PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar 200ns stop etme ve oktay motor ile çözüm ( Videolu )

Emre Fırat
07 Aralık 2016, 01:27
Arkadaşlar yazılım güncellemesi yapmıştık başka serviste sorun sadece azalmıştı ama oktay bey sağolsun çok ilgilenip yardımcı oldu ve sorunu bitirdik gibi birşey oldu diyebilirim 70 kmden fazla yol yaptım hiç tık demedi henüz :) buyurun nasıl bir yol izleyeceğinizle ilgili anlatım yaptım hayırlı geceler :)

https://www.youtube.com/watch?v=5rr7c8MGHIo&feature=youtu.be

Tvs01
07 Aralık 2016, 01:34
Reklam kokan hareketler bunlar mayk !

Emre Fırat
07 Aralık 2016, 03:22
Reklam kokan hareketler bunlar mayk !

Reklam kokan hareketler ? Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum :) Ziraa yaşadığım servis memnuniyetinden bahsettim , sorun yaşayan arkadaşlara nasıl yol izlemesi gerektiğini anlatmaya çalıştım benim burada maksadım yardımcı olmak sorunu bu şekilde çözdük başına gelen arkadaş en yakın servise giderek gerekli ayarları yaptırıp çözdürebilir :)
Müşteri memnuniyeti benim için ön planda , böyle güler yüzlü insanlar olduğu sürece benim bu sorunum geçmese bile sorun değil karşıda muhattap bulabilmem yeterli. Önceki motorumda mondial'in servislerine gittiğimde ağzı küfürlü ustalar çalışıp bel altı espiriler ile aralarında konuşup içeri girdiğimizde selamın aleyküm dediğimizde tenezzül edip hoşgeldiniz demeyen servisleri görmüşken boşuna reklam demeyin :)

Mengu16
07 Aralık 2016, 03:47
Reklam kokan hareketler ? Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum :) Ziraa yaşadığım servis memnuniyetinden bahsettim , sorun yaşayan arkadaşlara nasıl yol izlemesi gerektiğini anlatmaya çalıştım benim burada maksadım yardımcı olmak sorunu bu şekilde çözdük başına gelen arkadaş en yakın servise giderek gerekli ayarları yaptırıp çözdürebilir :)
Müşteri memnuniyeti benim için ön planda , böyle güler yüzlü insanlar olduğu sürece benim bu sorunum geçmese bile sorun değil karşıda muhattap bulabilmem yeterli. Önceki motorumda mondial'in servislerine gittiğimde ağzı küfürlü ustalar çalışıp bel altı espiriler ile aralarında konuşup içeri girdiğimizde selamın aleyküm dediğimizde tenezzül edip hoşgeldiniz demeyen servisleri görmüşken boşuna reklam demeyin :)
Müşteri hizmetlerinde mi çalıştın ? bütün eleştirileri kibarca yanıtlandırıyosun :mrgreen:

quattromeb
07 Aralık 2016, 08:42
arkadaşlar bakıyorum da hiçbir pulsarda stop etme sorunu kalmamış gibi bahsederek bu motoru alacak insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ve bu nedenle birisi kaza yaparsa vebali boynunuza haberiniz olsun... insanlar sizlerin sözlerine güvenerek birşeylere karar veriyor... yapmayın ayıptır günahtır... madem çözüldü bajajın yetkilisi beyefendi nasıl olsa her problem sonrası biz şöyle birinciyiz böyle en çok satanız diyor... yani interneti aktif kullanabilen bir insan... hemen yapsın açıklamasını... biz bu problemi çözdük oktay usta ve emre fırat arkadaşımızın motorunda denedik ve kesin çözüm getirdik desin...

hknzrdm
07 Aralık 2016, 10:11
Motor alma zamanları, evin dibindeki Bajaj bayisine sordum, "stop etme sorunu varmış", "abi yazılımsal o, çözülüyo kolayca" diyor.
"Peki yazılım niye yüklenmiyor?" diyorum, "abi durum farklı şimdi, eeee..."
"Yani satın aldıktan sonra ayrıca yüklenecek?", "evet abi..."
"Bu yazılım fabrikanın kendi çıkardığı yazılım mı?", "Öyledir abi..."
"O zaman neden marka kendi yazılımını uygulamak için para alıyor?", "Ama abii..."
"Çocuğunu bu motora emanet eder misin?", "....."

