PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Çalışmıyor (Ateşleme Yapmıyor)

furkanph
26 Kasım 2016, 23:56
Hayırlı geceler, forumu aylardır takip ediyorum ancak yeni üye oldum.

Ramzey marka 2008 model bir scooterım var ve geçen hafta yokuş yukarı bir yere gidiyordum aslında dolanıyordum öylesine, 1km gittim gitmedim motor bayılıp stop etti. Tekrar çalıştırmayı denedim, marş basıyor ama en ufak çalışma belirtisi yok. Bujide kıvılcım çıkıyor denedik. Babam bu işten anlar karbüratörü de tinerle temizledik.

Sizce sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

serkanADH13
27 Kasım 2016, 00:10
karburator temız,
Bujıde kıcılcım da var,

O zaman BUYUK IHTIMAL SUBAPLAR SIKIŞMIŞtır,

bujıyı sök,
Bujı yuvasına parmagını var gucunle sıkıca bastırarak tıka ve marşa bas,

PARMAGI DELİĞİ TIKAYABİLİYOR ise çalışmaz subaplar sıkışmıştır ve subaplar gevsetılmelıdır,
Yok NE KADAR SIKI BASTIRIRSAN BASTIR TUTAMIYORSAN HAVAYI PAT PAT diye çıkıyorsa hava,

O zaman subaplar saglam demektır,
Ve bujıyı değiştir,,,

furkanph
27 Kasım 2016, 11:17
Motoru açıp baktı zaten babam subaplarda sorun yok dedi. O da pes etti motorcuya götürecek sanırım. Bugün de pazar artık haftaya kaldı gibi.

Macit250
27 Kasım 2016, 12:46
internetten tamir de bu kadar olur zaten :).

furkanph
27 Kasım 2016, 13:32
Çok garip valla biz de anlamadık, akü tamam, buji tamam, karbüratör temiz, subaplar da tamam merak ettim neymiş arıza sırf bunun için bile tamirciye hemen götürmek istiyorum :)

mterayes26
30 Kasım 2016, 19:06
Benzin geliyor mu :-D

furkanph
04 Aralık 2016, 14:01
Yok hocam benzin gelmiyor. Bujiyi felan kontrol ettik ama benzin gelmese de olur diyip benzinin gelip gelmediğini kontrol etmedik.

mterayes26
06 Aralık 2016, 13:18
Kardeşim biz motor yaptık benzin filtresinin şişeceği tuttu bu motor neden çalışmıyor derken sorun ordan çıktı. Ondan dedim terso yapmana gerek yok