PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu fiyat bu monta verilir mi lütfen yardım.

kenansubasi
09 Mayıs 2011, 00:31
http://www.hudsonderi.com/?urun-182-2521-HL--ROBOCOP-BAY-DERi-CEKET-motosiklet-motorsiklet.html

bu montu almak sizce mantıklı mı yoksa bu fiyata daha korumalı bır mont alınır mı birde sizce korumaları yeter li mi

suatsm
09 Mayıs 2011, 00:38
kullanacagın motosiklete baglı !! ama güzel bence

Nfs
09 Mayıs 2011, 00:38
Verilir kardeşim...Bence çok güzel sade bir mont...:cat:

takendy
09 Mayıs 2011, 00:39
kışın 250 TL ye almayanı dövdükleri mont değil mi bu ?

kenansubasi
09 Mayıs 2011, 00:40
kullanacagın motosiklete baglı !! ama güzel bence

mondial mct 250 motorum acemilik var şu an motoru sürerken korkuyorum iyi bir kaskım var ıyıde bır mont almak ıstıyorum düşersem korusun diye sizce dogru tercih olur mu?

kenrox
09 Mayıs 2011, 00:43
deri güzel korur ama yazın bişersin içinde.
dört mevsim montlara da bi bak derim. kışın sıcak, yazın serin tutanlardan. ufak bir aramayla bulabilirsin benzer fiyatlara.

norad
09 Mayıs 2011, 00:48
Oğuz abi bu mont iyi değil mi yani ?

umtglsr
09 Mayıs 2011, 00:51
bu montu fuar zamanı denemiştim üstümde bence acayip ağır bi mont hani normal bi ağırlık deil direk sogudum denedikten sonra gidip deneyip ole karar vermenizi oneririm.

kenansubasi
09 Mayıs 2011, 00:57
deri güzel korur ama yazın bişersin içinde.
dört mevsim montlara da bi bak derim. kışın sıcak, yazın serin tutanlardan. ufak bir aramayla bulabilirsin benzer fiyatlara.
koruma derken düştüğümde darbe anında koruması nasıldır acaba

takendy
09 Mayıs 2011, 01:09
Oğuz abi bu mont iyi değil mi yani ?

4 mevsim değil , ağır ve uzun süredir farklı fiyatlarla satılıyor artık birçok kişide var her yerinde koruma diye bir takım kabartmalar var ve bir süre sonra deforme oluyor ,
sende mi aldın diyeceksin , hayır
yakın bir arkadaşım aldı ondan biliyorum:cherry:

kenansubasi
09 Mayıs 2011, 01:18
4 mevsim değil , ağır ve uzun süredir farklı fiyatlarla satılıyor artık birçok kişide var her yerinde koruma diye bir takım kabartmalar var ve bir süre sonra deforme oluyor ,

yanı önermiyorsunuz ?

c3nk
09 Mayıs 2011, 01:25
giyim,kuşam tarzı ürünleri üstünüze giymeden satın almayın.

norad
Abi bilgilendirdiğin için sagolasın.Yakın bir zamanda bu montu alıcaktım iyi ki bu konu açılmış.:cat:

kenrox
koruma konusu uzay.
nasıl düştüğün, neye çarpıtğın, hangi hızda olduğun vs hepsi bi parametre.
ayrı bir yazlık montun varsa al. mct 250'yle düşmelerde bi şekilde korur (ya da korumaz) merak etme.

kenansubasi
09 Mayıs 2011, 01:26
giyim,kuşam tarzı ürünleri üstünüze giymeden satın almayın.

hakılısında üzerimde nasıl duracagından çok düştügümde ne kadar koruyacak o kafama takıldı.

er6nakeder
09 Mayıs 2011, 01:33

ne 250 si 180 tl idi hatırladığım kadarı ile.

ra.pi.do
09 Mayıs 2011, 01:37
Bence güzel bir mont, yazlık/kışlıkmış hem. Ama deneyen arkadaş fazla ağır demiş.O yüzden imkanınız varsa deneyerek içinize sinerek alın derim.

tutku1982
09 Mayıs 2011, 02:11
Bence güzel bir mont, yazlık/kışlıkmış hem. Ama deneyen arkadaş fazla ağır demiş.O yüzden imkanınız varsa deneyerek içinize sinerek alın derim.

deri mont düşünürsen hafifi yokkk:queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

http://www.motomaxonlineshop.com/main/kushitani_sjl5_deri_ceket-pmu1322.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

http://www.motomaxonlineshop.com/main/kushitani_sjl5_deri_ceket-pmu1322.html

bu mont aldık arkadaşa cok kullanışlı cokta kaliteli işçilik var yanlız cok soguk havada kullanamasın.

kubi34
09 Mayıs 2011, 02:26
güzel kardeşim,
bende bunun cordura kumaşından yapılmış olanı var. fiyatına göre fena mont değil. ama korumaları zayıf. artı bileklerde ve boyun kısmında cırt cırt olayı olmaması kötü oluyo, bileklerinin orda boşluk kalıyo. yazın iyi de kışın efil efil içeri hava giriyo, boyun kısmıda çıt çıt olduğu için içine giydiğin elbisenin boyun kısmı uzunsa üstüne bide cırt cırtı kapatırsan boğazını rahatsız ediyo.
bunların haricinde havalandırması çok iyi. 6 tane havalandırma fermuarı var sonuçta.
görünümü de gayet güzel. üstünde de gayet şık duruyo.
ayrıca bilen bilir. yazlık mont ayrı, kışlık mont ayrı.
git, dene, hoşuna giderse al.
kal sağlıcakla.

