PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar 200NS Gaz Yemiyor ve Bağırıyor.

Fadiga61
01 Mayıs 2017, 02:42
Herkese merhaba,
Öncelikle niye öyle yaptın vs gibi yorum atmazsanız iyi olur arkadaşlar zaten yeterince canım sıkıldı duruma..
Bugün Kırklareli den İst ye dönerken Sol ayağımın altındaki Vites kolu dişli yemiş ve vitesi aşağı atmıyordu. Çevrede bir motor tamircisi vs bulamadım. Motor 6. viteste kaldı ve bende o şekilde otobana çıkarsam 6. vitesde hiç durmadan İst ye gelirim diye düşünerek 6. vitesde kaldırdım motoru yarım depriyajla falan. Yokuş yukarı gelince çıkamadım yokuşu ve çok da zorlamadan geri döndüm. Vites kolunu kaynakçıda kaynattırdım fakat bu sefer de motor 5.000 devirden sonra tekere güç vermiyor ve sadece bağırıyor. Sonuç olarak yolda kaldım. Başka herhangi birşey yok motorda 5. 6. vitesde 50km hıza falan ulaşıyor ama üstüne çıkmıyor kesinlikle. Sorun nerede olabilir yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim.
İyi forumlar..

mustafa_325
01 Mayıs 2017, 03:17
Debriyajı yakmışsın.

fireblade e
01 Mayıs 2017, 13:37
6. viteste motoru kaldırmışsın ama debriyaj balatanıda bitirmişsin.Motorunu daha fazla zorlama kardeşim ya orada yaptır yada at bir arabaya getir ustana,ha bu arada debriyaj balatanı bir anda bitirdiğin için motor yağı ve yağ filitren de değişecek,geçmiş ola.

Mamba09
01 Mayıs 2017, 20:58
debriyaj balatan bitmiş.

ogzcngdk
01 Mayıs 2017, 21:29
uzun süre yarım debriyaj yapmaktan kaynaklı, debriyaj balataların yanmış ve birbirine tutunamıyor.

DKN
01 Mayıs 2017, 22:28
tamam sorun belli oldu artık

hokahey
01 Mayıs 2017, 22:55
ne yaptin panpa sen ya? bir suru masraf.

uzay gemisi
01 Mayıs 2017, 22:57
Disli yeme, debriyaj balatalari, yag degisimi vs serviste sana kol gibi fatura cikartacaklar dostum benden soylemesi, hazirlikli ol:)

Fadiga61
01 Mayıs 2017, 23:27
Beyler bende öyle düşünüyorum. Depriyaj takımı değişecek gibi görünüyor ama yağı ve filtreyi 1000km önce değiştirdim tekrar değişmesi gerekir mi? Dişli derken motor dişlisi falan mı yoksa sorun sadece Depriyaj da mıdır? Cevaplar için teşekkürler bu arada

ogzcngdk
01 Mayıs 2017, 23:35
Beyler bende öyle düşünüyorum. Depriyaj takımı değişecek gibi görünüyor ama yağı ve filtreyi 1000km önce değiştirdim tekrar değişmesi gerekir mi? Dişli derken motor dişlisi falan mı yoksa sorun sadece Depriyaj da mıdır? Cevaplar için teşekkürler bu arada

zaten motor yan kapağı açılacağı için yağında değişmesi gerekir, dişlinin zarar görmesi düşük ihtimal.

Tİme_shİft42
01 Mayıs 2017, 23:38
2 vitesde bile zorlanıyo 6 vitesdemi kalktın :santa:

hokahey
01 Mayıs 2017, 23:58
nasil kalktin la 6. viteste :)

Fadiga61
02 Mayıs 2017, 00:03
Yaptık bir manyaklık. Sonuç kötü. Zaten 9 bin devirden sonra gaz yetmiyordu muhtemelen az ömrü kalmıştı depriyaj balatalarının bu olayda üzerine tam oldu. Peki bu vitesi ne yapacağız takım olarak mı değişiyor yoksa döküm kaynağı ile kaynatıp kullanayım mı? Demir kaynağı yaptığımız için o da tutmadı ve attı kaynak