kabusa dönüştü

Emrah.ark
11 Mayıs 2011, 02:27
3 kere zam gelir bi kere 10 kuruş indirim.:pr:
Bir iki haftaya bi zam daha gelir korkmayın:P
Ben istemiyorum indirim falan,zengin milletiz biz.:cherry:
Başımızdakilere ne olur yani bi kaç milyon dolarcık daha kazandırsak ayıptır yaptığınız.:farao:
Ben benzinin 5 lira olmasından yanayım.:cyclopsan
Ayıptır biz çalışıcaz başımızdakiler o miting senin bu miting benim Türkiyeyi turlicak tatil yapıcak.:pr:
Devir eli cebe atma devri padişahımız sen çok yaşa!:salut:

acayüp
11 Mayıs 2011, 03:02
Yaw ne indirimi. Adamlar pompaları ayarlayana kadar 20kr zam gelir zaten.
Nedense zam gelince hemen ayarlanan pompalar indirimde bir türlü ayar tutumuyor yaw.
Acaba diyorum zamamı programlanmışlar :)

Nfs
11 Mayıs 2011, 03:42
Yarın fulleyelim artmadan ...:bounce:

kizilkurt
11 Mayıs 2011, 04:20
eğer ki benzin fiyatında sağlam bir indirim olursa trafik sorunu katlanarak artar onun da farkındayız dimi :) toplu taşımayı tercih edenlerin çoğu kendi aracını kullanmaya başlar trafikteki araç sayısı artar :)

bi hayal kurayım dedim benzin düşmüş arabayı motoru fullemişim kopuyorum tam caddeye çıkıyorum o da ne trafik felç... milim kıpırdamıyor indirimi duyan trafiğe çıkmış hayal kabusa dönüştü

Şehirleşmenin (kentleşme) en önemli unsurlarından biri de toplu taşıma kullanım oranıdır. Bir şehirde toplu taşıma ne kadar az tercih ediliyor ise o şehir o kadar gelişmiş olarak bakılır (bu şehirleşmenin göstergelerinden biridir). Şimdi şunu diyeceksiniz ya kardeşim herkes özel taşıt sahibi olursa trafik felç olur ki; demişsiniz de. Tam burada yine şehircilik devreye giriyor. Eğer şehir planlaması geliştirilebilir şekilde yapılmamışsa tabi ki taşıt sayısı arttıkça kabusa dönüşür. Bunun için planlamada yolların genişliği,çokluğu ve işlekliği ön planda tutularak tasarımlar yapılır ve uygulanırsa (kanal istanbul projesi yerine varolan şehir düzenlenirse) ne trafik sorunu kalır ne de benzinin indiriminde trafik krizi artar. Planlamalar şimdiki ihtiyaçları karşılayabildiği gibi en az gelecek 50 yılı da kapsayacak şekilde yapılmalıdır ve uygulanmalıdır. O zaman şehir yaşamının kalitesi artar. Saygılarımla :)

srknbdm
11 Mayıs 2011, 04:39
yemezleeer

mankind1976
11 Mayıs 2011, 08:58
Allah razı olsun hakkaten ''müslüman'' insanlar....

Alkan hızal
11 Mayıs 2011, 09:03
Arkadaşlar bize müstehaktır bunların hepsi koyun gibi yaşıyoruz. 2 gün kimse marşa basmasın bakıyım o ÖTV KDV nasıl düşüyo.

mettoxin
11 Mayıs 2011, 09:18
Arkadaşlar bize müstehaktır bunların hepsi koyun gibi yaşıyoruz. 2 gün kimse marşa basmasın bakıyım o ÖTV KDV nasıl düşüyo.

