PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorda boğulma sorunu

sines
10 Kasım 2016, 18:21
arkadaşlar herkeze merhaba.uzun süredir siteyi takip ediyorum.bir sorunum var buraya danışmak istedim.
150 lik chopper çin malı bir motorum var.çok uzun süredir kullanmıyordum 2 gündür motoru tekrar çalıştırmaya uğraşıyoruz.karbüratörü temizledik.yeni akü aldık.motor yağını değiştirdik.hava filtresi temizlendi.
motor çalışiyor bir süre sonra devir artmaya başliyor ve stop ediyor.depodan gelen benzin hortumunu çıkartıp üfluyoruz.karbüratordaki benzini tahliye ediyoruz tekrar sorunsuz bir şekilde çalişiyor ama yine aynı şekilde devir yükselip stop ediyor.rölantidende ayarlamaya çalıştım olmadı.sizce sorun nedir.bir ayar problemi mi var

snappy x
11 Kasım 2016, 10:26
bujiye baktın mı

serhat207
11 Kasım 2016, 10:44
Hava ayarında bir sıkıntı var benim anladığım kadarı ile ilk önce hava oranı artıyor devir yükseliyor sonrasında ise hava oranı benzin oranının çok üstüne çıktığı için motor stop ediyor. İlginç bir durum daha önce başıma gelmedi hiç. Bir ayar yaptır istersen karbüratöre. Ya da tam tersi olabilir benzin oranı artıyor olabilir.

sines
11 Kasım 2016, 11:58
bujiye baktın mı
Bujide sorun yok gibi ama tam emin değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Hava ayarında bir sıkıntı var benim anladığım kadarı ile ilk önce hava oranı artıyor devir yükseliyor sonrasında ise hava oranı benzin oranının çok üstüne çıktığı için motor stop ediyor. İlginç bir durum daha önce başıma gelmedi hiç. Bir ayar yaptır istersen karbüratöre. Ya da tam tersi olabilir benzin oranı artıyor olabilir.
Hava ayarını yapan civatayı bulamadım yokmudur nedir karbüratorde bilmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Hortuma ufleyince hiç sorunsuz çalışıyor. Kafam karıştı anlamadım gitti

diablof
11 Kasım 2016, 12:22
jikle kablosuna bir bak. kablo bir yere takılıyor olabilir, içeride takılı kalıyor olabilir. onun ayarsızlığı yüzünden motor devri yükseltiyor olabilir.

sines
11 Kasım 2016, 12:52
jikle kablosuna bir bak. kablo bir yere takılıyor olabilir, içeride takılı kalıyor olabilir. onun ayarsızlığı yüzünden motor devri yükseltiyor olabilir.
Jiklede sorun yok. Güzel çalışıyor

demir2001
11 Kasım 2016, 13:30
Yeni karburatorle test et sorunu ortaya cikarir karburator kaynakli gibi

remomax
11 Kasım 2016, 14:16
Uzun süre yatan motor tam bir dert bombası :)
Benzer bi sıkıntı bir tanıdığımın 125cc scooterinde vardı sonunda karbüratör değişti sorun çözülmüştü sizde değiştirin belki düzelir.

sines
11 Kasım 2016, 18:37
Sorun halloldu gibi. Hava ayarınla oynayınca oldu gibi. İlginize teşekkürler. Bir sorun olursa yine size danışırım