PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor gaz yiyor ama gitmiyor ?

Emre Fırat
03 Haziran 2017, 12:49
Arkadaşlar selamlar eniştemin scooterinı kullanıp kendine bahsettiğim bir sorun var .
Motor 2013 model sym joyride evo 200i 23binde scooter. Çalıştırıyorum gaza basıyorum 4 5 bin devire kadar devir yükseliyor fakat hiç hareket yok. Dümdüz yolda bile yani 2 cm ileri alıcaksınız 6 bin devire kadar gaz basıyorsunuz son gazda ileri gitmeye başlıyor ilk kalkışta . Onun haricinde yolda çok hızlı ve seri gidiş yönünden hiç problem yok.
Benim motorda sym gts 250 mesela 1500 devirde rölantide çalışıyor gaz verdiğim an yürümeye başlıyor. enişteminkinde bu şekilde değil gereksizde bir yakıt tüketimi oluyor . Bu geç kavramanın sebebi nedir sizce ?

uzay gemisi
03 Haziran 2017, 12:54
Scooter şanzımanlaindan pek anlamam ama kayış sıkıntısı olabilirmi? Şanzıman kapağını Açıp bakmak lazım içeride durumlar ne

Emre Fırat
03 Haziran 2017, 13:10
kayışı ve arka balata yeniydi diye biliyorum abim , birde kayış olsa diğer devirlerde de aynı sorun olmaz mı mesela kalktışı felan çok seri , kaçırma yok sadece yüksek devirde kavrıyor

Mamba09
03 Haziran 2017, 15:09
dostum scooterlardan çok anlamam ama bu olay debriyajdan yapar. scooterda debriyaj neye karşılık geliyorsa sıkıntın o. kayış olabilir.