PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışmıyor motorum

Metin Kcbş
19 Aralık 2016, 08:50
Selam arkadaşlar motorum scotter....motorum sıfırdan yapılmış yağ yakma falan gibi hicbir sorunu yok.son zamanlarda sabahleyin calışmamaya başladı artık sabahleyi başka akü ile takviye etsem de calışmıyor. çalışsa bile cok gec calışıyor.. lütfen yardımcı olun.15 dk gibi bişe calışınca istop edince sonra hemen calışıyor ama sabahleyi bide istop ettikten 3-4 saat sonra calışmıyor...

MrMud
19 Aralık 2016, 09:06
Anladığım kadarıyla ısınmıyor hocam, hava şartları malum, scooterdan hiç anlamam fakat bazı scooterlarda ayak marşı mevcut,
Cross kullanıyorum elden marş ile yalvarsan çalışmayan motor ayak marşı ile iki vurmaya kütür kütür ediyor.
Ayak marşı mevcut değilse eğer, motosiklet ısınana kadar stop etme olayı nasıl önlenir bilmiyorum.
Ama dediginiz gibi motor ısındıktan sonra eğer sebebi soguk olmasıysa tabi ısındıktan sonra stop etmez kolay kolay.
Ha bide eğer grenaj altında değilse jigle kaldırın %90 faydası olacaktır, ısındıktan sonra geri indirin tekrar.
Aklıma başka birşey gelmiyor malesef

Metin Kcbş
19 Aralık 2016, 09:52
Ayak marşı calışmıyor :D :D :D :D

MrMud
19 Aralık 2016, 09:59
Ayak marşı calışmıyor :D :D :D :D

Bir ayak marşının daha kalbi kırılmış :D
Hocam valla aklıma bide gördüğüm bi olay geliyor çözüm mü bilemedim, bi sabah motoru çalışmadığı için gazete ile ateş yakıp motor bloğunun altına tutan adam görmüştüm :D
Tavsiye değil bak bu, yarın motoru ısıtmaya çalışırken patlattım diye konu açarsan sorumlusu değilim :D

Metin Kcbş
19 Aralık 2016, 10:01
benzinli bu hemen alışır :cherry: :cherry:

MrMud
19 Aralık 2016, 10:03
benzinli bu hemen alışır :cherry: :cherry:

Hocam espri bi yana rölanti jigle felan kış çıkana kadar yükseltin felan bisey yapın yada bütün kış bu olayı yaşarsınız, Trabzon hele püff, oraya yaz gelmez, bi ustaya selam vermekte fayda var.

Metin Kcbş
19 Aralık 2016, 10:05
Eyw kardeşim :king:

hasangazili
19 Aralık 2016, 10:15
Manuel jigle varsa onu açın bujiyi kontrol edin ikisinde sorun yoksa çalışması lazım.

serhat207
19 Aralık 2016, 10:32
Motor yağı olarak ne kullanıyorsun bir de çalıştırmaya çalıştığında hava ortalama kaç derece ? Benim eski motorda öyle bir sıkıntı var 10-40 çalıştırmaya çalıştığımda hava -3 falan oluyor çeviremiyor motor. Sıcak tutmak ve ya 5/40 gibi düşük ısıda çalışmada sıkıntı çıkarmayacak yağ önemli.

IRau
19 Aralık 2016, 11:14
Motor yağı olarak ne kullanıyorsun bir de çalıştırmaya çalıştığında hava ortalama kaç derece ? Benim eski motorda öyle bir sıkıntı var 10-40 çalıştırmaya çalıştığımda hava -3 falan oluyor çeviremiyor motor. Sıcak tutmak ve ya 5/40 gibi düşük ısıda çalışmada sıkıntı çıkarmayacak yağ önemli.

Aynen bendede 10-40 yag var eger acik alanda sogukta kalirsa calismasi zor oluyor.
Ama kapali garajda gunlerce bekleyip calistirinca hemen calisiyor

Metin Kcbş
19 Aralık 2016, 13:10
kullandığım yağ yıllardır kullanıyorum hic bir sıkıntı yaşamadm

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

jigle yok bende bujide sıkıntısız ateşleme falan on numara