PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni karbüratör alıp yardım lazım

Emre Fırat
14 Haziran 2017, 19:19
arkadaşlar selamlar motor sym gts 250 karbüratörlü . Commuter motor karbüratörü vardı , orjinal scooter karbüratörü sipariş ettim çinden geldi taktım bugun montajı yaptım .
Şimdi sorun , önceki karbüratör cbf 250nindi otomatik değil manuel jigle vardı, bu karbüratörde otomatik jigle var fakat kablosunu bulamadım.
Karbüratör yakınında 2 tane soket var kırmızı ve siyah renkli , kontrol ettim birisinde devamlı elektrik oluyor kontağı açıncada motoru çalıştırıncada . Otomatik jigle kablosunda devamlı elektrik olur mu ? ona göre bu kabloyu ona takacağım ?
Performans arttı fakat ilk gaza basışta bir boğulma oluyor şuan motorda rölanti sabit oynama yok

ramazan_06
14 Haziran 2017, 22:21
otomatik jikle ise sürekli elektrik olur

serkanADH13
15 Haziran 2017, 00:12
Otomatık JIKLE kablosunda 2 adet kablo olur,
1 tanesı SUREKLI elektrık olur,
1 tanesınde sureklı EKSI şase olur,,,

Eger KABLO yok ıse,

SARGI dan cıkan konjektore gıden SARI veya BEYAZ kablodan 1 kablo eklenır,
ve karburatore verılır,

dıerıde şaseye verılır,,,

Emre Fırat
15 Haziran 2017, 02:15
otomatik jikle ise sürekli elektrik olur
Teşekkürler çok sağolun :)

Otomatık JIKLE kablosunda 2 adet kablo olur,
1 tanesı SUREKLI elektrık olur,
1 tanesınde sureklı EKSI şase olur,,,

Eger KABLO yok ıse,

SARGI dan cıkan konjektore gıden SARI veya BEYAZ kablodan 1 kablo eklenır,
ve karburatore verılır,

dıerıde şaseye verılır,,,
Serkan abi çok sağol , orada kontak açıkken devamlı elektrik olan soketi yaptım bağladım otomatik jigleye. ilk biraz yüksek devirli ısındıkça rölanti düşüp normale dönüyor onu hallettim . Karbüratörün en altında bir kablo takmak için soket var en alt kısmında acaba o ne işe yarıyor elektrik kablosu takmak için . birde otomatik jigle kablosunun yanında motorda boşta bir soket daha var ama onda elektrik yoktu test ettim gelmedi...
Daha sonra şuan elimi gazdan çekince egzosttan patırdama sesi devam ediyor bujiyi değişmem lazım sanırım önceki sahibinin değiştiğini sanmıyorum . Hava ayarını tam tutturamadım sanırım ilk gaza basışta kalkışta motor gaz yemeyip boğuluyor sonra ani hızlanıyor :)))