PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk notorum ve çalışmaması:(

readss
26 Aralık 2016, 19:08
Herkeze merhaba ilk motorumu aldım aldımda daha gezip dolaşmak nasip olmadı biraz motordan bahsedeyim zongshen zs 125 model çin malı cruiser 2007 model ve 28 bin km de (trafuğe çıkış yılı 2011) aldık garaja koyduk ertesi gün durum değerlendirmesi yapmak için motoru biraz inceledim ve yağının çok az olduğunu farkettim planım cadeddeki oto tamircisinden yağ alıp biraz gezmekdi fakat bir türlü motoru çalıştıramadık ilk başlarda marşa basınca ses güçlü geliyordu ama çalışmıyordü daha sonra iyice cılızlaşdı ayak marşıyla falan denedik nafile gene olmadı babamda yanımdaydı bunun aküsü nerde falan söktük seleyi biraz kurcaladık arabadan ara. Kabloyla. Takviye falan yaptk gene olmadı benzin az olduğu kanatına vardık gittik benzin aldık koyduk zar zor ayak marşıyla çalıştı. Sorunun marş dinamosunda olduğunu düşünüyorum öyle bi alet vaemı motosiklette onuda bilmiyorum ama neyse bu olayı yaşamış kişiler varmı aramızda yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

Mertcan39
26 Aralık 2016, 19:11
akü doluyken marş iyi basıyordu diyorsunuz marş dinamosunu eliyorum havaar soğuk jikle ile çalıştırmayı deneyin sabahları

yürekçe
26 Aralık 2016, 19:13
Demiştim, akü ve lastik yenileyin..

mustafa_325
26 Aralık 2016, 19:18
Oto tamircisinden yağ aldığınızı yazmışsınız. Dikkat edin motosiklete otomobil yağı koyulmaz. Motosikletlerin debriyajı aynı motor yağının içinde olduğu için aşırı kaygan motor yağı sıkıntı olur.

Çalışmama sorunu için,
Yazdıklarınızdan anlaşılacağı üzere ilk birkaç seferde marş motoru çalışmış sonradan zayıflamış. Yani akü dolu iken marş basa basa bitirmişsiniz. Aküde ve dinamoda sorun yok. Sorun havanın soğuk olmasından dolayı olabilir. Jikleyi açarak çalıştırmayı dene bence.

readss
27 Aralık 2016, 19:52
Oto tamircisinden yağ aldığınızı yazmışsınız. Dikkat edin motosiklete otomobil yağı koyulmaz. Motosikletlerin debriyajı aynı motor yağının içinde olduğu için aşırı kaygan motor yağı sıkıntı olur.

Çalışmama sorunu için,
Yazdıklarınızdan anlaşılacağı üzere ilk birkaç seferde marş motoru çalışmış sonradan zayıflamış. Yani akü dolu iken marş basa basa bitirmişsiniz. Aküde ve dinamoda sorun yok. Sorun havanın soğuk olmasından dolayı olabilir. Jikleyi açarak çalıştırmayı dene bence.

Bugun tekrar denedim baya bi uğraştım garajda hiç kullanılmamış akü buldum [düşük amperli akü kamera sistemlerinde kullanılıyor] ara kabloyla motorun aküsünü biraz şarj ettim ama nafile jikleyi sonuna kadar açtım orta seviyede açtım ama nafile ayak marşını hunharca denedim 1 kez çalıştırdım istop etti hemen fakat bi 5 10 dk sonra akü yü şarj edince denedim ayak marşıyla çalıştı gaz verdim biraz 3 dk kadar çalıştı sonra stop ettirdim seleyi montaladım grenajı takdım haydi bismillah marşa bastık ayak şeysiyle denedim gene olmadı akü almayı düşünüyorum başka bir önerisi olaan varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Çalışmama sorunu için,

10 - 40 olan yağdan aldımn internetten biraz araştırdım bunu öneriyolardı zaten tanıdık adam motosiklet için olduğunuda söyledi i

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

akü doluyken marş iyi basıyordu diyorsunuz marş dinamosunu eliyorum havaar soğuk jikle ile çalıştırmayı deneyin sabahları

jikle denilen şey gidonun sol tarafında kornanın altında olan heralde sonuna kadar açıyorum gene sonuç aynı

sines
03 Ocak 2017, 09:22
dostum .karbüratörü bir temizle.tıkanmış olabilir

killingroad
03 Ocak 2017, 09:57
Tanıdık benim en korktuğum şeydir bu memlekette.
Motosiklet yağı kullan. motosiklete "de" olur diye bişey yok. otomobil yağı var, motosiklet yağı var.

oxus
03 Ocak 2017, 10:02
kronik çin malı motor problemleri... gerçek sorun asla bulunamaz, geçici çözümler bulunur.
hocam hiç uğraşmayın sinir hastası olursunuz, tamirciye götürün.