PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar 200 ns Stop etme ve Çözümü ( Videolu )

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 00:36
Arkadaşlar az önce bajaj sayfasında konuyu açıyordum fakat buranın daha uygun ve görülebilirlik açısından daha iyi olacağını düşündüm , yönetici arkadaşlarımız gerekli düzenlemeyi yaparsa sevinirim saygılar :)

Pulsar 200ns stop etme problemi ve çözümü için videomu izlemenizi rica ediceğim oldukça aceleye geldi o gün başka işlerimin olmasından kaynaklı :)

https://www.youtube.com/watch?v=DIY5a5Y8Oa4&feature=youtu.be

Mengu16
23 Kasım 2016, 01:57
Yazılım yüklenince hiç stop etmez diyosun yani :) Sen yine de virajlarda debriyajı çekme. Trafik olan yola çıkışlarda da bol gaz ver çünkü motor stop ederek gelen bir aracın önünü kesmene ve kazaya sebep olabilir. Yeni yazılım yükletilmiş olsa da sorunlu bir stop etmeden sonra motorun yeniden çalışması için 3 saniye ile 15 saniye arası bir zaman gerektiğini de son olarak hatırlayım :)

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 02:50
Yazılım yüklenince hiç stop etmez diyosun yani :) Sen yine de virajlarda debriyajı çekme. Trafik olan yola çıkışlarda da bol gaz ver çünkü motor stop ederek gelen bir aracın önünü kesmene ve kazaya sebep olabilir. Yeni yazılım yükletilmiş olsa da sorunlu bir stop etmeden sonra motorun yeniden çalışması için 3 saniye ile 15 saniye arası bir zaman gerektiğini de son olarak hatırlayım :)

Yazılım dün sabah atıldı şuana kadar henüz olmadı şuan durumlar iyi tabi ama tedirginlik var gazı rahat kapatamıyorum yada yokuş inerken kasise yaklaştığımda durmaya yakın ara gazı vermemde gerekiyor sürüş stilini değiştiriyor insanın vallahi :) Problem devam eder ve çözemezsek malesef veda edeceğim daha 1hafta olmayan motoruma çünkü ciddi bir konu hafife alınacak gibi değil şuan memnunum herşeyinden :) cbf 150 , cbr 250 felan çok baktım en iyi paraya uygun bütçeli buydu umarım hata olmamış olur :) Bu arada stop ettikten sonra en az 3 5 saniye gerekliydi hemen çalıştıramazdım farkettim debriyaj manetini tam bırakmadığımızdan oluyormuş . 2 parmak debriyaj kullanınca marş yapmıyor hareket aldıladığından ama farkettim stop eder etmez tam sıktım marş bastım çalışıyor . 2 3 kez denedim bunu sanırım ayaklık açıkken vitese takıp bırakınca stop ediyor aynı o mevzuyu algılıyor gibi marş basmıyor dolayısıyla , maneti tam sıkınca sorun olmuyor denedim öyle gördüm şuan :)

Mengu16
23 Kasım 2016, 02:53
Şehiriçi kullanımda biraz can sıkıcı özellikleri var ama uzun yolda motorun tadı çıkıyor hele lastikler kaliteliyse.

*Heka
23 Kasım 2016, 02:54
Madem ki böyle bir kronik sorunu var ve 1 haftalık motosiklet, iade edin!

Mengu16
23 Kasım 2016, 03:01
Bu arada stop ettikten sonra en az 3 5 saniye gerekliydi hemen çalıştıramazdım farkettim debriyaj manetini tam bırakmadığımızdan oluyormuş . 2 parmak debriyaj kullanınca marş yapmıyor hareket aldıladığından ama farkettim stop eder etmez tam sıktım marş bastım çalışıyor . Motosikletlerdeki debriyaj müşürü viteste debriyaj çekili değilken marş motoru çalışmasın diye vardır. Debriyaj çekiliyken motor her durumda çalışır.

quattromeb
23 Kasım 2016, 08:38

önemli bir sorun değil ki hocam neden iade etsinler... bir kişi ölümden döndü ama bildiğimiz kadarıyla daha daha kimse ölmedi... önce bu sebepten ötürü birileri ölsün sonra herkes eleştirmeye konuşmaya başlar...

