PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektirik Sistemi

TuğrulCOBRA
11 Mayıs 2017, 00:46
S A arkadaşlar ben yuki marka 150 cc alt motor aldım ancak elektirik sistemi cok karışık
regülatör ve konjektör var bu parçalarla basit bir kontaksız sistem yapılırmı lütven elektirikten
Anlayanınız varsa yardım etsin teşekürler

diablof
11 Mayıs 2017, 09:54
senin tam olarak sorun nedir dostum? regülatör ve konjektör var evet. kontak ile ne alakası var ve ne devresi yapacaksın sen?

zaten yapılmış bir devre var sen onu değiştirmek mi istiyorsun yoksa o devreden besleyip başka bir şeyler mi çalıştıracaksın? tam olarak soruyu anlamadım ben.

kolay gelsin.

TuğrulCOBRA
11 Mayıs 2017, 23:46
hayır öle diğil bende elektirik sistemi var ancak cok karışık bu kabloları elektroniğe nasıl bağlarım hangi kabloyu hangisenie takarım bunu bilmiyorum sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

motorun elektroni iğnden 5 tane kablo cıkıyo farklı renklerde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

benim yapmak istediğim şey şu basit bir elektirik devresi nasıl yaparım motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

arkadaşlar benim manyeto da 5 tane kablo var renkleri şöyle 1 Mavibeyaz. 2 Yeşilbeyaz. 3 Siyahkırmızı. 4 Pembe. 5 Sarı.

bu kabloların hangi rengin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum bileniniz varsa yassın Teşekürler

ahmet.58
12 Mayıs 2017, 00:51
Mavi beyaz olan beyine gidiyor bobinin atesleme zamanini tetikliyor
Siyah kırmızı olan beyine giden elektrik kablosu
Yesil beyaz negatif uç
Sarı konektöre giden kablo pempe farlar icin

MeNGuC
12 Mayıs 2017, 01:24
Ne güzel çalıntı motor aldın veya çaldın elektirik sisteminden kendine nasıl kontok yerine ateşleme yapıcağım bir sistem sormuş ne günlere kaldık bide yol gösterenler cabası

TuğrulCOBRA
12 Mayıs 2017, 10:23
Ne güzel çalıntı motor aldın veya çaldın elektirik sisteminden kendine nasıl kontok yerine ateşleme yapıcağım bir sistem sormuş ne günlere kaldık bide yol gösterenler cabası

motorum calıntı felan diğildir sadece motorsikletten sökülde ama benden önceki sahipi elektirik sistemiyle biraz uğraşmış sadece yardım saten calıntı olsa yüsüz gibi burda yardım istemem bilip bilmeden konuşmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Teşekurler Ahmet.58

TuğrulCOBRA
14 Haziran 2017, 23:20
Fazla voltaj geliyor