PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Er6n su damlatıyor

ewrico
24 Mayıs 2017, 05:34
Arkadaşlar selam. Er6N im var soğukken ilk çalıştırmada devirdaimin altından su damlatıyor motor ısınınca kesiyor su akmıyor daha önce yoktu yeni başladı neden yapar varmı bilen?

TIGERSHARK
24 Mayıs 2017, 07:46
Bunda anlamayacak bir sey yok su yollarinda kaçak var devirdaim pompasindanmi suyu kaciriyor yoksa baska bir noktadan sizip o noktadan mi su dökülüyor onada dikkat et su borularinin baglanti kisimlarindaki noktalarada bak. Motor eski mi yeni mi?

ewrico
24 Mayıs 2017, 08:56
Pompa nın altından kaçırıyor bloktan geliyor. Başka yerde sızıntı yok motor 2008 model

TIGERSHARK
24 Mayıs 2017, 09:48
yanlış anlamıyorum değil mi?
su, motor bloğun'dan sızıyor boru bağlantı yerlerinden falan değil

bunu doğru anlamış var sayarak senin işinin ustalık işi olduğu belli. Benim bildiğim bu gibi sızıntılarda motor açılıp kapakları traşlanır yada contalarında bir gevşeklik vb bir şey vardır

http://www.otomobilrehberim.com/2014/02/motorda-su-kacaklarnn-nedenleri.html

Monty
24 Mayıs 2017, 10:17
Hava gece soğuk daha, motoru ilk çalıştırdığında yoğuşmadan böyle yarım su bardağı filan damla damla bırakır yere.

ewrico
24 Mayıs 2017, 16:53
Doğru anlıyorsun devirdaimin bloğa bağlı olduğu yerden geliyor büyük ihtimalle contalar eskimiştir söküp bakmak lazım

diablof
24 Mayıs 2017, 18:03
yağını bir kontrol et dostum. yağda köpürme, grimsi bir renk var mı bir bak bakalım.

eğer var sa öyle kullanma motoru. bir an önce ustaya. contalardan kaçırma yapıyordur. bulup çözmek gerek.

kolay gelsin.

ewrico
24 Mayıs 2017, 18:54
Yağda sıkıntı yok yeni değiştirdim yağa su karışması falan yok blok camındanda gözüküyor yağ tertemiz