PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF'e YBR Aynası Takma

cenkyenmez
13 Nisan 2017, 16:28
Merhabalar,
CBF150 motosikletimin aynalarını (krom renginden dolayı) görsel olarak beğenmiyor ve ybr aynası (siyah) takmak istiyorum. İnternette takmış kullanıcıları gördüm.
Yamaha'yı aradığımda orjinal ayna takımı (sağ ve sol) 228TL olduğunu söylediler. Bana biraz yüksek geldi bu fiyat.
İnternette 25TL ile 100TL arasında çeşitli "ybr aynası" ilanları bulabiliyorum. Bu aynalar çok mu kötü gösterir.
(Araba'da yan sanayi ayna ile bir hafta bile geçirememiş gidip orjinal ayna almıştım. Motosiklette de böyle olur mu yoksa bu kadar büyük bir fark olmaz mı?)

altayfun
13 Nisan 2017, 16:34
Orijinal Pcx aynası tavsiye ederim

cenkyenmez
13 Nisan 2017, 16:44
Pcx aynası da 200 liraya yaklaşıyor (orjinal)

Alonedark93
13 Nisan 2017, 16:57
Pcx aynası da 200 liraya yaklaşıyor (orjinal)
Yanılıyorsun.. Servise sor 90 küsür olması lazım.

SuleymanE
13 Nisan 2017, 17:01
Neeee, hondaya yamaha aynası takmak mı?

http://c11.incisozluk.com.tr/res/incisozluk/11000/5/5525_o506f.jpg

Şaka şaka dostum elbette takabilirsin :) YBR aynasını servisinden almana gerek yok, muadil yan sanayii aynaların çok bir farkı yok. En büyük farkı fiyatı sadece.
Ama görüntü açısı, mesafesi uyacak mı uymayacak mı merak ediyorsan bence şehrinde motosiklet parçası satan motorculara motorunla git. Ybr,tvs veya takmak istediğin herhangi bir motosiklet aynasını orijinal aynanın yanına tut, nasıl gösteriyor, aynanın kol mesafesi iyi mi uyumlu mu diye önce bir kontrol edip öyle al derim.

MD.Murat
13 Nisan 2017, 17:20
Ben taktım iyi oldu. Cbf aynasina gore cok daha sağlam bence. Cbf aynasinin yuvasi oldukca narin. Ancak biraz daha uzun haberin olsun. Yani cbf aynasina gore yanlardan disa doğru az daha taşıyor. Ama ayarlanir o da sonucta one arkaya doğru kolu oynatıp optimumu bulursun. Cbf aynasından daha iyi gösteriyor bence. Tabi az daha disarda oldugu icin. Rahat ettim.
Ben 25tl ye aldim izmirden cakma parca satan bir yerden. Wiwi markasi. Denemek icin alınır yani.

cenkyenmez
13 Nisan 2017, 17:28
25TL'ye monero buldum link (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-yamaha-ybr-125-k-ayna-takimi-monero-404567877/detay)'te.
Haftasonu servisten pcx aynasına bakıp çok pahalı olmazsa pcx aynası, kafama yatmazsa bunu almayı düşünüyorum.

altayfun
13 Nisan 2017, 17:39
Pcx aynası çifti 80 tl

mete_han
13 Nisan 2017, 19:40
uzun sap ybr aynası alman gerekiyor...ben arkayı göremediğim için taktım..11 yıldır cbfmde ybr uzun sap aynası mevcut...

ARçİL
13 Nisan 2017, 21:20
Bende cbf150 ybr aynası kullanıyorum iyi bir sıkıntı yok.

babaçi
13 Nisan 2017, 22:21
metehanın dediği gibi uzun sap ybr aynası alın görüş açınız genişleyecek..

cenkyenmez
14 Nisan 2017, 10:17
Orijinal Pcx aynası tavsiye ederim

Dün akşam işten çıktıktan sonra yükseliş honda'ya uğradım ve pcx aynasının cbf'e uymadığını söylediler.

İlk düşündüğüm zaten ybr aynasıydı.Bu ybr aynaları uzun sap yada kısa sap olarak değişiyor mu ve bahsettiğiniz ayna orjinal (248TL olan) ayna mı yoksa internetten alacağım bir ayna mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Aliexpress'ten kör nokta için küçük tümsek aynalar sipariş ettim. Kafamdan geçen cbf'in orjinal aynasına göre bir miktar daha uzun saplı, siyah renkli ve biraz daha oval hatlara sahip bir ayna.
Pcx aynasını tip olarak çok beğendim ancak servisin söylemi sonucunda onu eledim. Ybr aynası alacağım da orjinal mi almalıyım yoksa herhangi biri olabilir mi?

DKN
14 Nisan 2017, 10:37
biri diğerine göre ters dişli olabilir. onuda araştırın. mümkünse cbf forumuna yazın

cenkyenmez
14 Nisan 2017, 10:45
Evet ybr ve cbf'in bir tarafı ters dişli bu yüzden birbirine uyuyor.

babaçi
14 Nisan 2017, 22:31
Dün akşam işten çıktıktan sonra yükseliş honda'ya uğradım ve pcx aynasının cbf'e uymadığını söylediler.

İlk düşündüğüm zaten ybr aynasıydı.Bu ybr aynaları uzun sap yada kısa sap olarak değişiyor mu ve bahsettiğiniz ayna orjinal (248TL olan) ayna mı yoksa internetten alacağım bir ayna mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Aliexpress'ten kör nokta için küçük tümsek aynalar sipariş ettim. Kafamdan geçen cbf'in orjinal aynasına göre bir miktar daha uzun saplı, siyah renkli ve biraz daha oval hatlara sahip bir ayna.
Pcx aynasını tip olarak çok beğendim ancak servisin söylemi sonucunda onu eledim. Ybr aynası alacağım da orjinal mi almalıyım yoksa herhangi biri olabilir mi?

dostum çin malı motorların parçalarını satan her yerde var fiyatı da taş çatlasın 30-40 lirayı geçmez,yıllarca metehanda bende aynı ucuz ybr aynalarını kullandık.cüsse biraz iri olunca cbf in aynadan sadece kendi omuzlarımızı görüyorduk,bu sorunu ybr aynasıyla çözdük.

acemi60
14 Nisan 2017, 23:27
Ben takmıștım. Güzel olmuştu.