PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ateşlememi Benzin Pompasımı ?

melez121
12 Kasım 2016, 10:02
HERKEZE MERHABA ARKADAŞLAR.

Ben bir asya as 150 t1 kullanıcısıyım.

buz gibi ayazda bile tek marş çalışan motorum birden hiç çalışmamaya başladı.

ertesi gün bir motorcuya götürüp teslim ettim.
karbürator değiştirdi ama motor yine aynı zor çalışmaya başladı bu sefer.

bir yandanda yolda gaz kesiyodu.

aldım geri götürdüm tesisat falan dediler.

bende bıraktım aküsüne kadar değiştirttim.

bakımlar şu şekilde yapıldı.

konjector değiştir
tesisattaki kaçak giderilerek akü şarj edebilir hale getirildi.
arka fren balatası sıfırlandı
akü değişti

zaten 1 ay öncede rektefiyeye soktuk motoru ve parçaları alırken b,vede montajında hep yanındaydım masraftan kaçmadım
şimdi ise sorun şöyle.

motorda dün bujisinde yağ gördüm ve değiştirdim.
marş basmıyor. arada marş alıyor ama rolantideyken birsüre sonra
rolanti düşüyor istop ediyor

düşmeden az bi gaz vereyim yüksek devirde kalsın diyorum gene istop ediyor.

saatlerce ayakmarşına çalıştırmaya çalışıyorum marş yemiyor.

benzin pompasının benzin hortumunu sökerek pompayı denedim ve sağlam pompada sorun yok.

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

melez121
13 Kasım 2016, 11:59
arkadaşlar konu güncel bu arada fark ettim ki buşi kablosunda çok düşük bir ateşleme akımı var normal gördüğümden çok daha düşük yardımları bekliyorum...

diablof
16 Kasım 2016, 16:31
hocam usta değilim bu konularda. ama bildiğim kadarıyla, bilen ustalar yanlışım var ise düzeltsin lütfen, bujide yağ görmen hoş bir şey değil. bujiye kadar yağ geldiyse, ya çok fazla yağ koydunuz, pistonun yanma bölgesine kadar çıktı yağ, ki bu durumlarda motor zorlanabiliyor fazla yağ içerisinde hareket edemeyebiliyor, bir miktar boşaltmanız lazım, ya da segmanından kaçırıyor üst bölgeye.

isterseniz bu iki şey üzerinde yoğunlaşın. öncelikle yağ durumunu bir kontrol edin. sonra segmanı düşünürsünüz.

telike
16 Kasım 2016, 17:08
Buji kablosundan kısa devre yaptırarak kontrol edilebilir ki etmişsin çok az bir ateşleme geliyor demişsin. Bir de ateşleme bobinini değiştirip denemeni tavsiye edicem. O marka modellerin bobinleri çok pahalı değil ayrıca bi çoğu birbirine benziyor aynısından bulup bi dene dostum.

mterayes26
17 Kasım 2016, 21:42
Karbüratör ha deyince bozulmaz, sorun ateşleme. Beyin tesisat veya dış bobin arızası.

ferhatkars
17 Kasım 2016, 22:38
Atesleme az geliyorsa statörden olabilir...