Şeyh Şamil
09 Mayıs 2011, 02:42
Deri mont; sürtünme ve aşınmaya karşı; tekstil monta göre daha dayanıklıdır.

Bu avantajının yanında, yaz mevsiminde, fazla bunaltması kaçınılmazdır..

Yazlık ve kışlık olmak üzere, 2 ayrı mont alıp kulanman uygun olur.

Tekstil montlarda işini fazlasıyla görür, yukarıda değinilmiş zaten;

düşme anında; hızın, nereye ve nasıl ? çarptığın önem arzeder..

Kazasız keyifli sürüler..

NOT.. Zannederim Elint'in kullandığı mont'da aynısı.. Onun görüşleri de
sana ışık tutacaktır..

Ekli link. http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/88559-elint-cakalaz-fusuy364-arhavi-ve-hopa-gezimiz.html

ergün1968
09 Mayıs 2011, 12:39
Kushitani'den şaşmayın,oda ağırdır,ama deri kalitesi ve korumalar kıyas kabul etmez.1 yıldır kullanıyorum.

Tuncer Sezen
09 Mayıs 2011, 12:59
sana ışık tutacaktır..

Elint in kullandığı mont hudson değil,kushitani.O da oldukça ağır bir mont,kışın çok çok iyi ve kaliteli bir mont olduğu kesin fakat yazın sıcak bir bölgede sıkıntı yaratabilir,gerçi tüm deri montlarda hemen hemen bu böyledir.En güzeli ayrıyetten yazlık tekstil bir mont almak tabi mümkünse.

Bu arada kendi kullandığım mont da revit kubix,yarı deri yarı tekstil.Arka koruması biraz fazlaca soft geldi bana fakat geri kalan kısımlar oldukça iyi.Gerek dizayn gerekse kalite açısından güzel bir mont,şuanda da anes motorda indirimde,bende indirimden aldım zaten.425 tl fiyatı,başka yerlerede baktım maalesef hala 680 tl ye satılıyor.
Ona da bakabilirsiniz imkan dahilindeyse.

Gökhan
09 Mayıs 2011, 13:25
sana ışık tutacaktır..

Ekli link. http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/88559-elint-cakalaz-fusuy364-arhavi-ve-hopa-gezimiz.html

Forrap'ında dedigi gibi benim mont kushitani. Kışın koruması ve kalitesi üzerine diyecek pek fazla birşey yok. Kurşun geçirmez desem yeridir :)

Yaz aylarında ise içligi çıkartıldıgında sıcak okadarda sorun olmuyor. Tabiki bu karadeniz iklimi için geçerli...

WTP
09 Mayıs 2011, 13:30
1 kış ve 1 yaz, 15000 kmdir kullandığım mont... hala da kullanıyorum ve en ufak bir bozulma yaşamadım... ne olursa olsun deri malzeme kullanıyorsan, mont olur, chap olur, motorunun çantaları olur, sana tavsiyem bir deri bakım seti alman. 10-15 tl civarı. bir de bulabilirsen badem yağı gerçekten ömrünü çok uzatır.

bileklerin cırtından falan bahsedilmiş... arkadaşlar, cırt elbette iyidir ama bilirsiniz ki kışlık eldivenlerinizin bilekleri geniş olduğu için, montu içeri alabiliyorsunuz!!

korumalarından bahsedeyim.. teknik detaya girmezsek eğer, çok fazla para vermeden en iyi korumayı sağlayabileceğin bir mont bu, daha iyisi var mı? elbette var.. ama mont eline ulaştığında ilk kez dokunduğunda daha üstüne giymeden kalitesini ve sağlamlığını hissediyorsun. astarlı olması sebebiyle, yazın da kışın da çok iyi tutuyor. ben 270 tl ye almıştım...

1,82 boyunda 86 kiloyum biraz göbekli sayılırım. XL üstüme tam oturdu. siparişi verdikten 1 gün sonra elime ulaştı... telefonla aradığın zaman beden konusunda yardımcı oluyorlar..

