PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DERBİ STX 150 GAZ KESİNCE STOP EDİYOR

lowelas
21 Ocak 2017, 19:09
arkadaşlar merhaba. derbi stx 150 motosiklet daha 25 km de rölanti ayarı 1800 lerde seyir ediyor fazla düşürmedim ama gaz verdikten sonra devir 1200 lere kadar düşüyor sonra toparlıyor 2000 lerede kadar çıkıp tekrar normale dönüyor hatta stop ediyor. seyir halinde iken debriyaja bastığımda stop ediyor. hava ayarından olduğunu düşünüyorum biraz kurcaladım ama tam nasıl yapıldığını bilen var mı? ayrıca derbi stx in jikle ayarını bilen varsa yardımcı olabilir mi?

ahmet.58
21 Ocak 2017, 19:45
Hava ayarinin en sagliklisi motorun rolantisini biraz normalden fazla acip hava ayarini yavasca cevir motor devri yukselmeye baslar onu en yuksek devire cikana kadar oyna sonra rolantiyi eski haline getir ama senin sorunun rolantide sabit durmuyorsakarburatorde pislik vardir

lowelas
21 Ocak 2017, 19:53
evet öle yaptım rölanti biraz yüksek iken hava ayarını açıp rölanti daha da yükseldi 3000 devire yaklaşmıştı sonra biraz kıstım sonrada rölantiyi kıstım. motosiklet yeni toplandı pislik olabileceğini pek sanmıyorum ama toparlarken özenmemişler gibi yada sağlıklı kontrol edilmemiş.
Hava ayarinin en sagliklisi motorun rolantisini biraz normalden fazla acip hava ayarini yavasca cevir motor devri yukselmeye baslar onu en yuksek devire cikana kadar oyna sonra rolantiyi eski haline getir ama senin sorunun rolantide sabit durmuyorsakarburatorde pislik vardir

ahmet.58
21 Ocak 2017, 22:20
Yeni toplandi derken karburatormu yeni toplandi yoksa motormu acildi