PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yatan Motora Sezon bakımı

HE1SENBERG
24 Mart 2017, 13:44
4 aydır yatan motor. 250CC su soğutmalı 5bin km motor.

yani lastikler takılacak.
gergi zincir ayarı.
debriyaj ayarı.
yağ filtresi temizliği.
hava filtresi.
buji.
yağ değişimi.
kontrol edilecekler
rulmanlar
fren balataları

Helim61
21 Nisan 2020, 08:01
Bu konu altına yazma gereği duydum konu başlığı bana uyduğu için, soracağım soruya kesin bilgisi olan cevap versin lütfen çünkü net bilgiye ihtiyacım var.

20 Aralık 2019'da Suzuki Kartal servisinde GSX R - 600 motorumun 20.000 km bakımı yaptım ve 15 ocakta da hızlı bir kararla yurt dışına çıkmak zorunda kaldım bakım sonrası yaptığım km maks 200 falandır.

Mayıs ayının 15 i gibi döneceğim karantina vs haziranda motorumu tekrar kullanmaya başlayabileceğim.

Aküyü falan çıkarmaya zamanın olmadı biraz acil çıkış yapmak zorunda kaldım. Dönünce bakım yaptırmam gerekir mi motor yağı özelliğini kaybetmiş midir?

Akü muhtemel bitmiştir ona ayrıca bakacağım zaten.

oldcockroach
21 Nisan 2020, 09:07
Bu konu altına yazma gereği duydum konu başlığı bana uyduğu için, soracağım soruya kesin bilgisi olan cevap versin lütfen çünkü net bilgiye ihtiyacım var.

20 Aralık 2019'da Suzuki Kartal servisinde GSX R - 600 motorumun 20.000 km bakımı yaptım ve 15 ocakta da hızlı bir kararla yurt dışına çıkmak zorunda kaldım bakım sonrası yaptığım km maks 200 falandır.

Mayıs ayının 15 i gibi döneceğim karantina vs haziranda motorumu tekrar kullanmaya başlayabileceğim.

Aküyü falan çıkarmaya zamanın olmadı biraz acil çıkış yapmak zorunda kaldım. Dönünce bakım yaptırmam gerekir mi motor yağı özelliğini kaybetmiş midir?

Akü muhtemel bitmiştir ona ayrıca bakacağım zaten.

4 5 ay için hiç bir şey yapmana gerek yok sadece benzin biraz özelliğini kaybetmiştir akü bitmez ama belli olmaz zinciri yağlar devam edersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

İçim rahat etsin dersen değiştir yağ ve yağ filtresini