PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sisleri sellektöre bağlama

Xquery
27 Şubat 2017, 22:15
Arkadaşlar herkese iyi forumlar bi konuda yardım isteyecektim elektirik konusunda bilgili arkadaşlar bi el atarsa sevinirim. Konu başlığında belirtildiği gibi sisleri sellektöre bağlamak istiyorum ama aynı zamanda normal yakmak istediğimde de yanması lazım yanı 2 yerde birden bağlı olacak bunun için gerekli malzemeler nelerdir? bağlantıyı nasıl yapabilirim? Amacımı apaçilik gibi görmeyin sadece bazı durumlarda çok gerekli oluyor özellikler trafiği son yıllarda yoğunlaşmış olan illerde sağına soluna bakmadan yola atlayan çok oluyor boyle durumlarda görünürlüğü arttırmak adına bunu yapmak istiyorum aslında aklımda buna kornayıda dahil etmek var ama normal durumlarda korna kullandığımda yine sellektör yapacagından bu rahatsız edıcı olur. Yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar sımdıden tesekkurler

Lengeli Fötr
27 Şubat 2017, 22:42
Hazırda döşenmiş açma kapama anahtarlı sis farı tesisatın varsa gerisi çok basit. Yapman gereken selektör düğmesinden fara giden kablodan bir paralel kablo çekerek sislerin açma kapatma düğmesinden sislere giden kabloya bağlamak. Bu şekilde istediğin gibi hem selektör yapınca hemde normal olarak düğmeden yanacaktır

Xquery
27 Şubat 2017, 22:47
Hazırda döşenmiş açma kapama anahtarlı sis farı tesisatın varsa gerisi çok basit. Yapman gereken selektör düğmesinden fara giden kablodan bir paralel kablo çekerek sislerin açma kapatma düğmesinden sislere giden kabloya bağlamak. Bu şekilde istediğin gibi hem selektör yapınca hemde normal olarak düğmeden yanacaktır

Suan sislerimin ayrı bi düğmesi yok motoru aldığım kişi direkt olarak kısa farlara bağlamış amacımda öncelikle oradan ayırmak ama role falan kullanmam gerekir mi yoksa fardan çıkan kabloya ek olarak bir düğme taksam role koymadan çalışabilir mi ?

Lengeli Fötr
27 Şubat 2017, 23:04
Sisler led ise fazla akım çekmeyeceği için roleye gerek yok ama halojen ise yüksek akımdan dolayı role şart. Bir de her halükarda sigorta da şart. Sisler farlara bağlı ise muhtemelen leddir çünkü hem far hem de halojen sisler aynı hat üzerinde olması sağlıklı değildir.

Anahtarsız olması kötü çünkü ülkemizde motor için açma kapatma anahtarı bulmak zor ama yurt dışında gidona takılabilen çok güzel anahtarlar var. Bu da ayrı bir konu

Xquery
27 Şubat 2017, 23:34
Sisler led ise fazla akım çekmeyeceği için roleye gerek yok ama halojen ise yüksek akımdan dolayı role şart. Bir de her halükarda sigorta da şart. Sisler farlara bağlı ise muhtemelen leddir çünkü hem far hem de halojen sisler aynı hat üzerinde olması sağlıklı değildir.

Anahtarsız olması kötü çünkü ülkemizde motor için açma kapatma anahtarı bulmak zor ama yurt dışında gidona takılabilen çok güzel anahtarlar var. Bu da ayrı bir konu

Hocam sisler led 6 ledli ama bir role falan yok sigorta işinden kurtulmak için sanırım farlara bağlanmış ama anhtar koyulmamış bi şekilde bi anahtar uydururum yapacak birşey yok sanırım kısa farlarda baglıyken bir de sellektöre bağlanmaz zaten bağlansa da gece bir işe yaramaz farlar zaten yanacağı için
http://i.hizliresim.com/aLjqA2.jpg

Lengeli Fötr
27 Şubat 2017, 23:44
Bu durumda işi ehline bırakmalı ve tesisatı baştan döşeyecek bir elektrikçi bulman lazım. Transalplerde ki elektrik sistemini bilmiyorum ama tavsiyem elektriği kontaktan almak ama anahtar takılan yerden değil de muhtemelen sele altında sigorta kutusuna yakın olan yerden almak

Xquery
27 Şubat 2017, 23:48
Bu durumda işi ehline bırakmalı ve tesisatı baştan döşeyecek bir elektrikçi bulman lazım. Transalplerde ki elektrik sistemini bilmiyorum ama tavsiyem elektriği kontaktan almak ama anahtar takılan yerden değil de muhtemelen sele altında sigorta kutusuna yakın olan yerden almak

Eyvallah hocam sağol şuan hali hazırda oradan gelen sigortalı çakmaklık girişim var onun sigortasını yükselterek bir ek alsam nasıl olur çakmaklık kontak ile çalışıyor