PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maxi Scooter kullanmak için tecrübe gerçekten şart mı?

freebug
08 Mayıs 2011, 01:13
Bir konu da "tecrübeniz yoksa Kymco xciting 250i ağır gelir" diye bir metin okudum. Daha küçük motorlar ile başlamayı tavsiye ediyorlar..

14 sene önce (12-14 yaşlarımda) bionik 51 tarzı motorlar kullanıyordum.. Yazları da asya,mondial falan kiralıyordum yazlık yerlerde, bir zorlanma yaşamıyordum.. Xciting 250i kullanmasam da yakından inceledim, gözümü korkutmadı.. Boyum 187 bu arada..

Gerçek anlamda ilk motorum olacak diyebilirim.. Sizce maxiler bana ağır gelir mi? burgman400, sw 400, xciting 250i arasındayım şuanda.. Daha küçüğü ile başlamama gerek var mı? Yoksa bu tecrübe olayı biraz abartılıyor mu?

Biraz fikir verirseniz sevinirim..

_pLay_06
08 Mayıs 2011, 01:14
Bir konu da "tecrübeniz yoksa Kymco xciting 250i ağır gelir" diye bir metin okudum. Daha küçük motorlar ile başlamayı tavsiye ediyorlar..

14 sene önce (12-14 yaşlarımda) bionik 51 tarzı motorlar kullanıyordum.. Yazları da asya,mondial falan kiralıyordum yazlık yerlerde, bir zorlanma yaşamıyordum.. Xciting 250i kullanmasam da yakından inceledim, gözümü korkutmadı.. Boyum 187 bu arada..

Gerçek anlamda ilk motorum olacak diyebilirim.. Sizce maxiler bana ağır gelir mi? burgman400, sw 400, xciting 250i arasındayım şuanda.. Daha küçüğü ile başlamama gerek var mı? Yoksa bu tecrübe olayı biraz abartılıyor mu?

Biraz fikir verirseniz sevinirim..

bence tecrubeye gerek yok ılk 15 gun dıkkatlı kullanın yeterli

ezme
08 Mayıs 2011, 01:37
Gerek yok bence! İlk günlerde sakin kullanırsan, ki zaten Maxi scooter degil ne kullanırsan kullan yeni makinaya alisasiya kadar sakin olmak lazım, sorun yasamazsın! Ben mesela 6 ay önce 125 lik kymco Movie kullanıyordum, direk xciting 500 e geçtim!

AmonRA34
08 Mayıs 2011, 01:57
Şehir içinde bol bol gezersen acemiliği atlatırsın.Ama çoluk çocuk dikkat et.Aniden önüne çıkabilecek araçlara da dikkat et.Fazla mahalle aralarına girme.Çevre yollarında her gün 1-2 saat gez.Ben 1.75 boyumla zorlanmıyosam sen hiç zorlanmazsın.Panik yaparak ön frene asılma sakın.Arka freni kökleyebilirsin.xciting250 de cbs fren sistemi var.Çok iyi frenlemesi var.Çevre yolunda boş alanda fren çalışmaları yap.Her zaman önce arka fren , yetersiz kaldığında da ön fren takviyesi yapmayı öğren.Xciting250 kullanımı çok kolay bir motordur.Ama yine de çevre yolunda 1-2 bin km acemiliği atmanda fayda var.

_pLay_06
08 Mayıs 2011, 03:32
Şehir içinde bol bol gezersen acemiliği atlatırsın.Ama çoluk çocuk dikkat et.Aniden önüne çıkabilecek araçlara da dikkat et.Fazla mahalle aralarına girme.Çevre yollarında her gün 1-2 saat gez.Ben 1.75 boyumla zorlanmıyosam sen hiç zorlanmazsın.Panik yaparak ön frene asılma sakın.Arka freni kökleyebilirsin.xciting250 de cbs fren sistemi var.Çok iyi frenlemesi var.Çevre yolunda boş alanda fren çalışmaları yap.Her zaman önce arka fren , yetersiz kaldığında da ön fren takviyesi yapmayı öğren.Xciting250 kullanımı çok kolay bir motordur.Ama yine de çevre yolunda 1-2 bin km acemiliği atmanda fayda var.

yurdumun insanı nasılda güzel açıklıyor.

motorcu48
08 Mayıs 2011, 09:58
yurdumun insanı nasılda güzel açıklıyor.

ahahah:queen: mt motosiklet eğitimi gibi dimi :mrgreen:

ufuk-*-
08 Mayıs 2011, 12:10
Hiç deneyimim yokken silverwing 400 aldım bende 2 ay önce.Şimdiye kadar birkaç ufak tefek sorun yaşadım "lan noluyoz" dedirten cinsten.bunların hepsi yavaş dönüşlerde,dar viraj almam gereken yerlerde dışa açılıyor olmamdan kaynaklanıyordu.Ağırlığın çok fazla olumsuzluk yaratacağını düşünmüyorum çünkü ağırlık arka tekerlek üzerinde ve aşağıda aslında.Ayaklar rahatça yere yetişiyosa hiçbir sıkıntı olmaz ağırlıktan yana.Benim kendi görüşüm boş bir alanda bi yarım saat manevralara alıştırmanız kendinizi.yolda zor bir durumda kalmamak adına alışkanlık kazanmak önemli sürüç için.

KBC
09 Mayıs 2011, 05:00
o boyla motorun ağırlığını rahatlıkla taşırsın arkadaşım , fakat ilk defa max. scooter kullanacaksan arkadaşlarında dediği gibi acemiliğini atana kadar elinden geldiğince dikkatli ol . düzde farketmezsin bisiklet gibi gelir ama virajlarda düşük hızlı dönüşlerde ani durmalarda gösterir tehlikesini.

ayrıca seçeneklerin arasına : SYM GTS 250 şiddetle tavsiye ederim !!!