PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tankı Tamamen Boşaltma - Kış uykusu - Bayat Benzin

impish
31 Aralık 2016, 16:10
Merhabalar...

Kış uykusuna yatırdım da motosikletimi. Depoyu ve aküyü söktüm, içindeki benzinin hepsini boşaltamadım bir türlü. Ters çevirdim, çalkaladım her şeyi yaptım çıkmadı. Sanki yarım litre daha var. 3 aylık bir süreçte sorun oluşturur mu. Küflenmesinden korkuyorum. Egzoz'dan tut da, tahliye hortumlarına kadar bütün delikleri tıkadım.

1,5 litre benzin çıktı. Pet şişede duruyor. Bu benzin aylar sonra tekrar kullanılır mı. Bayatladığını duydum. Bu konu da aydınlatırsanız sevinirim.

Kazasız günler dilerim.

kursaa
31 Aralık 2016, 16:13
Çalıştır motoru içindeki benzin bitene kadar öyle dursun madem az kaldı.

hasmet
31 Aralık 2016, 16:23
Bayatlar. Stabilizatörler var, onlardan kullanmanız lazım.

Karburatörlüyse oradaki benzin de uzun sürede sıkıntı yapabilir.

F54
31 Aralık 2016, 16:29
Ya arkadaş komple depoyu boşaltmak nedir
Arada bi cik gazla keyfin yerine gelsin
Ha bizim memlekette 6 ay kar kalkmaz dersen o başka. :)

nzm75
31 Aralık 2016, 16:34
Hocam bunlara hiç gerek yok bende yağmurda karda motora binmem yıllardır hiç akü sökmedim yalnız haftada bir motoru silerim 10 15 dk calıştırırım okadar iki kere marş bastigimi hatirlamam benzin olayında da şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım

Mertcan39
31 Aralık 2016, 16:47
3 ay için gerek yok bunca şeye hiçbişey yapmadan 2 ay yatırdığım oldu sonra bas marşa devam

impish
31 Aralık 2016, 17:49
Bayatlar. Stabilizatörler var, onlardan kullanmanız lazım.

Karburatörlüyse oradaki benzin de uzun sürede sıkıntı yapabilir.

Benzin vanasini kapatıp calistirdim motosikleti. Kendi kendine stop edene kadar bekledim. Karburatordeki benzin bosalmistir bu durumda diye dusundum.
Neyse sobada degerlendiririz artik kalan benzini. 😊

hasmet
31 Aralık 2016, 20:49
Benzin vanasini kapatıp calistirdim motosikleti. Kendi kendine stop edene kadar bekledim. Karburatordeki benzin bosalmistir bu durumda diye dusundum.
Neyse sobada degerlendiririz artik kalan benzini. ��

Bitmistir karburatordeki benzin. Sorun yok.

Enjektorlu motorlarda tavsiye edilmedigi icin stabilizer ekleniyor genelde.

Bu arada depo tamamen dolu olursa da paslanmaz.

bindiregandi
31 Aralık 2016, 20:55
Sobaya dokmeyin havaya ucarsiniz.
Benzini bidona koyun 3 ayda bisey olmaz. Az biraz bosluk olsun.

ilkerabi
31 Aralık 2016, 22:00
Kışın aldığınız benzini yaz-kış kullanabilirsiniz, katkı maddeleri var. Depolama için benzin kışın alınır.
Depo boş olursa paslanır, dolu depoda eser miktarda rutubet olsa da su benzinden ağır olduğu için zaten dibe çökecektir, alttan kolayca az akıtıp boşaltılır.
Karburatör kurur ise tekrar çalıştırmak da ÇOK ZOR olur..
Aküyü söküp DONMAYACAK bir yere kaldırmak yeterlidir.
Akü eğer bitik ise ve DONARSA çöp olur...

Levent
31 Aralık 2016, 22:23
Boyle seylere gerek yok. Benzini doldurup bi koseye atarsiniz. Hadi aku bosalmasin dersen kutup basini sokersin olur biter. 22 yillik motorcuyum boyle bir sey yaptigimi asla hatirlamam.