PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha XENTER marş basıyor, ama çalışmıyor..!

Mayki
30 Aralık 2016, 20:25
Merhaba arkadaşlar.
2012 yamaha xenter 155cc olan motorum SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE hergün tek marşla çalışmasına rağmen, 3 günden beridir çalışmıyor.
Marş basıyor ama motor bi türlü çalışmıyor.

NOT: Eski buji söküldü temizlendi takıldı, bir defa çalıştı. stop ettim tekrar çalışmadı.
Kullanım kılavuzunda tavsiye edilen yeni bir NGK CPR9EA-9 buji takıldı çalışmadı.
Akü şarj edildi, çalışmadı.
Buji ateşleme yapıyor, benzin geliyor, ama yinede çalışmıyor. Nedeni ne olabilir acaba?

ahmet.58
30 Aralık 2016, 22:40
Statör sağlam olduğundan emin olun eğer sağlamsa beyine bakın oda sağamsa bobini kontrol edin benimde buji ateşliyordu ama motor çalışmıyordu bobin değiştirdim halloldu ama herşeyden önce benzin filtresini tmizle karbüratörüde temizle yine çalışmazsa dediğim gibi bobin , beyin , statör kontrol edilmeli

cesmigiryan0
27 Nisan 2017, 19:38
tamirciye gittim. buji ve benzin değişti. aynı sorun devam ediyor. tamirci "bilgisayara girecek" dedi. . "o yüzden yetkili servise git" dedi. bakalım servis ne diyecek

motorcu48
27 Nisan 2017, 21:07
tamirciye gittim. buji ve benzin değişti. aynı sorun devam ediyor. tamirci "bilgisayara girecek" dedi. . "o yüzden yetkili servise git" dedi. bakalım servis ne diyecek

bilgisayara girme olayı olmuyor sadece sokete bir kablo bağlıyorlar ve hata kodu verince sorunun ne olduğunu anlıyorsun

diablof
28 Nisan 2017, 10:53
jiklesi var mı? çekili kalmış olabilir mi? boğuluyor olabilir eğer buji kirlendi ıslandı ise.

bujiden geriye doğru kablolara bir bakın belki bazı bağlantı yerlerinden çıkmış olabiliyor.kabloları kontrol etmekte fayda var.

yok hala herşey normal ise ateşleme ünitesinde sorun olabilir.

kolay gelsin.