PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr 125 Krank Sorunu

esdybr125
31 Mayıs 2017, 20:28
Merhaba abilerim kardeşleri. Motorum 2016 Model 8550 Km'de Yamaha Ybr 125. Geçen gün 60 km bi yol yaptım ama geri geldiğimde motor bölümünden ses gelmeye başladı. Servise götürdüm usta usta dolaştırdım kranktan geliyor ses dediler. Servis aşırı ilgisiz ilk gittiğim gün motoru zorlamışsın ondan bişi yok bunda dedi. 2. Gün ses gitmedi diye gittim gitmez o ses öyle kalır sıkıntı olmaz dedi. Ne yapmamı önerirsiniz ?

uzay gemisi
31 Mayıs 2017, 20:49
Kesin birşey söylemek zor.

İçeride ne olup bitmiş motoru açıp bakmak lazım. Ben olsam lokma takımını kucaklar motora girişirim ama sizin tamir tecrubeniz varmı bilmiyorum.

esdybr125
31 Mayıs 2017, 20:53
Kesin birşey söylemek zor.

İçeride ne olup bitmiş motoru açıp bakmak lazım. Ben olsam lokma takımını kucaklar motora girişirim ama sizin tamir tecrubeniz varmı bilmiyorum.

Tamir tecrübem yok servis bakım zamanı geldiğinde bakarız diyor bakıma daha 400 km var bu 400 km'de bana sorun çıkarcakmı diye korkuyorum. Motorla yola çıkmaya korkar oldum.

TATLIHIZ
31 Mayıs 2017, 21:00
Motor yolda birakmaz ama herseye zarar verir zamanla devir ile artan ses ise krank kronik malesef sorunu 500 lira tutuyor iscilikle motorunuzda cok yeniymis ya surekli servis bakimindaysa kranki garantiden degistirin halletsinler

fz6_fazer
31 Mayıs 2017, 21:26
Gelen sesin videosunu atarmısın,debriyaj tasından geliyor mu?
Debriyajı sıkınca geçiyor mu? motosiklet soğukken ses geliyor mu? Isınınca ses değişiyor mu?
Debriyaj tasında azda olsa ses gelir
Garanti durumu nedir

esdybr125
31 Mayıs 2017, 21:29
Motor yolda birakmaz ama herseye zarar verir zamanla devir ile artan ses ise krank kronik malesef sorunu 500 lira tutuyor iscilikle motorunuzda cok yeniymis ya surekli servis bakimindaysa kranki garantiden degistirin halletsinler

servis bakımında sürekli ama servis benden 400 km daha binmemi istiyo motora.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Gelen sesin videosunu atarmısın,debriyaj tasından geliyor mu?
Debriyajı sıkınca geçiyor mu? motosiklet soğukken ses geliyor mu? Isınınca ses değişiyor mu?
Debriyaj tasında azda olsa ses gelir
Garanti durumu nedir

Garanti devam etmekte hatta 1 hafta önce egzozun içinden ses geliyordu garanti yazdılar egzoz bekliyorum. Sesi şuan için atma şansım yok boşta çalıştırdığımda ses gelmeye başlıyo vitesi atıp devam edince ses artıyo.

ogzcngdk
31 Mayıs 2017, 21:52
motoru yüksek devirde uzun süre kullandın mı dostum?
yağı eksik miydi o yolu yaptığında?

esdybr125
31 Mayıs 2017, 23:19
motoru yüksek devirde uzun süre kullandın mı dostum?
yağı eksik miydi o yolu yaptığında?

Yagi eksik degildi degistireli 500 km olmamisti bile ama yuksek devirde kullandim.