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 09:43
Şehiriçi kullanımda biraz can sıkıcı özellikleri var ama uzun yolda motorun tadı çıkıyor hele lastikler kaliteliyse.
Katılıyorum :)

Ben alali 1 hafta oldu 2016 model 6 binde. Sorun gecnezse iadeyi deneyecegim tabiki

Motosikletlerdeki debriyaj müşürü viteste debriyaj çekili değilken marş motoru çalışmasın diye vardır. Debriyaj çekiliyken motor her durumda çalışır.
Evet demek istediğim stop edince hemen debriyaji cekiyorum ama yarim çektiğim icin mars bassamda almiyordu maneti tam çekince stop ettigi gibi calisiyor oldu :)

önemli bir sorun değil ki hocam neden iade etsinler... bir kişi ölümden döndü ama bildiğimiz kadarıyla daha daha kimse ölmedi... önce bu sebepten ötürü birileri ölsün sonra herkes eleştirmeye konuşmaya başlar...
Allah gostermesin illa birinin olmesi gerekli degil tabiki

linkinpark20
23 Kasım 2016, 09:52
adamlar motosiklete stop-start özelliği koymuşlar hala size yaranamıyorlar.

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 11:31

Ahaha iyiydi bu :) :)

Evet Arkadaşlar bugun birazcık yol yaptım , malesef ki stop etme problemi tam olarak çözülmüş değil. Eskisi kadar olmasada hala var :( Sorunun üzerine gittim biraz inceleme yaptım. Sorun en çok yokuş aşağı giderken motor kompresördeyken debrajı sıkınca stop etmesiyle gerçekleşiyor küçük bir ara gaz vermek gerekiyor buda alışkanlık gerektiriyor.
İncelememe göre sorun şu şekilde teşkil ediyor motor 4 5 bin devir kompresörde debrajı sıkınca 1700 devir civarı rölantide durmuyor 1500 devir altına iniyor ve çat stop ediyor. Sensör vs vs hepsi bir yana giderken debriyajı sıkınca devrin bir anda aşırı düşmesi rölanti seviyesinde kalmamasından kaynaklı bunu nasıl halledeceğiz bilmiyorum

istanbu_gezg
23 Kasım 2016, 12:00
http://www.chinamotorworld.com/ke/attached/image/20150317/20150317145059_60762.jpg

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 12:13
http://www.chinamotorworld.com/ke/attached/image/20150317/20150317145059_60762.jpg

Bu adamda türk siması var diyeceğim de zaten türk dersiniz şimdi rezil oluyormuşum :D

diablof
23 Kasım 2016, 12:23
Bu adamda türk siması var diyeceğim de zaten türk dersiniz şimdi rezil oluyormuşum :D

resmin altında ekrem ata yazısını görmedin sanırım :) çinceyi az geçince ilerde göreceksin. hemen vazgeçme

Mengu16
23 Kasım 2016, 12:36

Evet Arkadaşlar bugun birazcık yol yaptım , malesef ki stop etme problemi tam olarak çözülmüş değil. Eskisi kadar olmasada hala var :( Sorunun üzerine gittim biraz inceleme yaptım. Sorun en çok yokuş aşağı giderken motor kompresördeyken debrajı sıkınca stop etmesiyle gerçekleşiyor küçük bir ara gaz vermek gerekiyor buda alışkanlık gerektiriyor.
İncelememe göre sorun şu şekilde teşkil ediyor motor 4 5 bin devir kompresörde debrajı sıkınca 1700 devir civarı rölantide durmuyor 1500 devir altına iniyor ve çat stop ediyor. Sensör vs vs hepsi bir yana giderken debriyajı sıkınca devrin bir anda aşırı düşmesi rölanti seviyesinde kalmamasından kaynaklı bunu nasıl halledeceğiz bilmiyorum
Bahara kadar sabredin Pulsara yeni enjeksiyon sistemi yapacağım. Konektörleri hazır tak çalıştır şekilde kesme biçme olmadan :)

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 12:50
resmin altında ekrem ata yazısını görmedin sanırım :) çinceyi az geçince ilerde göreceksin. hemen vazgeçme
Gördüm , yazılar çince olduğundan pek dikkatli bakmamıştım teşekkürler :)

