PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen acil yardım

Arif46
06 Haziran 2017, 20:51
Selamlar arkadaşlar. Bugün aksam motosikletimle (CBF 150) eve gelirken 6.500-7000 devirden sonra far kısılarak neredeyse tamamen kesilme noktasına geldi. Ramazan ayı girdiginden beri aksam cikmiyordum belkide birkac gundur vardi ben bugun farkettim. Motorumu 2016 kasim ayinda aldim garantisi var ancak 12 volt cakmaklik taktigim icin o halde gotursem elektrik aksamini garanti disi birakacaklar eger basit bir cozumse kendim halledecem ciddi biseyse mecburen cakmakligi sokup gotururum lutfen bilgisi olan arkadaslar yardim etsin tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Yok mu derdime derman olacak kimse yahu

.::YaRGıÇ::.
11 Haziran 2017, 18:35
elektrik aksamında bişey olduğunu sanmıyorum.far duyunun oradaki kabloları bi kontrol etmenizi öneririm.kablo hafif temassızlık yapmış olabilir.farı cıkararak kontrol ederseniz daha mantıklı olur.far duyunu çıkarmayı bilmiyorsanız şöyle yapın.farın yükseklik ayar vidası var.faın hemen altında onu en ileriye alın(8 numara bir somun)sonra elinizle alttan far duyunu sağa yada solda hafif çevirerek kendinize doğru çekerek açın ve kontrol edin.kolay gelsin