PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garip bir silindir çalışmama sorunu

allegromod
12 Nisan 2017, 14:45
merhabalar, motorum keeway (virago kpyası) arka silindir motor bir süre bekledikten sonra çalışmıyor buji ıslanıyor bujiyi temizlediğimde sorunsuz çalışıyor bu böyle devam etmekte

diablof
12 Nisan 2017, 16:00
bujiyi değiştir dostum.

olmadı pipoyu değiştir.

olmadı bobini değiştir.

olmadı ateşlemeyi değiştir.

sıra ile yap. düzelir. şahsi kanaatim buji değişince düzelir.

bujiyi neden temizliyorsun onu anlamadım ben. ısınıyor tamam. ısınması normal silindir içinde yüzlerce derece sıcaklık var. ama sen neyi temizliyorsun? kurum mu bağlıyor? yağ mı var bujide nedir?

allegromod
12 Nisan 2017, 16:16
dostum dediklerinin hepsini değiştirdim

pipo bobin cdi ateşleme hepsinin yedekleri var

buji sürekli ya kararıyo yada yağlanıyor tek karbüratör olmasına rağmen iki silindir de

aynı derece yağlansa anlarım fakat sadece

arka silindirde sorun

diablof
12 Nisan 2017, 16:32
dostum yağ varsa silindir yatağı veya pistonda sorun vardır. segmanı kaçırıyordur. sadece tek tarafta oluyorsa da tek karbüratör varsa üzgünüm ama sadece bu ihtimal kalıyor.

umarım garantisi vardır. var ise servise götür.

yok ise bir ustaya göstermende fayda var. kolay gelsin.

sorunun ve çözümün ne olduğu ile alakalı buraya sonrasını yazarsan belki başkalarına da faydası dokunur.

kolay gelsin.

allegromod
12 Nisan 2017, 17:10
silindir yatağında sorun olduğunu düşünmüyorum enden diyeceksin motor çalışıyor park ettikten 1 2 saat sonra çalıştırınca da aynı şey oluyor motor bekleyince

Nikkfurie
12 Nisan 2017, 17:14
arka silindir supap kayıttan yağ geliyordur,boşu boşuna buji,bobin falan değiştirme kayıt lastiklerini yenilemedikten sonra yine gelecek..

geçici olarak yapabileceğin bir tavsiye : bujinin altına ikinci bir conta daha koy yani bujiyi yukarı çek belki biraz daha az yağlanır ve ateşlemeyi kesmez..

Mamba09
12 Nisan 2017, 17:30
Sübap yağ lastiklerini değiştirmelisin bence. Ordan yağda eksiltir bujide yağlar.

allegromod
12 Nisan 2017, 18:59
yardımlarınız için teşekkürler . diablo silindirden olsa yağ eksiltme ve yağ yakma egzoz belirtileri olrdu sanırım bunlar yok

karbüratör ve benzin pompa sistemi bayağı bi karman corman arka manidolttaan boru gidiyor pompaya acaba burdan benzin fazla mı gidiyor da yağlanıyor

altora
12 Nisan 2017, 21:44
Eğer sibop keçelerinden aşağı yağ sızdırsa motor ilk çalıştırdığında egsozdan beyaz duman atar . Beklerken silindirin içinde biriken sızıntı yağı yaktıktan sonra beyaz dumanı keser. Motorun ilk çalışmasından itibaren beş dakika içinde yağ biter ve normal çalışma devam eder.Bu yazdıklarıma uyuyorsa ilk 5 dakika kesin keçe sorunu

Mertcan39
12 Nisan 2017, 22:25
Fazla benzinden bogulsa buji islanir yaglanmaz

allegromod
12 Nisan 2017, 22:46
dostum yağ mı benzin mi bilmiyorum ki buji çıkınca ıslak ama bazen kurumlu ve hep ilk çalıştırmada bu sorun var sübap takımı sipaiş verdim

sübap keçesi bulamadım uyumlu mudur acaba başka markayla

kerem999
14 Nisan 2017, 04:51
yağ mu benzin mi bujiyi cikardin biraktin 5 dk sonra yine islak sa yağdir yağ mi benzinmi bu işlerden önce iyi bir ustaya göster desin sana sorununu sonra sen değiştireceksen silindir piston falan gel yaz buraya konuşalim ama subap kecesi cg125 ile ayni senin ordan yürü sübap kavalida ayni ama bak uyarmadi deme o sübap kilidini sökerken takarken aletini al veya düzgün birşekilde sök sonra o kilitler firlayip egzantirik ile opusurler ayni zamanda sübapta pistonlar aşk yaşar sonuc iyi olmaz BELKİDE SADECE ELEKTİRİK TİR :D belkide

