PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardım lazım...

serkoserkan
02 Haziran 2017, 23:46
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Bi sorunum var ve motoru evimden 4 5 km uzakta bırakmak zorunda kaldım. Yarın gündüz gözüyle yanına gidip tavsiyelerinizi dinleyerek tamirciye kadar çalıştırmaya çalışacağım. Onun için yardımınıza ihtiyacım var. Sorunuma gelecek olursak geçenlerde aşırı bir yağış oldu. ertesi gün bi yere kadar gittim işimi hallettim motoru çalışırdım gaz verince boğulup stop ediyordu. Çalışıyor fakat gaz verince hareket almadan stop ediyordu. 1 km kadar elimle eve kadar sürdüm. Depoya yağıştan su girmiş olabileceğini düşündüm. (depo üstü şamandıra contasından benzin taştığı oldu depo fullenince büyük ihtimal oradan) Karbüratörü söktüm temizledim. Sanırım ufakta hava ayarını bozdum. Taktım zorda olsa çalıştı. Fakat sesi biraz toklaştı kalp ritmi bozuldu (hava ayarını kurcaladığım için oldu diye düşünüyorum) Neyse sorunum çözüldü yarın ustaya gidecektim yinede. Bugün ufak bi işim için dışarı çıktım. 4 5 km gitti ve yine aynı sorun oldu arkadaşlar. Motor gaz yemiyor. Hatta 3 4 çalıştırmadan sonra marşta almıyor. Karbüratör tahliyeden benzini boşaltınca çalışıyor ama gaz verince stop ediyor. 3 4 kere karbüratörün tahliye hortumundan su kalmış olabileceği düşüncesiyle karbüratörü boşalttım. Fakat çalışınca çok düzensiz çalışıyor ve gaz verince stop ediyor. Lütfen sorunu tespit için yardımcı olun ustaya kadar çalışsa benim için kafi. Teşekkür ediyorum herkese. :king::king:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

bu arada motor mondial znu125 (nostalji scooter)

kefkes
03 Haziran 2017, 00:03
İçindeki benzinin tamamını tahliye hortumundan bi kaba boşalt, depoya pıs su girdiyese deponun altına çöküyor olabilir, yani karbüratörü temizleyip çalıştırma yetmeyebiliyor.Bu arada karbüratörü tekrar temizle ve bujileri ve hava filtresini de kontrol et derim.Bir de rölanti ayarını epeyce yükselt ve üst devirlerde kullanmayı dene ustaya kadar..Znu için değilde başka markalarda birebir yaşayan biliyorum..

Bence sorun depodaki benzinin tamamen pislenmesinden kaynaklı, suyla beraber çamur ve toz girmiştir içine.. Sonucu da bekliyoruz.Geçmiş olsun.

Bu arada acil başlıklı konu açmak yasak:)

Erdost
03 Haziran 2017, 00:05
Hava ayarından büyük ihtimal.Yeterli oksijen olmayınca benzin yanmaz.Yanma odasına yetersiz hava geliyor gìbi.Gaz verince stop etmesi, benim aklıma hava ayarıñı gêtiriyor..

serkoserkan
03 Haziran 2017, 00:16
İçindeki benzinin tamamını tahliye hortumundan bi kaba boşalt, depoya pıs su girdiyese deponun altına çöküyor olabilir, yani karbüratörü temizleyip çalıştırma yetmeyebiliyor.Bu arada karbüratörü tekrar temizle ve bujileri ve hava filtresini de kontrol et derim.Bir de rölanti ayarını epeyce yükselt ve üst devirlerde kullanmayı dene ustaya kadar..Znu için değilde başka markalarda birebir yaşayan biliyorum..

Bence sorun depodaki benzinin tamamen pislenmesinden kaynaklı, suyla beraber çamur ve toz girmiştir içine.. Sonucu da bekliyoruz.Geçmiş olsun.

Bu arada acil başlıklı konu açmak yasak:)

ama durum gerçekten acil. yolda kaldım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Hava ayarından büyük ihtimal.Yeterli oksijen olmayınca benzin yanmaz.Yanma odasına yetersiz hava geliyor gìbi.Gaz verince stop etmesi, benim aklıma hava ayarıñı gêtiriyor..

üstad hava ayarı stop ettirir mi? ben sadece düzensiz çalışır fazla yakabilir diye biliyorum. 4 5 km gittikten sonra stop etti ama yarın hava ayarını da hiç yapmamış biri olarak yapmaya çalışacağım bakalım. :(

kefkes
03 Haziran 2017, 00:25
Bugün ufak bi işim için dışarı çıktım. 4 5 km gitti ve yine aynı sorun oldu arkadaşlar. Motor gaz yemiyor. Fakat çalışınca çok düzensiz çalışıyor ve gaz verince stop ediyor. Lütfen sorunu tespit için yardımcı olun ustaya kadar çalışsa benim için kafi. Teşekkür ediyorum herkese. :king::king:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

bu arada motor mondial znu125 (nostalji scooter)

Benimki sonrası için ufak bi hatırlatmaydı sadece.Yoksa vazifem değil.Şuan yolda kalmamışsın:)

Yoksa yardımlaşmadan yanayız elbette, öneride de bulundum.Umarım çözüm bulursun sorununa..

Kolay gelsin..

.::YaRGıÇ::.
03 Haziran 2017, 02:35
yağmurdan dolayı buji piposuna su kaçmış olabilir.pipoyu söküp bir kulak cubuğuyla içini kurula.diğer seçenek te.benzine su karıştıysa depoyu bi kaba boşaltan ve yeni benzin koyman.aklıma gelen bunlar.bende de bir zamanlar cub vardı.yağmurda yolda kalmıştım.dediklerinin aynısı bende de olmuştu.gaza yüklenince hemen stop ediyordu.pipoyu kuruladım sonra tam gaz devam