PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz teli değişti motor acayipleşti

gorkemoz
20 Ekim 2016, 00:27
Merhaba arkadaşlar. Falcon freedom 250 kullanıcısıyım. Geçen gün gaz telim koptu. Çok kolay sandım ama çok zor buldum. Eve geldim yeni teli taktım. Hayatımda ilk defa bi motora tornavida uzattım çok acemiyim. Söktüğüm gibi yaparım dedim. Ve yaptım videolar izleyerek falan filan.Fakat motor çalıştığı anda boşta son gaz çalışıyor. Kontağı kapatıyorum gürültüden. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bi arkadaşım karbüratöre giren iğneyi çeltiğe oturtamamış olabilirsin dedi fakat size danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler

İbrahim
20 Ekim 2016, 01:47
http://i01.i.aliimg.com/photo/v6/613853203/Kunfu_PZ27_cable_carburetor_kf_carburetor.jpg

Telin girdiği üsteki kapağın altından çıkan bir silindir var, üzerinde ufak yuva falan vardı sanırım. O tam yerine denk gelmiyor ondan öyle tam gaz yapıyor. Onunla biraz oyna dene sağa sola falan, tam yatağına denk gelince tamamdır.
Gerçi ben yeni tel takmamıştım iğne ayarı lazımmı nasıl bilmiyorum. Meraktan kurcalarken başıma gelmişti zamanında ama sendede çözüm bu olmalı :)

kerem999
20 Ekim 2016, 05:17
karbrator kapagini yeniden sok iyi yerlestir teli ve igneyi dogru oturt yerine tirnak var ona ras gelecek en asagiya kadar iner o sekilde plastigi igne yukarda kaldigo icin gaz aliyor sorun bu coz bunu hadi kolay bu coz telide yagla motor yagiyla

gorkemoz
20 Ekim 2016, 11:05
Arkadaşlarım benim acayip dua ettim size. Çok teşekkürler aynen dediğinizi yaptım. İğne oturmamış şimdi herşey tamamdır👍