Bahara kadar sabredin Pulsara yeni enjeksiyon sistemi yapacağım. Konektörleri hazır tak çalıştır şekilde kesme biçme olmadan :)

Sahiden olacak mı öyle birşey ve bu soruna kesin çözüm olacak mı ? Beğenerek aldığım motor henüz 1 hafta olmadı bu sorunu bilmiyordum ve canımı sıktı doğal olarak. Sadece bu yüzden değiştirmek istemiyorum çünkü 7 bine su soğutmalı 200cc böyle dolu motor yok :/ İletişim nasıl kurabiliriz peki numara felan verebilirmisiniz özelden ? Başarılarınızın devamını diliyorum

Mengu16
23 Kasım 2016, 12:57
Gördüm , yazılar çince olduğundan pek dikkatli bakmamıştım teşekkürler :)

Sahiden olacak mı öyle birşey ve bu soruna kesin çözüm olacak mı ? Beğenerek aldığım motor henüz 1 hafta olmadı bu sorunu bilmiyordum ve canımı sıktı doğal olarak. Sadece bu yüzden değiştirmek istemiyorum çünkü 7 bine su soğutmalı 200cc böyle dolu motor yok :/ İletişim nasıl kurabiliriz peki numara felan verebilirmisiniz özelden ? Başarılarınızın devamını diliyorum
Birazdan özelden face gönderirim çok gerekliyse telefonu da gönderirim. Dediğim gibi sezon açılmadan hazır olmasını düşünüyorum. Kendi motorum deney tahtası olacak düzgün bişey çıkarsa 3 boyutlu yazıcı alıp özel konektörler çizip basıcam. Torku biraz daha artırmak ve trafikte daha iyi gaz tepkisi hedefim. Tabiki stop etmeyecek, ankaranın eksi 10 derece soğuğunda bile düzgün çalışacak bunu deneyeceğim.

Emre Fırat
23 Kasım 2016, 13:20
Birazdan özelden face gönderirim çok gerekliyse telefonu da gönderirim. Dediğim gibi sezon açılmadan hazır olmasını düşünüyorum. Kendi motorum deney tahtası olacak düzgün bişey çıkarsa 3 boyutlu yazıcı alıp özel konektörler çizip basıcam. Torku biraz daha artırmak ve trafikte daha iyi gaz tepkisi hedefim. Tabiki stop etmeyecek, ankaranın eksi 10 derece soğuğunda bile düzgün çalışacak bunu deneyeceğim.

Süper olur valla ilk ben alrım bitince :) çok teşekkür ederim

Dublebas
23 Kasım 2016, 13:57
Sormak istediğim Motorunuz garantide mi? servis sorunu çözemedi mi? Çözemiyorum mu dedi? Çözmedi ise başka servis denediniz mi ya da firma ile iletişime geçtiniz mi?

Ben kullanıcı olarak başıma bunlar gelse yapacaklarımı sıraladım da..

slyman_b
23 Kasım 2016, 14:27

Bajaj yeni mucitlere vesile oluyor :D

fatih.
23 Kasım 2016, 15:07

Mengu +10 HP isterim haaaa ona göre yap ne yapıyorsan=)

Yazılım konusuna gelince bir çok kez yazdım attırın yazılım stop etmez

PcK0PaT
23 Kasım 2016, 16:24
Yazılım stop etme sorununu tam kesin olarak çözmüyor. Yüzde 80 90 oranında önüne geçiyor ama tam olarak çözmüyor. Bizzat başıma gelen olay sonrası bende yazılım yüklettim oktay ustaya onun da demesi tam olarak çözmüyor ama büyük oranda önüne geçiyor olduğu ve aynen öyle de oluyor. Yazılımdan sonra aylarca stop etmeyebiliyor hatta bu sorunu unutuyor oluyorsunuz ama bayır aşağı debriyaja bastığınızda bazen yaptığı oluyor.