350-400 tl civarına çıkabiliyorsan eğer, alabileceğin bir başka ürün ise, 4.44 motor'da (Ankara) revit montlarda indirim var 175€, istersen ara bir sor..

myagdi
09 Mayıs 2011, 14:07
1. yaz için file mont şart,
2. giyim-kuşam ürünlerini satın almadan önce mutlaka deneyin. beden ölçüleri standarttır diye düşünmeyin. üstünüze cuk diye oturmuyorsa, korumalar iş görmeyecektir.

emre_tnl
09 Mayıs 2011, 14:08
kaliteli deri mont ağır olmaz mı?

tarcan
09 Mayıs 2011, 15:30
fuar zamanı 280-tlye satıyolardı.şık bir mont ama önümüz yaz sıkar bunaltır.

kenansubasi
10 Mayıs 2011, 03:17
anlaşıldı üzerimize giyip denemeden alınmayacak bu mont bir yazlık bir kışlık alma şansım yok yazın İstanbul da çok mu soru çıkarır bu mont sıcakta.

inancalio
10 Mayıs 2011, 13:54
Ben de bu montu kullanıyorum. Ben memnunum. Az çok deri tecrübem olduğu için söylüyorum; derisi amacına hizmet etmek için gayet iyi. Sonuçta kuzu derisi beklemeyin. Bu sağlam dana derisidir (büyükbaş). Korumalarının çok yeterli olmadığının bende farkındayım ama yinede bana güven veriyor. Kışın hava 8-10 derecelerde iken içime sadece kalın sweetshirt giyip kullandım ve üşümedim... Haaa sıcak meselesine gelecek olursak; şu bahar aylarında bile yoğun trafikte durursan pişme olayı başlıyor :) Ama iç katmanı çıkartıp, fermuarlı hava kanallarınıda açarsan havalar iyice ısınana kadar gidersin.

BLACK_ICE
10 Mayıs 2011, 14:01
http://www.hudsonderi.com/?urun-182-2521-HL--ROBOCOP-BAY-DERi-CEKET-motosiklet-motorsiklet.html

bu montu almak sizce mantıklı mı yoksa bu fiyata daha korumalı bır mont alınır mı birde sizce korumaları yeter li mi

koruma konusunda biraz değil yetersiz gibi alıp kullanan arkadaş var ekipte deri vs souk açısından ok ama koruma yönüünden zayıf

Cihat Taygut
10 Mayıs 2011, 14:06
Motoplus taki deri montlara bakmanı tavsiye ederim hem kalite ve fiyat olarak iyi olduklarını duydum.

motopirate
10 Mayıs 2011, 23:15
mont gayet şık duruyor ama:bounce: üzerinize denemeden almayın derim.

Bozkurt74
10 Mayıs 2011, 23:50
Arkadaşlar,ben de bi mont buldum,tekstil mont,markası Honda.Kırmızısı bayağı bol ki moto montunda aradığım renk özelliklerine sahip.Mevsimlik olduğunu söyledi arkadaş.Fiyatıda 300 TL civarı ama pazarlık olabilir gibi.
Giydim ve sanki benim ölçülerime göre yapılmış(Benim beden biraz standart dışı:P,öyle hazır ürünlerden pek üzerime cuk diye oturanı kolay kolay bulamıyorum ne yazıkki :salut:).Ama mont hakkında bilgim yok.Ürünün ne olduğunu sordum,Honda'nın kendi ürünü olduğunu söylediler.Ellerinde de bir tane varmış.
Daha önce kullananlar var mı acaba bu monttan?Alsam mıki?
Bir de bu Honda yazısını kaybetme-kapatma gibi bi şansım var mı acaba?

ra.pi.do
11 Mayıs 2011, 02:17

Arkadaşın şu mesajına binaen rahatsız edici bir ağırlıkta olmasın demek istedim.Hafif olsun değil.

bu montu fuar zamanı denemiştim üstümde bence acayip ağır bi mont hani normal bi ağırlık deil direk sogudum denedikten sonra gidip deneyip ole karar vermenizi oneririm.

baysamin
11 Mayıs 2011, 02:31
Arkadaşım bende senin gibi sordum soruşturdum omu olsun bumu olsun diye yok onu alma bunu al yok onun orası öyle burası böyle mont öneriyorlar önerdikleri montu almam için motoru satmam lazım. Sonunda bir mağzaya gittim denedim beğendim kaça para 150tl prohell marka gayette memnunum. Aktif kullanıcıyım devamlı motorsiklet kullanıyorum bir kaç gün kar yağmıştı onun dşında sağnak yağmır fırtına kullandım. TAVSİYE ederim.

kenansubasi
11 Mayıs 2011, 22:06
Arkadaşım bende senin gibi sordum soruşturdum omu olsun bumu olsun diye yok onu alma bunu al yok onun orası öyle burası böyle mont öneriyorlar önerdikleri montu almam için motoru satmam lazım. Sonunda bir mağzaya gittim denedim beğendim kaça para 150tl prohell marka gayette memnunum. Aktif kullanıcıyım devamlı motorsiklet kullanıyorum bir kaç gün kar yağmıştı onun dşında sağnak yağmır fırtına kullandım. TAVSİYE ederim.

sonunda bende öyle yapacağım gibi iyi bir şey alalım diye araştırıp duruyoruz 2 hafta oldu haya arıyoruz :D