PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor calisirken birden stop etti

Volkanba
08 Ocak 2017, 22:48
Selamin aleykum abiler herkese iyi aksamlar diliyorum.motorum k6 burgman 400. Malum havalar baya soguk bende motoru calistirmak istedim.motor calisti ancak 10 saniye gecmeden birden stop etti dahada calismadi bunun sebebi ne olabilir ilginiz icin tesekkur ederim.

ogzcngdk
09 Ocak 2017, 00:05
düşük bir ihtimal ama başa gelmez demeyin, denk gelebilir :)

akü zayıflamıştır, son gücüyle motoru çalıştırmışssınızdır. çalıştıktan sonra soğuk olduğu için stop etmiştir ve bir daha çalıştıracak kadar hızlı çevirmemiştir.

bazen akü motoru döndürüyor ama hızlı döndürmediği için çalıştıramıyor.

Uğur
09 Ocak 2017, 00:19
Akü zayıflamış gibi geldi bana da.

Volkanba
09 Ocak 2017, 00:41
Selamin aleykum abiler herkese iyi aksamlar diliyorum.motorum k6 burgman 400. Malum havalar baya soguk bende motoru calistirmak istedim.motor calisti ancak 10 saniye gecmeden birden stop etti dahada calismadi bunun sebebi ne olabilir ilginiz icin tesekkur ederim.

düşük bir ihtimal ama başa gelmez demeyin, denk gelebilir :)

akü zayıflamıştır, son gücüyle motoru çalıştırmışssınızdır. çalıştıktan sonra soğuk olduğu için stop etmiştir ve bir daha çalıştıracak kadar hızlı çevirmemiştir.

bazen akü motoru döndürüyor ama hızlı döndürmediği için çalıştıramıyor.

Olabilir abi ama ozellikle aku bitmesin diye tekrar tekrar zorlamadim calisicak ama bisry eksik diyo resmen gostergede ve farlarda en ufak isik azalmasi vs. Biseyde yok ilginc gercekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Akü zayıflamış gibi geldi bana da.

Olabilir abi ama ozellikle aku bitmesin diye tekrar tekrar zorlamadim calisicak ama bisry eksik diyo resmen gostergede ve farlarda en ufak isik azalmasi vs. Biseyde yok ilginc gercekten

ogzcngdk
09 Ocak 2017, 00:46
akünün enerjisi sıfıra düşmedikçe zaten göstergeler ve farı yakacak kadar gücü olur, marş motorunu döndürmesi için farın on katından fazla enerjiye ihtiyacı var.

motorunda jikle varmı bilmiyorum ama, jikle ile çalıştırmayı dene, çalıştığı zamanda gaz ver ki kendi kendine stop etmesin.

...garip...
09 Ocak 2017, 09:29
Geçen hafta benim motor da 30 saniye felan çalışıp durdu. Marş verince baya baya basıyor ama çalışmıyor. Vurdurduk bir iki kere bi hırlamaya çalışıyor ama tam ciğerli ses alamadan duruyor. Bu arada marş basarken filan ne gaz alıyor ner bişey. Arkadaşlar ya benzin gelmiyor pompası filan bişey tıkanmış olabilir ya da buji ateşlemiyodur akü sağlam gibi dedi ama bu hafta kar yağışları bi bitsin ustayı bekliyor yattığı yerde. Bakalım nasip :(

Volkanba
09 Ocak 2017, 14:16
Benim durumda ayni dediginiz gibi belki bujide kesmis olabilir yada aküyü elime almisda olabilirim havalar duzelsede neymis derdi ogrensek :(