Yani kısacası yazılım bu sorunu tam olarak çözmüyor ama unutturuyor. :)

Emre Fırat
25 Kasım 2016, 00:04
Mengu +10 HP isterim haaaa ona göre yap ne yapıyorsan=)

Yazılım konusuna gelince bir çok kez yazdım attırın yazılım stop etmez
Malesef tam cozum oomadi sadece azaldi :/

Yazılım stop etme sorununu tam kesin olarak çözmüyor. Yüzde 80 90 oranında önüne geçiyor ama tam olarak çözmüyor. Bizzat başıma gelen olay sonrası bende yazılım yüklettim oktay ustaya onun da demesi tam olarak çözmüyor ama büyük oranda önüne geçiyor olduğu ve aynen öyle de oluyor. Yazılımdan sonra aylarca stop etmeyebiliyor hatta bu sorunu unutuyor oluyorsunuz ama bayır aşağı debriyaja bastığınızda bazen yaptığı oluyor.

Yani kısacası yazılım bu sorunu tam olarak çözmüyor ama unutturuyor. :)

Katiliyorum tam çözüm olmadi bendede . Ama azaldigina gore sorun yazilimla alakali . Yazilimin iyilestirilmesi gerekli . Profesyonel chiptuning isleri yapan yerler var aslinda konusmak lazim :)

dyavol-77
25 Kasım 2016, 00:18

Start&Stop özelliğinin ''stop''u otomatik çalışıyor, ''start'' özelliği ise manuel...Ne güzel!!!

Emre Fırat
25 Kasım 2016, 01:48
Start&Stop özelliğinin ''stop''u otomatik çalışıyor, ''start'' özelliği ise manuel...Ne güzel!!!

Hallolur inşallah bu sorunu olmasa çok güzel motor :) 7 bine satsam ne alabilirim diye baktım , cbf 150 oluyor . özelliklerini tiplerini karşılaştırıyorum yok bajaj iyi geliyor :)

Dublebas
25 Kasım 2016, 11:58
Sormak istediğim Motorunuz garantide mi? servis sorunu çözemedi mi? Çözemiyorum mu dedi? Çözmedi ise başka servis denediniz mi ya da firma(kuralkan) ile iletişime geçtiniz mi?

Emre Fırat
25 Kasım 2016, 15:27
Sormak istediğim Motorunuz garantide mi? servis sorunu çözemedi mi? Çözemiyorum mu dedi? Çözmedi ise başka servis denediniz mi ya da firma(kuralkan) ile iletişime geçtiniz mi?

Evet garantide baska servuse gidecegim sirasiyla tum cozum yollarini deneyecegim :)

Dublebas
25 Kasım 2016, 17:13
Kolay gelsin, kuralkanı da direk arayın derim.

motorcu48
25 Kasım 2016, 19:26
bu motor bu sorunuyla halen çok satıyorsa,sokaktaki adamın bana neden motor kullanıyorsun alsana bi araba değip anlam verememsi gibi bir vaka.

Emre Fırat
25 Kasım 2016, 21:04
Elim alıştı stop etme sorunu kalkti ortadan hafif ara gazi verincr stip etmiyor ama cozmek lazim :)

Pistonlar
01 Mart 2018, 21:18
İşe yaramadı defalarca yazılım attırdım
Ekrem amca bizleri yine kandırdı :jocolor:

mustafa_325
01 Mart 2018, 22:51

Ampul kardeş artık sat şu motorunu da gidip yamaha suzuki falan al. Yeter sıkıldık artık anasayfadaki konuların yarısı senin upladıkların.

ABSci troll gitti pulsarcı geldi. Şu forumu bi rahat bırakın artık yav.

matrax33
01 Mart 2018, 23:57

Rahat bırak artık bajaj fanboylarını. Onlar stop eden motorla mutlular.

janset1604
04 Mart 2018, 18:08
2014 model Pulsar'in yazilimini guncellettim. Sadece isininca rolanti dalgalanmasi sorunu vardi. Asla stop etmiyordu. Yazilimdan once sabahlari yarim saniyede gaz vermeden mars alan motorum, yazilimdan sonra en az 3 saniye mars basmami gerektiriyor. Servisler, eski yazilima geri dondurme islemi yapiyorlar mi? Istege bagli olarak geri donduren var mi forumda?

mavellen
04 Mart 2018, 20:35
2017 lerde stop etme yok diye biliyorum.2017 lerin elektrik tesisatı öncekilerden farklı.Bende vardı yaklaşık 4 bin km felan sürdüm yanlış hatırlamıyorsam.Her gün 2 kere rampa iner çıkardım yolum üzeri olduğu için.İnişde boşa alırdım.Hiç stop etmedi.