Tam çıkarken ekledim ufaktan...
Yazılımla alakam Commodore 64 bilgisayarda ufak oyunlar yazarak başlamıştı...

Emre Fırat
07 Aralık 2016, 11:43
Müşteri hizmetlerinde mi çalıştın ? bütün eleştirileri kibarca yanıtlandırıyosun :mrgreen:
Merhaba , hayır benim mesleğim mağazacılık daha 25 yaşındayım ama hep hizmet sektöründe oldum sanırım ondan olsa gerek abim pozitif cevap alışkanlığı olmuş gündelik olaylarada aynı şekilde müdahale :))))

arkadaşlar bakıyorum da hiçbir pulsarda stop etme sorunu kalmamış gibi bahsederek bu motoru alacak insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ve bu nedenle birisi kaza yaparsa vebali boynunuza haberiniz olsun... insanlar sizlerin sözlerine güvenerek birşeylere karar veriyor... yapmayın ayıptır günahtır... madem çözüldü bajajın yetkilisi beyefendi nasıl olsa her problem sonrası biz şöyle birinciyiz böyle en çok satanız diyor... yani interneti aktif kullanabilen bir insan... hemen yapsın açıklamasını... biz bu problemi çözdük oktay usta ve emre fırat arkadaşımızın motorunda denedik ve kesin çözüm getirdik desin...
Açık söylemek gerekirse ben motoru alalı 20 gün felan oluyor çinli bir scooter'dan geçtim. Baktığımda 2 kesim vardı biri çok memnun birisi hiç değil. Kış geliyor motoru alsam depoda yatar aracımı değişsem dedim sonra aklıma yaz ayları geldi dedim motor alayım yaza sürerim . Cbr 125 mi felan derken o parayı japon diye 125 cc motora vermek istemedim . Pulsar inceledim hoşuma gitti dedim şans artık ne çıkarsa :)) Bu stop problemi ile karşılaşınca çok üzüldüm ilk hafta satıp cbf 150 bile olsa almaya karar verdim ama kullanıp test ettim dedim acele etme kalsın. İş yerinde arkadaşta var sordum ve 1 kere bile stop etmediğini söyledi 20 binde felan motoru. Şuan 3. gün bende de bir stop etme olmadı kimisi ayda 1 2 kere diyor artık bakalım inşallah geçmiştir. Çünkü günlük kullanımda hergün stop ediyordu mutlaka

Motor alma zamanları, evin dibindeki Bajaj bayisine sordum, "stop etme sorunu varmış", "abi yazılımsal o, çözülüyo kolayca" diyor.
"O zaman neden marka kendi yazılımını uygulamak için para alıyor?", "Ama abii..."

Yazılım işi bildiğim kadarıyla son sürümü hindistandan getirilmiş internette öyle araştırmıştım. Hepsine kesin yüklenmesi gerekli değil bence alır almaz yüklenmemeli çünkü bazı motorlarda anladığım kadarıyla böyle bir sorun hiç yok risk alınmamalı en baştan. Yazlım ücreti konusunda da 2 servise gittim garanti belgemi dahi istemediler , yazılım update etmek hepsinde ücretsiz extra bir ücret ödemedim orda bir bilgi yanlışı olmuş.
Şuan ki kafamla bu sorunu bile bile elimde param olsa hangi motoru alırdım baktığım zaman yine pulsar 200ns alırdım 7 bin civarına .Çünkü o paraya baktığımda ya cbr 125 yada cbf 150 oluyor. Cbr tercih olabilir ama herkes çabuk sıkılacağımı söyledi , artçılı kullanımda gayet tatminkar bana kalırsa