gelelim sekmanlar bitti kısmına oda olur ya dumanla haberleşme başladiysa egzozda silindir piston set bakacaksin. sokup takarim diyorsan litfen birde zincir gergilerini yenile conta takiminida al

he yaptın motoru diyelim birde yağ pompasina bak belki o artik emekli olmuştur yağsizlik yapmiştir bunlari göz gezdir hep bunlara

allegromod
14 Nisan 2017, 15:53
hocam piston silindir yeni değğişti bi sene oldu ama üç kağıtcı usta arkadakkini takmamış sonra fark ettim ön yeni arka eski (önde sorun vardı çift almıştım)
ustaya götürdüm güya şehirdeki en iyi usta böyle kullan deyip üstüne para da aldı başka bi usta bu
cg ile aynıysa yurt dışından parça almim o zaman uzu nsürüyo gelmesi

kerem999
14 Nisan 2017, 23:50
hizlica ustaya git parcani al olmadımı polisi cagir bela ol adama işe bak bende degiştirir iken bazen iki alıyor müsteri degişmediyse ya bende durur onun adina yada alir gider adam he sende kalsin der tamamda onu vermeyip iki alip tek takip çakallik

allegromod
15 Nisan 2017, 00:40
öteki tarafta görüşmeyi yeğliyorum arkadaşla :D

allegromod
16 Nisan 2017, 17:40
şimdi de hafa filtersinden yağ gelmeye başladı bu neden olur ki ?

diablof
17 Nisan 2017, 09:11
şimdi de hafa filtersinden yağ gelmeye başladı bu neden olur ki ?

dostum yağı fazla koymuş olabilir misin motora? bi kontrol eder misin yağ çubuğuna bakarak. motorun sürüş pozisyonunda olacak kontrol etme. yani yan ayaklıktaki hali değil. çubuğu çıkar sil yerine tak sürüş pozisyonuna getir sonra çıkarıp tekrar bak bakalım yağ ne seviyede?

kolay gelsin.

mterayes26
17 Nisan 2017, 20:51
Karbüratörü yıka içini memeleri vs kanalları tazyikli benzinle havayı 3 tur yap hava filtresini temizle gerekirse değiştir. Düzelmezse sıkıntı büyük

allegromod
17 Nisan 2017, 21:25
yağ çubuğu yok yağ var iki çizgi arası olacak 1000 kmde bir yağ değiştiririm yağ eksilmiyo çoğalıyo gibi sanki çizgi yukarı çıkıyo gibi ilginç :S

diablof
17 Nisan 2017, 22:00
Dostum motorun sag tarafinda motor blogunun uzerinde el ile cevirerek acilabilen soyle bir sey yok mu?

https://goo.gl/images/nCQQmv

Bu motora yagi nerden koyuyorsun? O yag koydugun yerde bir cubuk vardir uzerinde tarali alanin oldugu. O tarali alandan cok fazlaysa eger yag ve tube breather dedigimiz eski makinalarda olan yag fazlasini tahliye edecek mekanizma yoksa yag fazlasi motorun calismasini olumsuz etkileyebilir, silindire yag cikartabilir. Bir bak yine haber verirsin.

Kolay gelsin.

allegromod
17 Nisan 2017, 22:47
benim motor öyle değil diablof cam var gösterge yağı görüyorsun. yağ fazla değil hep 1400 cc koyarım. 800 kmdir üzerindeki yağ. Nikkfurie dediğin gibi oldu gerçekten pul koyunca sorun olmadı şimdilik nasıl bi bağ var acaba merak ettim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

yağ kaçırma olayı geçenlerde sogukta çalıştırrırken hava filtresine elimi tıkadım engin çalışsın diye hava çekemeyen motor bloktaki yağı çekmiş olmalı şimdilik sorun yok çok az yag damlıyor içinde kalan

Nikkfurie
17 Nisan 2017, 23:14
..........Nikkfurie dediğin gibi oldu gerçekten , pul koyunca sorun olmadı şimdilik nasıl bi bağ var acaba merak ettim..........

supapdan sızan yağ pistonun tepesinde birikir,
marş yaparkende buji o yağa bulanır ateşleme yapamaz, yukarı çektiğin için biriken yağdan uzaklaşmış oldu..