PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz ezilmesi

Glotoneria
17 Aralık 2016, 15:20
Herkese merhaba:).Rks 150 ile geçtiğimiz pazartesi günü kavşakta buzlanma sonucu talihsiz bir kaza geçirdim. Motorumla birlikte asfaltı öptük malesef :) 5-10m sürüklenmeme rağmen neyse ki ekipmanlar sayesinde bir şeyim yok. Ancak motor için aynı şeyi söyleyemiyorum.:salut: Koruma demiri büyük oranda hasarı önledi ancak egzoz tarafına yattığı için egzoz ezilmiş. Yoğunluktan dolayı servise 2-3 hafta sonra gidebileceğim. Parçaları sipariş etmeden önce sizlere danışmak istedim, acaba yeni egzoz mu sipariş edeyim yoksa bu ezik düzeltilebilir mi? :)

Edit: Eklemeyi unutmuşum, motorun çalışmasında bir sıkıntı yok ancak gaz vermeye başladığımda stop ediyor.Egzoz'dan dolayı sanırım.

http://i.hizliresim.com/QvQvPj.jpg (http://hizliresim.com/QvQvPj)

Mengu16
17 Aralık 2016, 15:32
Egzozda ezik var diyorsunuz ama ezik olan yerde çizik yok gibi. O ezik yer orjinaldir çizik yoksa. Egzozdan motor stop etmez bu arada.

MrMud
17 Aralık 2016, 15:41
Ezik bayağı derin görünüyor fotoğrafta, %90 değişmesi gerekir diye düşünüyorum.
Bana sorarsan, yok düzeltirim derlersede değiştirmeni tavsiye ederim, çilesine değmez.

Erhan Tosun
17 Aralık 2016, 15:42
Ezik değil o kısım fabrikasyon, amortisör bağlantısını kurtarmak için yapılmış, aynı marka model başka motora bakarsanız daha iyi anlarsınız.

MrMud
17 Aralık 2016, 15:43
Egzozda ezik var diyorsunuz ama ezik olan yerde çizik yok gibi. O ezik yer orjinaldir çizik yoksa. Egzozdan motor stop etmez bu arada.

Harbiden şimdi bende şaşırdım, sanki orjinali öyleymiş gibi.
Darbe aldığında somun vidası delmesin diye yapmış olabilirler.

Mertcan39
17 Aralık 2016, 15:50
ezik değil orası anahtar sokabilesin diye ilerde ayrılma var kaynak attırıp boya atın

kefkes
17 Aralık 2016, 16:13
Aynısı bende var.Ezik falan yok:) İlla değiştiricem diyorsan 400 falan istiyolar galiba, yedek parçası tuzlu biraz

Geçmiş olsun, sağlam motordur 10 mt sürüklenmeye bişey olmamış, bikere yatırdım ben de ışıklarda, manette mercimek kadar soyulma olmuştu sadece..

Glotoneria
17 Aralık 2016, 16:23
Mesajlarınız için teşekkür ederim :) İlk motorum olduğu için biraz bilgisizim o yüzden sormak istedim. Egzozdan değilse neden gaz yemiyor olabilir motor? Gaz kolunu biraz indirdiğimde yiyor gibi oluyor ilerletince boğularak stop ediyor. :(

kefkes
17 Aralık 2016, 16:37
Motor bloğunun üstünde (kornanın arkasında beş cm yukarda) hava ayar vidası var, düşüp sürüklenince orası oynamış
olabilir.Teknik bilgim yok pek fakat ufak tefek benzer sorunlar yaşamıştım. O vidayı biraz karıştır derim sağa sola ne kadar döndürdüğüne de bak.Olmadı eski haline getirir bi servise gösterirsin.Bilen için basit bişey gibi duruyo..

Ben olsam nasılsa yatırdım diyerek her halukarda bi servise gösterirdim.Ötesine berisine bakıp sağını solunu bi sıktırırdım.
Belki bi yeri çatladı senin gözünden kaçtı falan..

Tİme_shİft42
17 Aralık 2016, 18:06
Egzoz saçında ezilme varsa sök vidalı felansa onu değiştir

http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/9595/RKS-TITANIC-150-EGZOST-UST-NIKELAJI[COLOR="Silver"]

mustafa_325
17 Aralık 2016, 19:38
Egzoz ezik olsa bile motoru durduracak kadar direnç yapamaz. Tamamen tıkanması lazım stop ettirebilmesi için. Başka bir şey vardır.

diablof
18 Aralık 2016, 00:02
Egzozun orjinal hali o. Ezilme yok. Ayrica motor yatinca calistiginda bogulma yapmasi normal. Karburatorun altindaki benzin karburatorun hava ile karisip motora giren kismina dolmus olabilir. Bugun ben de dusurdum motoru tamir ederken aynisi basima geldi. Ufak ufak calissin motor isininca dolas biraz ufak ufak acilir diye dusunuyorum.