PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aprilia amortisör yardım

Armagan77
26 Kasım 2016, 16:55
Tekrardan merhabalar
2001 model aprilia sr50 replika var elimde. Çok hoş makine iki zamanlı sinek gibi kaçıyor bir süredir yatıyordu yani bir süre dediğim 2006 dan beri unuttuk şimdi piyasaya çıkardık pırıl pırıl yaptık. Fakat artık bekleye bekleye biraz yorulmuş makine önceden 100 ü görüyordu canavar gibi şimdi anca 70 yapıyor bide deli gibi benzin içiyor 7 litre alıyor full depo ortalama 150 km ya gidiyor ya gitmiyor bu hantallığı yavaşlığı ile ilgili varyatör mü değişmesi gerekiyor ebay üzerinde 40€ ya sport 50cc varyatörler çıkıyor uyar mı acaba veya yapılacak bir şey var mı bununla ilgili de görüşlerinizi söylerseniz sevinirim ama öncelikli konu şu anda amortisör keçeleri bitmiş durumda bütün yağ boşaldı. Ölçtüğüm kadarı ile amortisör toplam boyu 28 cm yay boyu 23 cm. 28 cm amortisör her yerde var fakat yay boyutları çok farklı bu konuda biraz cahilliğim var bir bilgim yok pek uygun bir amortisör linki veya bir öneri yapabilirseniz çok sevinirim.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

sanausbe
26 Kasım 2016, 18:43
Ön yağ keçelerini sökerseniz üzerinde 3 adet numara göreceksiniz. Bu numaralar ile piyasadan keçe bulunup değiştirîlirse sorun kalmaz. Yağ olarak bacak başına 90cc yağ alır.

En üstteki kepçeler toz keçeleridir. Yağ keçeleri bunların altındadır. Her iki bacağı da söküp içini temizleyip yeniden monte etmek gerekir.

Armagan77
26 Kasım 2016, 21:13
Hocam özür diliyorum ayrıntı vermemişim amortisör arka amortisor bulduğum resmi bu
http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/N4wAAOSw9~RXJhFQ/s-l225.jpg
aynı işlemler bunun içinde geçerli midir acaba ? Veya amortisör işinden hiç anlamıyorum uyumlu olacak bir marka çok mu pahalı olur acaba ?

sanausbe
27 Kasım 2016, 16:01
Merhaba, maalesef arka amortisör tamir olmaz. Olsa da ömrü olmuyor.

Bende bir tane Sr150 amortisörü var. Ayarlanırsa olanını taktığım için boşta. Aşağıdaki delik göbeğinden üst delik göbeğine 29,5, yay boyu 21,5, kalınlık ise 5,5 cm gibi. Bağlantılar sizinki ile aynı, yay rengi beyaz.

Ilgilenirseniz anlaşırız, özel mesaj atabilirsiniz.

ferhatkars
19 Aralık 2016, 20:29
Aprilia parcasi icin kktc deki motorcularla iletisime gecin... istemedginiz kadar parcasi var orada.. ama fiyatlari biraz ucuktur bastan diyim...