PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boş vitesten 1 e atınca öne atılma

bass_
08 Mayıs 2017, 00:15
Merhaba dostlarım motorum boştayken çalıştırdım ve daha sonra 1.vitese attığım anda biraz öne atılıyor bu normalmidir yoksa debriyaj ayarı ile ilgilimi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

EmreKocyigit
08 Mayıs 2017, 00:30
Rölanti yüksek

Riptalon
08 Mayıs 2017, 08:50
Normal. Arka tekeri havaya alırsan viteste debriyaja bassan bile biraz dönecektir. Mutlaka ayarı ile de alakası vardır ama debriyajı tamamen ayıran motor pek görmedim.

Jemand
08 Mayıs 2017, 09:09
normal bir durum.

efemontana
08 Mayıs 2017, 09:33
Debriyaj yağlanmadığı için yapıyor. Motor ısınırken bir yandan debriyaj levyesini çekip çekip bırakın ki debriyaj yağlansın. Sonrasında vites rahatlıkla geçecektir

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 10:03
Bir miktar öne atılmasında bir sakınca yok. Hemen hemen her motorda boştan 1'e aldığında 3-4 cm kadar öne atılır. Bir üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi debriyaj yeterli yağlanamadığından kaynaklanıyor. Motor sıcakken de bu oluyorsa debriyaj ve şanzıman yağı kontrol edilmeli. Ancak ilk çalıştırmada oluyorsa sorun yok. Motoru yeterli miktarda ısıtıp öyle 1'e atarsanız muhtemelen o hareketi yapmayacaktır. Sanırım siz çalıştırır çalıştırmaz motoru hareket ettiriyorsunuz.

mefairo
08 Mayıs 2017, 10:21
Debriyaj ayarindan bence...tam salmiyor balatalari. Koldaki vidayi biraz cevirerek ayarla bence.

_recoo
08 Mayıs 2017, 10:31
Motorun torklu bir şeyse altından kalkıyor gibi hissettirir normaldir. :)

ogzcngdk
08 Mayıs 2017, 15:42
motor ısındıktan sonra debriyajı tamamen çekin ve ayağa kalkın, motor ileri gidiyorsa debriyaj ayarı yapmanız gerekir debriyaj tam ayırmıyor demektir.

motor soğukken ileri atılması normaldir ısındıktan sonra kesmesi gerekir.

bass_
08 Mayıs 2017, 22:51
sevgili dostlarım cevaplar icin hepinize teşekkürler ilk calistirmada oluyor trafikte falan olmuyor o zaman sorun yok sanirim aklıma takılmıstı sorayım dedim tekrardan sağolun.