PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El marşı alıyor sonra motor duruyor

Serender
09 Haziran 2017, 15:16
Herkese merhaba
Motor mondial 150 mash 150 cc scooter
İlk motorum 2. el olarak aldım
Sorunum aldığımda motorun el marşında bir problem yoktu daha sonra elden marşa bastığımda marşı alıyor motor çalşıyor ama motor 1-2 sanıye sonra stop ediyor tekrar denememe rağmen el marşıyla marş tekrar alıyor sonra 1-2 saniye sonra tekrar duruyor.
Ama 3-4 denme sonrasında motor el marşı alıyor sonrasında stop etmiyor.
Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim ilk motorum ilk tecrubem fazla bilgim yok bu konularda şimdiden teşekkürler.

diablof
09 Haziran 2017, 15:31
rölanti ayarını yükseltebilirsin çözüm olarak.

sanırım supap ayarı gerekiyor. geç çalışma -özellikle de hava soğu yada serinse daha geç çalışma- supap ayarsızlığından oluur.

kolay gelsin.

Serender
09 Haziran 2017, 15:48
rölanti ayarını yükseltebilirsin çözüm olarak.

sanırım supap ayarı gerekiyor. geç çalışma -özellikle de hava soğu yada serinse daha geç çalışma- supap ayarsızlığından oluur.

kolay gelsin.

İlk motor oldugundan hangi parça nerdedir bilmiyorum bu benim yapacağım kolay bir ayarmıdır yoksa servislik bir durummudur hocam?

diablof
09 Haziran 2017, 17:39
sen bu işleri daha önce yapmış, görmüş yada yapacak alet edevat yoksa sakın bulaşma. götür ustasına servisine nereyeyse yapsınlar.

ama öncelikli olarak rölantiyi bir yükselt bakalım devam edecek mi sorunun. çok az yükselt. bi kullan bakalım. direk supap ayarından önce rölanti, hava ayarı bunlardan emin olunması gerekiyor.

kolay gelsin.

Serender
10 Haziran 2017, 13:36
sen bu işleri daha önce yapmış, görmüş yada yapacak alet edevat yoksa sakın bulaşma. götür ustasına servisine nereyeyse yapsınlar.

ama öncelikli olarak rölantiyi bir yükselt bakalım devam edecek mi sorunun. çok az yükselt. bi kullan bakalım. direk supap ayarından önce rölanti, hava ayarı bunlardan emin olunması gerekiyor.

kolay gelsin.

Yardımların için sağol hocam