PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Conta yakması

EX1T
06 Mayıs 2017, 16:51
Merhaba arkadaslar. 2013 model tvs apache sahibiyim. motor normalde 150 lik fakat km fazla olduğu için motor rektefiye oldu ve 180cc ye yükseltildi. motor bana geçtiğinde 180 lik yapılmı ve öylece bırakılmış hiç binilmemiş. Ben aldım ve bu şekilde 4 bin km kullandım. Daha sonra emme sibobum kaçırmaya başladı ve teknik servis değişeceğini söyledi. Baktılar motor yağ yakmış, bu yüzden pistonu da değiştirdiler. Motoru siboplar değiştikten sonra yaklaşık 700 km dir kullanıyorum ve motor yağ çubuğundan motor bloğundan silindir kapağının olduğu yerden falan bi kaç yerden yağ kaçırıyor. Motoru rektefiye yapan kişi motorun conta yapmış olabileceğini söyledi. Benim anlamadığım nokta ise motor conta yaktığında radyatördeki su yağa karışır yada yağ suya karışır. Fakat benim motorumda radyatör yok. Böyle bişey mümkün mü yani hava soğutmalı motor da conta yakar mı?

Mertcan39
06 Mayıs 2017, 19:15
muhtemelen eski contalar geri takildi kacak var conta degismesi gerek

EX1T
06 Mayıs 2017, 20:36
20 liraya takım conta alıp verdim hocam eski conta takılmadı yani. Ama tabi muhtemelen conta değişecek, kaçak olduğu baya belli çünkü

Mamba09
06 Mayıs 2017, 21:38
dostum yağ kaçağı olan yerlere yeni contalar takılsın. yeni conta alıp. mümkünse ucuza kaçıp sıvı conta falan kullanmayın.

mustafa_325
06 Mayıs 2017, 23:00
Yağa suyun karışması conta yanmasının sebebi değil sonucudur. Önce conta yanar sonra oluşan boşluktan yağ-su geçer. Zaten sizde su falan olmadığı için sadece içerideki yağ dışarı kaçıyor.

.::YaRGıÇ::.
07 Mayıs 2017, 01:25
eski contaları tam temizlemeden yada hiç temizlemeden taktıysa ondan da yapabilir.sen ona yeni conta tak ama takmadan önce eski contaların kalıntılarını bir güzel temizlemen gerekir.