PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birden bire sorun oluştu stop ediyor

Emre Fırat
02 Kasım 2016, 22:35
arkadaşlar iyi günler 150cc mondial scooterim mevcut hiç bir problemim yoktu . Son 2 sürüşümde 3 kere başıma bir arıza geldi .
Depoya indim motoru çalıştırdım herşey normal , benzini doldurdum tam kapıya geldim durunca stop etti çalışmadı . Ateşlemeyi felan kontrol ettim sorun yok marş basıyor fakat çalışmıyordu . Gazı tam açıp pompalayarak marş bastım 5 6 sn boyunca devamlı basınca boğularak gazı yedi ve normale döndü . O çalıştıktan sonra o gün 30 km kadar yol yaptım şehir içi hiç sorun yok . Bugune kadar kullanmadım akşam üzeri cafeye çıkacaktım arabayla park yeri bulamam diye motorla çıkayım dedim gittim geldim hiç sorun yok tam depoya sokucam stop etti . Yine uzun marş bastım çalışmadı , yoğun benzin kokusu geldi marş sırasında pompalarken çalıştı ve boğularak gazı kesik kesik yiyerek devri yükseltince normale döndü . Bunun sebebi nedir ? Gidişince duruşunda bir sorun yok çalışması normal rolanti stabil , performans yerinde . filtreye felan benzin geldiğinide görüyorum

Emre Fırat
04 Kasım 2016, 00:34
Güncel arkadaşlar fikri olan varmıdır

ssates
04 Kasım 2016, 03:50
Bujileri kontrol et. Ateşleme yapmayıp benzini ateşlemiyor olabilir.
Hava filtresini ve karbüratörü kontrol etmekte de fayda var.

serkanADH13
04 Kasım 2016, 22:45
O Garajda Enteresan şeyler dönüyor sanırım :)
Hersey O garaj'da başlıyor :)

Benzınde pislık olabılır,

ayetlervaray
04 Kasım 2016, 22:49
benzinden kaynaklı %90

Emre Fırat
04 Kasım 2016, 23:00
Bujileri kontrol et. Ateşleme yapmayıp benzini ateşlemiyor olabilir.
Hava filtresini ve karbüratörü kontrol etmekte de fayda var.

Kontrol ettim ateşleme vardı bujide , karbüratör yeni değişmişti gerçi ama filtreyi tekrar kontrol etmede fayda var gerçi henüz daha yapmadı tekrardan

mterayes26
05 Kasım 2016, 17:32
O Garajda Enteresan şeyler dönüyor sanırım :)
Hersey O garaj'da başlıyor :)

Benzınde pislık olabılır,

Benzin filtresi varsa değiştirin şişmiş

sungerbob
06 Kasım 2016, 02:01
karbüratörü ve hortumları temizle. iyi bi hava tut.

dyavol-77
06 Kasım 2016, 02:55
arkadaşlar iyi günler 150cc mondial scooterim mevcut hiç bir problemim yoktu . Son 2 sürüşümde 3 kere başıma bir arıza geldi .
Depoya indim motoru çalıştırdım herşey normal , benzini doldurdum tam kapıya geldim durunca stop etti çalışmadı . Ateşlemeyi felan kontrol ettim sorun yok marş basıyor fakat çalışmıyordu . Gazı tam açıp pompalayarak marş bastım 5 6 sn boyunca devamlı basınca boğularak gazı yedi ve normale döndü . O çalıştıktan sonra o gün 30 km kadar yol yaptım şehir içi hiç sorun yok . Bugune kadar kullanmadım akşam üzeri cafeye çıkacaktım arabayla park yeri bulamam diye motorla çıkayım dedim gittim geldim hiç sorun yok tam depoya sokucam stop etti . Yine uzun marş bastım çalışmadı , yoğun benzin kokusu geldi marş sırasında pompalarken çalıştı ve boğularak gazı kesik kesik yiyerek devri yükseltince normale döndü . Bunun sebebi nedir ? Gidişince duruşunda bir sorun yok çalışması normal rolanti stabil , performans yerinde . filtreye felan benzin geldiğinide görüyorum
İmkanın varsa-motoru değiştir...