PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektriğin Gidip Gelmesi

Fr.Sante
24 Ocak 2017, 20:43
Merhaba. 125 znu scooter sahibiyim. Her şey hafta sonu benzinlikte motorun üzerindeki çamuru pisliği atıyım dememle başladı. Suyu uzaktan tutmama rağmen nolduysa kontağı açıyorum ama tepki yok. Benzin göstergesi bile yerinden kımıldamıyor. Çaresizce beklerken 10-15 dakika sonra düzeldi. Bugün aynı şey yolculuktan sonra alışverişi yapıp motorun yanına döndüğümde yine başıma geldi. Yanımda tornavida vardı akü kutup başlarını söküp taktım biraz sağ sol yaptım düzeldi. Sigorta atsa böyle gidip gelmez? Oksitlenmeden kaynaklı mıdır büyük bir sorun mu var sizce? 1 senedir hiç sorun yaşamayıp böyle bir daha olur mu korkusu yaşamak çok kötü. Teşekkürler.

ahmet.58
24 Ocak 2017, 21:11
Korkacak bise yok yuksek ihtimal oksitlenmeden oluyor ilk suyu tuttuktan sonra calismama sorunu ise suyun kisa devreye sebep olmasindan kaynaklanmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Bu arada akunuzun kutup baslarina gres yağı sürün oksit konusunda kafaniz rahat olsun 😉

kerem999
30 Ocak 2017, 03:49
kontak bozuktur veya temassizlik vardir soketlerde kopmaya yakin kablo vardir en kotu olasilik konjektor yolcudur

Fr.Sante
01 Şubat 2017, 02:26
kontak bozuktur veya temassizlik vardir soketlerde kopmaya yakin kablo vardir en kotu olasilik konjektor yolcudur

Teşekkürler sorunum basitti herhalde. Kontağa wd-40 sıktım , akü bakımını yaptım. Tekrar etmedi.