Levent
07 Aralık 2016, 11:46
Alper_Tim farkı kendini göstermeye başlamış mı ne :)

quattromeb
07 Aralık 2016, 11:51

durumu son derece doğru sorularla tespit etmişsiniz tebrikler... yakışıklı, piyasaya göre uygun fiyatlı ve hakikaten görünüşüyle biz garibanların ilgisini çeken bir motor olmasına rağmen can güvenliği konusunda pimi çekilmiş bomba gibi... nerede patlayacağı belli değil... aynı soruyu ben de tekrarlıyorum:

"madem yazılım ile bu sorunu çözüyorsunuz da neden fabrikadan çıkan tüm pulsarlarda bu yazılım uygulanmamış ve neden bajaj türkiye bu sorunun çözüldüğünü duyurmuyor?..."

cevap çok basit aslında çözülmedi ya da çözülemedi!!! belki çözümü çok maliyetli belki motorun yapısına uygun değil belki de hiç inanmasam da sorun tespit edilemiyor... bu nedenle deneme yanılma uğraşıyorlar... bu motorun satışını devlet durdurmaz ülkemizde insan hayatına verilen değer belli o nedenle bu motorun satışını alıcıların tepkisi durdurabilir... alıcılar da almaya devam ederek ve kendi motoruna toz kondurmayarak insanları yanlış yönlendiriyor... satıcı da nasıl olsa birinciyiz diyerek takılmaya devam ediyor... tepki koyanlar başka marka ajanı diye suçlamaya da devam... dolayısıyla pulsar cazibesiyle satılmaya devam edecek... herkes kenini inandıracak... ne zaman ki birimizin canı yanacak tepki üstüne tepki...

Emre Fırat
07 Aralık 2016, 21:13
durumu son derece doğru sorularla tespit etmişsiniz tebrikler... yakışıklı, piyasaya göre uygun fiyatlı ve hakikaten görünüşüyle biz garibanların ilgisini çeken bir motor olmasına rağmen can güvenliği konusunda pimi çekilmiş bomba gibi... nerede patlayacağı belli değil... aynı soruyu ben de tekrarlıyorum:

"madem yazılım ile bu sorunu çözüyorsunuz da neden fabrikadan çıkan tüm pulsarlarda bu yazılım uygulanmamış ve neden bajaj türkiye bu sorunun çözüldüğünü duyurmuyor?..."

cevap çok basit aslında çözülmedi ya da çözülemedi!!! belki çözümü çok maliyetli belki motorun yapısına uygun değil belki de hiç inanmasam da sorun tespit edilemiyor... bu nedenle deneme yanılma uğraşıyorlar... bu motorun satışını devlet durdurmaz ülkemizde insan hayatına verilen değer belli o nedenle bu motorun satışını alıcıların tepkisi durdurabilir... alıcılar da almaya devam ederek ve kendi motoruna toz kondurmayarak insanları yanlış yönlendiriyor... satıcı da nasıl olsa birinciyiz diyerek takılmaya devam ediyor... tepki koyanlar başka marka ajanı diye suçlamaya da devam... dolayısıyla pulsar cazibesiyle satılmaya devam edecek... herkes kenini inandıracak... ne zaman ki birimizin canı yanacak tepki üstüne tepki...

Merhaba , dediğim gibi bende alır almaz üzüldüm daha hevesimi almadan başka motorlar bakmaya başlamıştım kimisinde bu sorun hiç olmazken kimisinde çok fazlaydı. Malına toz kondurmamak değil şöyle söyliyim şuan motordan soğutan bir problemle karşı karşıya değilim , sorun devam eder ise canımdan kıymetli mi ? tabikide değil :) Satarım motoru , japona geçeriz çok aman aman şey değil şuan rahat biniyorum keyif alıyorum motordan bir problemim yok şükür inşallah kimsenin başınada gelmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Guncel arkadaşlar görmeyen abi kardeşlerimiz için

burak burk
07 Aralık 2016, 21:31
6200km deyim daha stop etme olayı ile karşılaşmadım.alındığından beri 3 kez yazılım güncellendi.

Emre Fırat
07 Aralık 2016, 22:45
6200km deyim daha stop etme olayı ile karşılaşmadım.alındığından beri 3 kez yazılım güncellendi.

