PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hero karizma Problemler Yardım

mehmetGHOST
22 Şubat 2017, 09:39
Merhaba değerli motor tutkunu arkadaşlar forumunuzda yeniyim acemilik var hatam varsa affola şimdi motor tutkusu doğuşdan mevcut bizde daha evvel ufak cc motorlar kullandım Temiz sayılabilecek hero karizma 2016 model uygun bi fiyata aldım motoru aldıgım şahıs garantisinii başlatmamış ve hiç bir bakımı sisteme girilmemiş sadece kurulumu sisteme girilmiş bu sebeblerden motorumu garanti dışı bıraktılar şuan 10bin km de motorum ve bakıma sokamadım buradan yardım ve bilgi almak istiyorum

1.Sorunum motorda sanki subab sesi gibide eksantirik zinciri gibide bi ses var hem soğuk hem sıcakken bi garip çalışıyor gidişinde falan sorun yok hero yetkili servise dinlettim eksantirik zinciri bollaşmış olabilir ama gider böyle bişey olmaz dedi fakat ben korkuyorum bu ses daha kötü sonuçlar doğurabilir diye ne yapabilrim nerde kime ve maliyeti ne olur
2.Motorun kafa grenaj çok zarıldıyor kafamı şişirdi resmen buna çözüm ne yapabilirim
3.Ön tekerden çik çik sanki ufak bişi sürtüyormu desem küçük bi ses geliyor o neden kaynaklıdır tahminen

Yardımcı olursanız sevinirim

efendy06
22 Şubat 2017, 21:03
Hayırlı ve geçmiş olsun. Eksantrik zinciri bollaşmış ve önemli değil gider böyle diyen servise daha uğrama. Başka bir yerde dinlesinler tekrar. Kafa grenajından gelen zırıltıya bir şey diyemem, dinleyip geldiği yeri tespit edip ona göre çözüm aramalısın. Ön tekerden gelen ses ya frenden geliyordur ya da bilyadan. Frenden geliyor olma ihtimali yüksek. Diski güzelce temizle balata spreyi ile, bir de öyle dene. Bir de bir arkadaşın motoru yan ayaklıkta kendine çekip ön tekeri hafif kaldırsın, elinle çevir bak bakalım frenleme yapıyor mu. Balata diske temas diyor olabilir. Hatta diskte eğrilme varsa bunu lokal olarak bile yapıyor olabilir.

acemi60
22 Şubat 2017, 21:26
Hoșgeldiniz. Hero Karizma başlığında sorunlarını yazarsan sana yardımcı olurlar. Motordan gelen sesi kaydedip yazına eklersen daha düzgün cevap alma şansın olur. Hero Karizma başlığına ulaşmak için burayı tıkla. (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/143061-hero-karizma-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=81_Hero_Motor&daysprune=-1)

mehmetGHOST
23 Şubat 2017, 08:49
teşekkürler bilgi için dediğiniz gibi farklı bi ustayada gözükmekde fayda var hero başlıgı altındada belirtecem sorunumu

Seko
23 Şubat 2017, 09:07
Böyle adamlardan neden motor alıyorsunuz anlamıyorum ? Yarı fiyatına falan mı bıraktı ? Adam belki de hiç baktırmadı motora o saate kadar.

Zırıltılar falan zaten bilinen şeyler, zırıldayan yerlere lastik takıyorlar. Diğerlerini de düzgün bir usta çözecektir. Cikcik sesi frenden geliyordur. Freni sıkınca geçiyor mu ?

mehmetGHOST
23 Şubat 2017, 20:38
haklısınız alınmaz ama yarın fiyatına aldım ucuzdu baya ön freni sıkıncada aynı km okuyucusundan yapabilirmi artı olarak zırıltı konusuda kendim bişeyler yapabilirmiyim nerelere nasıl bi lastik koyuyorlar biraz daha detaylı bilgi verirseniz kendim yapar hatta forumdada paylaşırım fotograflarda diğer hero sahiplerinede fikir vermiş yardımcı olmuş oluruz

mehmetGHOST
25 Şubat 2017, 22:35
Video çektim neden nedir bu gelen ses

https://www.youtube.com/watch?v=kOtcQ-gb9eo&feature=youtu.be