PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ecu Ve Dyno Hakkında Teknik Bilgiye İhtiyaçım Var

SaDo0
03 Nisan 2017, 10:32
Herkese hayırlı günler,
Powertronic ecu hakkında araştırma yapıyordum, hindistanlı arkadaşlarla bağlantıya geçtim biraz konuştukdan sonra, benden motorun bir kaç bilgisini istediler, Burdaki terimlerin anlamlarını yani tam olarak ne istediklerini nerden ve nasıl ulaşabilirim.
Adamın attığı Email aşşağıda yardımcı Olabilirmisiniz. Teşekürler

İngilizce Olarak ;
We would require images of the CKP, TPS, Ignition and Injector connectors along with the pin configuration if possible.

Do let us know if this would be possible.

Kind Regards,

Türkçe Olarak ;
Mümkünse pin konfigürasyonuyla birlikte CKP, TPS, ateşleme ve enjektör konektörlerinin görüntülerine ihtiyaç duyarız.
Bunun mümkün olup olmayacağını bize bildirin.
Saygılarımla,

diablof
03 Nisan 2017, 11:32
CKP - Crankshaft position sensor

https://www.google.com.tr/search?q=ckp+sensor&biw=1137&bih=735&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiAuPK274fTAhUH7BQKHdE4DTYQsAQIJg

TPS - Hareket işlem sistemi (Alm. Transaktionssystem; İng. transaction processing system; kısaca TPS)

bundan kastı motorun beyni olabilir:) burasını anlamadım. anladım da motorda böyle bir parça yok.

kolay gelsin.

SaDo0
03 Nisan 2017, 13:15
Hocam ingilizce seviyeniz gayet iyi
Neden motorunuzun servis manuellerine ulaşmıyorsunuz ? yada direk üreticiye mail atmıyor sunuz ?
oralarda teknik resim olarak hatta istediğiniz pin configurationunu da alabilme ihtimaliniz yüksek.
Sanıyorum ki CF moto kullanıyorsunuz. Bu durumda istemiş olduğunuz şeyleri resimlemek kolay fakat bunlara ulaşmak biraz zor.
Zira motorun birçok parçasının özellikle de deposunun sökülmesi gerekiyor. Servise gidip hazır sökülmüş bir motordan istediklerinize ulaşmayı deneyebilirsin.
Ayrıca eğer motorunuz NK150 değil ise öncelikle motorunuz modelini yazarsanız konu hakkında tecrubeli arkadaşlarımız cevap verebilirler.

Eyvallah Ustam evet CF MOTO 150 NK kullanıyorum, ben CF motoya mail atayım bari. Söküm işleri Felan onları hallederim ama bu kısaltmaların nerden ulaşabilceğimi bilmiyorumda ondan. Sizin gibi tecrübeli insanlardan yardım almak istedim. Ne demişler bir elin nesi var, iki elin sesi var.
Çok saol ustam tekrardan hayırlı günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

CKP - Crankshaft position sensor

https://www.google.com.tr/search?q=ckp+sensor&biw=1137&bih=735&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiAuPK274fTAhUH7BQKHdE4DTYQsAQIJg

TPS - Hareket işlem sistemi (Alm. Transaktionssystem; İng. transaction processing system; kısaca TPS)

bundan kastı motorun beyni olabilir:) burasını anlamadım. anladım da motorda böyle bir parça yok.

kolay gelsin.

Ustam çok Saolasın cevap ve bilgiler için, artık neye ihtiyaçımız var bunu biliyorum. Saolasın ustam.
İnşallah güzel şeyler yaparız. Türkiyede pek motosiklet dynosuyla uğraşan yok heralde, okadar araştırdım ama bilmiyorum. inşallah buluruz.
Tekrardan çok saolun Hayırlı günler