PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Seçimi

Mammy
02 Aralık 2016, 16:11
Herkeze merhaba,

Arnıza yeni katılmış bulunuyorum yıllardır aklımda chopper crusier tarzı motorsiklet almak vardı bu hayalimi 2 hafta önce gerçekleştirmiş bulunuyorum :)

bütçem fazla olmadığından ucuz yolu bir motor bakınıyordum çine girmiyim dedim bajajın avenger street 150 modelini aldım gayetde hoşuma gitti.

neyse lafı fazla uzatmadan konuya gireyim forumda bu konu hakkında pek fazla konu gördüm ama tatmin olamadım herkez farklı şeyler yazıp çizmiş

bu motorun fabrikadan gelen lastikleri çok kötü olduğundan değiştiricem motorun orjinal ebatları;

ön 90/90-17
arka: 130/90-15

ufak bir araştırmadan sonra genelde motosiklet için en çok önerilen lastik markaları michelin ve pirelli bu iki markaya yoğunlaştım fakat motorun orjinal ebatlarına göre internette bulamadım belki lastikcide falan vardır bilmiyorum benim motorun lastik ölçülerine yakın 2 tane model bulabildim bulduğum ölçülerde;

arkaya 130/80-15
öne de 100/80-17 veya ön tarafa 90/80 buldum.

alırsam çok fark yaratırmı tam ölçülerde olması illaki en iyisi olur ama michelinde yok :/
modellerde bunlar;

Michelin 130/80-15 63P Power Pure SC 2CT
Michelin 100/80-17 52S Pilot Street
Pirelli Angel City 90/80-17 M/C 46S

şimdiden teşekkürler

bassturbin
03 Aralık 2016, 02:20
Michelin en uygun düşük ve kaliteli olandır 2ct hamuru 2 farklı yapıdadır bende kullanıyorum ortası orta sert yanaklar yumuşaktır.Şunu söyliyeyim lastiğiniz ölçüleriyle hiç ama hiç oynamayın yakıt harcamasından tut virajlarda saçmalamasına kadar uzun uzun gereksiz dejavantajları var, varsa aynı ölçüde istefiğiniz marka alın yoksa anlas vs yerli üretimde gayet uygundur.