:cat::cat:

efediyari
11 Mayıs 2011, 11:13
kimi arkadaş demişki keşke depoyu fulleseydim 10 kuruşluk indirimle depoyu full yapsan nolcakki, motorlarımızın deposu zaten 10-12lt arası birşey 10lt de sadece 1 lira fazla vermemiş olursunuz :mrgreen: 2 tane gofret parası :)ama benim içinde çok para yani 250 liralık motora biniom ayda 20 liralık benzin harcıom :)

Farukxtm
11 Mayıs 2011, 11:24
vay 10 kuruş indirim çok büyk bi indirim yapmışlar dimi kaçırmamak lazım :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

BBelt
11 Mayıs 2011, 12:00
Bir şehirde toplu taşıma ne kadar az tercih ediliyor ise o şehir o kadar gelişmiş olarak bakılır

Enteresanmış. Mesela dünyanın en geniş metro ağlarından birine sahip olan Paris'in gelişmemiş bir şehir olduğunu çıkarımlayabiliriz... Benim mantığıma pek oturmadı.

ZIPPIRMAN
11 Mayıs 2011, 12:02
Hamam paraları olsun 10 kuruş

WOLF 81
11 Mayıs 2011, 12:14
115 dolardan 100 dolara düştü yurt dışında petrol varil fiyatı
%12 %13 gibi bir düşüş yani
430 kuruştan 10 kuruş indirdiler
%2,5 civarı yani
aaa geçen gün olan zam ne orandaydı
sanırım %2.5 gibi bir şeydi

ama ne yazılacak pek sevgili bazı gazetelerde

"hökümet bizi düşünüyor hamdolsun"

tabi sonuç
kazığı her gün yemeye devam
geçen gün yaptıkları zammın nedenini anlıyoruz şu anda

petrol fiyatlarının düşüşünü yansıttık bakın gibi bir açıklama yapacaklar
oysa ki petrol fiyatı düşüşünden 1 kuruş nasiplenememiş oluyoruz
aradaki fark ise cebe

katılıyorum, dünyada ortalama %10 fiyatlar düşerken bizde %2,5 - 3 arası düşüş yaşandı sadece yaptıkları zammı geri çektiler vatandaş uyuma diyecem ama ........:salut:

Oz@n-RCR200S
11 Mayıs 2011, 12:25
hacı sanki araba deposu fulluyorlar bide yazmışlar :D depo fulledim dün diye 10 kuruş çok farkediyorya kaç lt alıyorki zaten bi motor :D

kursattekin
12 Mayıs 2011, 09:40
mujde :P dayanamamislar bu indirim bizi bozar, halki psikolojik olarak sallar biz en iyisi bildigimizi yapalim kaziklari yaglayalim boyut onemli degil nasilsa ses eden yok, uc vakte zam geliyor, ben diyorum bu cuma, siz anlayin en gec pazartesi, yurdum insanina 10kurus indirimi maksimum 10gun tattiranlardan allah razi olsun cumlesinden, soy sop neleri varsa :queen:

piranha dört
15 Mayıs 2011, 00:31
Bu zamları bu kadar yadırgıyor,ayıpsıyor,isyan etme raddesine geldiğimizi belirtiyoruz.Peki iş icraata geldiğinde hareket kabiliyetlerinden birini kullanma cesareti kaçımızda var?(Unutmayalım anlı şanlı Osmanlı'nın,Çanakkale'yi geçilmez kılanların,onların şunların bunların torunları,çok mükemmel bir din in mensuplarıyız)Allahın bilmem neleri bile ne hakları oldugunu iddia edip ne müsamalar alıyorlar vatanı bölme amaçları kesin olduğu halde.Allahın dinine şirk koydukları yetmez gibi birde bu milletin iradesizligine şirk koymuyorlarmı.İlla birinin dümemizemi dokunması lazım.Bu kadar pasif ve sümsük bir milletmiyiz?Ben cevabı buldum.Bence biz ruhsuz bir milletiz.Hep öyleydik ve hep öyle kalacağız.Ta ki içimizden bir tane milletinin haysiyetini şerefini,onurunu kurtarma cesaretine sahip biri çıkana kadar pusacağız.Tarih de böyle yaşamadık mı?