PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR250 Ön Dişli Büyültme

kehribar
15 Mayıs 2017, 14:57
Merhaba motorcular,

Uzun yolda motor yüksek devirlerde bağıra bağıra 140 150 gitmek yerine aynı hızlarda daha düşük devirle gitmek biraz yakıtın düşmesi, yüksek devir gürültüsünün azalması gibi sebeplerde orjinalde 14 diş olan ön dişliyi 15 yapmak istiyorum. Motorun Çekiş gücü, Torku düşecek, Vites aralıkları biraz uzayacak bunun farkında ve bilincindeyim. Honda mühendisleri en iyisini düşünmüştür ona da şüphem yok zaten.

Size sorum şu;

15 li ön dişliyi nereden bulabilirim? internette satan var mı? yada başka motorlar için baksak uyar mı?

diablof
15 Mayıs 2017, 15:00
lokasyon neresi?

Tİme_shİft42
15 Mayıs 2017, 15:35
Orjinale geri dönersin bence

Nikkfurie
15 Mayıs 2017, 16:21
ön dişliyi bir diş büyütmek yüklü veya rampası bol güzergahlarda 250 cc için fazla gelebilir..

tavsiyem arka dişliyi 2 diş küçültmen olabilir..

düz yolda yazdığın gibi devir 500 civarı düşeceği için tasarruf edersin,vites aralıklarında bir fark olmaz :)

ön dişliyi büyütürsen 150 ye de çıkamayabilirsin..

kehribar
15 Mayıs 2017, 16:23
O halde iki diş eksik arka dişliyi nerden bulurum?
Lokasyon Kocaeli Merkez

diablof
15 Mayıs 2017, 16:29
yapabiliyorsan sökeceksin dişliyi alıcaksın eline gideceksin parçacıya bunun 2 diş küçüğünü ver diyeceksin.

yapamazsan zaten götür bir ustaya söyle böyle dişli istiyorum diye o bulur takar verir sana ücreti mukabilinde.

dişlilerle oynamayı tavsiye etmiyorum onu söyleyeyim de sonra sen önerdin olmasın. her zaman her yerde söylüyorum. japon bişey biliyor ki onu öyle yapıyor. yoksa adam 15 e 20 dişli koyardı 300 kmh yapardın son hızda(şaka tabi yapamazdın). ama değiştirmeyi kafana koyduysan değiştir. time shift dostumun dediği gibi orjinale dönersin nasıl olsa.

kolay gelsin.