PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayna kırıldı yapıştırılabilir mi?

hasangazili
27 Şubat 2017, 13:59
Selamlar dün akşam kaldırımdan inerken sebebini anlamadığım bir şekilde motor yana yattı ayna ve debriyaj maneti kırıldı. Ayna yapıştırılabilir mi, yapıştırılırsa ne kadar sağlam olur. Bu ve benzer işlerde kullandığınız en kuvvetli yapıştırıcı hangisidir? Daha sonra resim ekleyeceğim.

ahmet.58
27 Şubat 2017, 20:24
En saglam yapistirici iran yapistiricisi diye adi var iki ayri tüpte karistirip yapistiriyorsunuz.Ama nekadar dayanir bilmem

Lengeli Fötr
27 Şubat 2017, 22:52
Sunfix diye bir macun var mavi ve sarı renkli. İkisinden eşit miktarda alıp yeşil olana kadar yoğurup temiz olan her çeşit yüzeyde her türlü maddeyi yapıştırabilirsin. Kuruduğunda taş gibi sertleşir ve çok sağlam olur tavsiye ederim

Taner YILMAZ
27 Şubat 2017, 22:55
Dayanmaz. Titreşim rüzgara dayanmaz.

efendy06
27 Şubat 2017, 23:46
Sunfix diye bir macun var mavi ve sarı renkli. İkisinden eşit miktarda alıp yeşil olana kadar yoğurup temiz olan her çeşit yüzeyde her türlü maddeyi yapıştırabilirsin. Kuruduğunda taş gibi sertleşir ve çok sağlam olur tavsiye ederim

Sunfix her şeye dayanır. Arabamda kullanmıştım. Hatta o kadar kullanmıştım ki, vida yeri kırılmıştı, diş açıp sun fix'e vida yeri oluşturmuştum yeniden. Kuruduktan sonra kesebildiğin, delebildiğin, zımpara veya törpü yapabildiğin, diş açabildiğin acayip bir şey.

hasangazili
02 Mart 2017, 11:05
Yapıştırılacak yüzey çok küçük olduğu için sun-fix aldım. Güzel bir malzeme yapıştırmaktan çok kırılan parçanın etrafına destek oluşturmuş oldum. Biraz çirkin görünüyor baya kaba bir iş oldu. Bakalım bir süre idare ederse üzerini zımparalayıp boyamayı düşünüyorum.

drtayfun
02 Mart 2017, 11:08
Karbonat - Japon yapıştırıcı. Çok acaip sonuçlar veriyor.

medusa_0302
02 Mart 2017, 11:28
yapıştırıcıya vereceğin paranın üzerini doldur git yenisini al. yine kırılır.