PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet son hız neden düşer ?

Pappy
14 Kasım 2016, 17:16
Merhaba

Arkadaşlar motorun rölanti sorunu üzerine karbüratör garantiden değişti.Şimdi motor rahat çalışıyor.Eski karbüratör varken yokuş aşağı 145km yapıyordu.Şimdi ise motor 130a gelene kadar günler geçiyor ve geldiğinde ise motor tekleme yapıyor.Bunun nedenini merak ediyorum.Ustaya götürdüm fakat hız arttırmak için dişliyi değiştircez falan dedi.Bende bu soruyu kafama taktım.Bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.

esbabsız
14 Kasım 2016, 19:09
Motorunuz nedir söyleseniz iyi olurdu ama anladığım kadarıyla 150 cc civarında bir motosiklet. Hız arttırmak için dişli değiştirelim işine bence girmeyin çünkü o durumda motorun torkunda düşüş olacak ve yokuşlarda falan çekmeyecek, hızlanması düşecektir. Eğer bu değişikliğin sadece karbüratörden olduğundan eminseniz, ben karbüratörün hava ayarına baktırın derim.

Pappy
14 Kasım 2016, 21:20
Karbüratörden mi onu bilmiyorum ama değişim olmadan önce 140a doğru geliyordu.Başka bir ustaya göstermeyi düşünüyorum.Cevabınız için teşekkür ederim.

boy
15 Kasım 2016, 05:13
Motor orjinal karbüratörüyle daha hızlı gidiyorsa ya daha küçük karbüratör takmışlar ya da benzin ayarını yapamamışlar demektir. Eğer sadece karbüratör değiştikten sonra performans kaybı yaşıyorsanız başka birine gösterin. Dişli değişimiyle tork veya maksimum sürat değiştirilebilir ama zaten sizin sorunu böyle çözmek doğru bir yol değil bence.

Pappy
15 Kasım 2016, 12:42
Teşekkür ederim

boy
17 Kasım 2016, 08:30
Bize dün 2008 Suzuki GS500F geldi, çocuk motor 50 mph sürati geçmiyor dedi. Test ettim direk karbüratör problemi. Tıkanmış jetler yeterli miktarda benzini iletemiyor. Senin problem de karbiratör ayarıyla ilgili olabilir.

HalilCY
18 Kasım 2016, 10:37
Hava ayarı yaptır bi dene hava filtresi ne de bir bakabilirsin

COMTAN
18 Kasım 2016, 10:57
sabit tam gazda teklemenin temel sebebleri yeteri kadar benzin geçirmeyen tıkanmış jetler ve yeterli benzinin karbüratöre gelmemesidir.çözümü şamandıra ayarı yapılacak,benzin jetlerine bakılacak(eski karbüratörde neyse o)olacak ve hava ayarı yapılırsa sıkıntı kalmaz

Pappy
19 Kasım 2016, 16:04
Karbüratör değiştikten sonra şamandıra da bozuldu.Nasıl bi etkisi olmuş olabilir ?