Ne guzel umarim hic olmaz :)

burak burk
07 Aralık 2016, 23:59
Ne guzel umarim hic olmaz :)

dahada olmaz zaten 15 ay oldu alalı.

axios
08 Aralık 2016, 02:14

pascal'ın mavi ekranıyla programlamaya başlamış biri olarak 2015 moto-expo fuarında, aynı soruları bende yönelttim büfeciden bozma stand elemana. kendisinin söylediğine göre bajaj servisinde çalışıyormuş.

- neden yazılım default yüklü gelmiyor? neden ben sıfır, stop etme problemiyle gelen motora yazılım yüklemek zorundayım? neden fabrika çıkışlı olarak sorunsuz gelmiyor motorlar?
- yeeeaa abi oldu, telefonlara da yazılım güncellemesi geliyor o zaman onları da güncellemeyelim.

o gün bajaj'dan motor almayacağıma ve etrafımdaki kimseye aldırmayacağıma yemin ettim. canımı emanet ettiğim aletle aynı kefeye koyuyor telefonu haspam. servis elemanındaki ciddiyet bu kadar. markanın vizyonu bu yani. hayır satın alan müşterideki kafayı da anlamıyorum. sıfır motor alıyorsun. motor sıkıntılı geliyor. ya stop etme problemi var, ya aküsü akıyor, kimi mecraların iddialarına göre jant kırılıyor. fakat sen sıfır arızalı aldığın motorunla sözüm ona ilgilendikleri için seviniyorsun.

navari
08 Aralık 2016, 03:05
9 bindeki ağustos 2016 ayında aldığım motorda hiç bir stop etme sıkıntım yok

Emre Fırat
08 Aralık 2016, 07:55
dahada olmaz zaten 15 ay oldu alalı.
Bizim motor 9. Ayinda henuz sans iste :)

pascal'ın mavi ekranıyla programlamaya başlamış biri olarak 2015 moto-expo fuarında, aynı soruları bende yönelttim büfeciden bozma stand elemana. kendisinin söylediğine göre bajaj servisinde çalışıyormuş.

- neden yazılım default yüklü gelmiyor? neden ben sıfır, stop etme problemiyle gelen motora yazılım yüklemek zorundayım? neden fabrika çıkışlı olarak sorunsuz gelmiyor motorlar?
- yeeeaa abi oldu, telefonlara da yazılım güncellemesi geliyor o zaman onları da güncellemeyelim.

o gün bajaj'dan motor almayacağıma ve etrafımdaki kimseye aldırmayacağıma yemin ettim. canımı emanet ettiğim aletle aynı kefeye koyuyor telefonu haspam. servis elemanındaki ciddiyet bu kadar. markanın vizyonu bu yani. hayır satın alan müşterideki kafayı da anlamıyorum. sıfır motor alıyorsun. motor sıkıntılı geliyor. ya stop etme problemi var, ya aküsü akıyor, kimi mecraların iddialarına göre jant kırılıyor. fakat sen sıfır arızalı aldığın motorunla sözüm ona ilgilendikleri için seviniyorsun.
Soylediklerinizde haklisiniz fakat dedigim gibi ben ikinci el aldim 2016 model 6500kmde. Ayni paraya alabileceğim motorlar cbf 150 yada ybr 125 yada cbr 125r di. Bende tercihimi 200cc enjeksiyonlu su sogutmali bir motordan yana kullanmak istedim. Ayni ozellikte ayni fiyata honda ve yamaha yapsin ordan alalim :) dedigim gibi cozulemeyecek yada kullanicisi olarak canımı sıkan birsey olsa zaten hemen satarim canimdan tabiki değerli değil :)

9 bindeki ağustos 2016 ayında aldığım motorda hiç bir stop etme sıkıntım yok

Allah kaza bela vermesin gule gule kullanin :)

yürekçe
08 Aralık 2016, 10:30
ne kadar sürede yükleniyor bu yazılım..

Emre Fırat
09 Aralık 2016, 01:55
ne kadar sürede yükleniyor bu yazılım..

5-10 dakika içerisinde hallediliyor