PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250cc'ye lastik balansı şart mı

savica
09 Aralık 2016, 00:37
Evet arkadaşlar kısa keseyim internet üzerinden pirelli diablo rosso aldım,
evime yakın olan yamaha yetkili servise gittim (balans makineleri var) motorum yamaha olmadığı için servise sokmadılar.
Etrafımda başka balanslı lastik değişimi yapan yer yok.
Arabam için gittiğim rot balans ustaya sordum,
motosiklette lastik kaliteli firma ise çok balansa gerek duymadığı söyledi, ancak 160-170 hızlardan sonra gerek duyulabilir o da senin motorun yapmıyor.

Şimdi ben ne yapayım, balansız lastikleri taktırsam sıkıntı yaşar mıyım?

berkay3212
09 Aralık 2016, 00:42
yaptır balans önemli. İl neresi istanbuldaysan okmeydanı motovento var eski anes shoptu makineleri var.

fazil
09 Aralık 2016, 01:56
Kendiniz yapabilirsiniz. Ben 600cc motorumun on lastigini yaptim, 1 yildir sorunsuz kullaniyorum.
Lastikciden kursun agirlik alip gerekli yerlere monte ediyorsunuz o kadar.
Su videoyu izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=CnkFgjI9Cxo

savica
09 Aralık 2016, 11:08
Balansini kendim yapsam bile sökme takma işini başkasına yaptırırım.

Evet balansa gerek yok tezini savunan var mi?

LynXMaSTeR
09 Aralık 2016, 20:12
Balansini kendim yapsam bile sökme takma işini başkasına yaptırırım.

Evet balansa gerek yok tezini savunan var mi?

ben yaptırmadım, çok profesyonel bi kullanıcı olmadığım için bana bi rahatsızlık vermiyor.
yüksek süratte titreme yapar diyorlar, o süratlerde motor zaten kendi titrediği için aradaki farkı farkedebilir miyim bilmiyorum.
ama tabi ki yaptırılması daha iyidir.

muratarslan
09 Aralık 2016, 21:09
Benim ybr 125 e lastik aldigim yerde balans ayari yapıldı motosikletin dengesi iyi geliyor şimdilik eski mondialde yolda giderken dans ediyordu makina 80 den sonra yine sen bilirsin mersinde 50 liraya yapılıyor cok bir fark yoksa yaptır derim

savica
09 Aralık 2016, 21:25
Mesele para değil, mesele etrafımda balansli lastik değişimi yapan yerin olmaması.
Honda yetkili servislerde balans makinesi oluyor mu ve başka markalı motorları servise sokarlar mı?

Nikkfurie
09 Aralık 2016, 21:29
100 km hızdan sonra titreme yok ise balansa da gerek yok demektir..

ayrıca motoru yamaha ya almıyorlarsa lastikleri sök götür,balans o şekilde yapılıyor zaten..

fazil
09 Aralık 2016, 22:05
https://www.youtube.com/watch?v=IX4NpFNjpsY

Bu videonun basinda balansli ve balanssiz lastigin donusuyle ilgili bir deney var.