PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piston Sübab İşçilik

JafJaf
19 Ekim 2016, 19:41
Arkadaşlar derbi etx150 var benim sekman atmış subablar vs. degistirilecekmis. Piston subab ust kapak taşlanıp, alıştırılacakmış tornacı 120 tl istiyormuş. Subab kapakları, keçeleri contaları sekmanları vs. Toplam maaliyet 400tl deniliyor. Fazla gibi geldi, size tanışmak istedim fotolar aşağı da.
http://i.hizliresim.com/0yovqZ.jpg (http://hizliresim.com/0yovqZ)

http://i.hizliresim.com/WbLBE4.jpg (http://hizliresim.com/WbLBE4)

COQ
19 Ekim 2016, 19:57
Bir kez başıma geldi. Gpz vardı bende sibop kesmişti.
Tornacıya mecbur işin düşecek.
O zamanlar Türkiye'de parça bulmak imkansız. Yunanistan'dan bulmuştum.

Fiyat için bir şey diyemem. Fakat parça listesi alıp kendin temin etmeye çalışırsan belki daha ucuza mâl edersin.
Sadece işçilik fiyatı iste.
Parça fiyatlarını bir araştıralım.
Fakat 50-100 lira bişey fark edecekse uğraşma yaptır derim.

Carbondioxid
19 Ekim 2016, 20:04
Piston alt etek parçalanmış , bu nasıl oldu?

Üst kapağın durumu ve sübabların sökülü haldeki fotoları alalım.

Piston sıfır alınacak , tamir mamir olmaz o.

Piston parçaları nerede? karterde krankta dişliler arasında ise iş uzayacak. yarıp temizlemekte dahil ise fiyat normal.

JafJaf
19 Ekim 2016, 20:11
Piston alt etek parçalanmış , bu nasıl oldu?

Üst kapağın durumu ve sübabların sökülü haldeki fotoları alalım.

Servis bu fotoları yolladı bir de konuştuk işte taşlanması lazım sekman altınca altta parçası gitmiş, çizilmiş vs. dedi.

Carbondioxid
19 Ekim 2016, 20:13
Servis bu fotoları yolladı bir de konuştuk işte taşlanması lazım sekman altınca altta parçası gitmiş, çizilmiş vs. dedi.

Piston parçaları nerede? karterde krankta dişliler arasında ise iş uzayacak. yarıp temizlemekte dahil ise fiyat normal.

Bu nasıl oldu_?

JafJaf
19 Ekim 2016, 20:22
Yolda giderken oldu, pat diye ses geldi stop etti. Servise çekildi, motorun yağı azdı :( servis yağını kontrol ediyor diye bakmamıştım.

Bu nasıl oldu_?

Carbondioxid
19 Ekim 2016, 20:34
Yolda giderken oldu, pat diye ses geldi stop etti. Servise çekildi, motorun yağı azdı :( servis yağını kontrol ediyor diye bakmamıştım.

Piston altı renkten belli idi kavrulmuş resmen , hasılı sadaka vermeye devam , geçmiş olsun.

JafJaf
19 Ekim 2016, 20:35
Altta inilmemis daha parca da alınacakmış alttan, fiyat normal mi. Ne is yapılacak ben bunu anlamıyorum

Carbondioxid
19 Ekim 2016, 20:38
Altta inilmemis daha parca da alınacakmış alttan

Yarılıp temizlenecekse fiyat normal dedim zaten , ancak alttada sorun olmuş olabilir .

JafJaf
19 Ekim 2016, 20:43
Maaşın 3 de 1 gidecek kurtuluş yok o zaman, teşekkür ettim bilgi için

MeNGuC
19 Ekim 2016, 22:36
Maaşın 3 de 1 gidecek kurtuluş yok o zaman, teşekkür ettim bilgi için

Zamanında yediğin hurmalar şimdi tırmalar devamlı yağını suyunu kontürol et yoksa burnun şeyden kurtulmaz

Mengu16
19 Ekim 2016, 22:58
Mondial 150 Z-One ile parçaları uyumlu. Aynı fabrikadan çıkma motorlar zaten. Piston dağıttıysa şanzımandan da hayır gelmez. Kopan parçalar dişlilerin arasına girip zarar vermiş olabilir. Şanzımanın da değişmesi gerekebilir.

JafJaf
20 Ekim 2016, 00:11
Mondial 150 Z-One ile parçaları uyumlu. Aynı fabrikadan çıkma motorlar zaten. Piston dağıttıysa şanzımandan da hayır gelmez. Kopan parçalar dişlilerin arasına girip zarar vermiş olabilir. Şanzımanın da değişmesi gerekebilir.

Sıfır debriyaj seti var zaten. Piston, sekman subab başka.. çontalar.. Başka neler lazım olabilir ki.
Acaba kendim mi toplasam, yardımlarınızla :)

Başka başka neler olmuş ne parçalar lazım bilmiyorum da bunlar dışında aklıma pek fazla birşey de gelmiyor.

mterayes26
20 Ekim 2016, 00:32
Lazım olan parçaların ölçülerini bana yaz bakayım bırak tornayı taşı

05072097747

Mengu16
20 Ekim 2016, 00:35
Sıfır debriyaj seti var zaten. Piston, sekman subab başka.. çontalar.. Başka neler lazım olabilir ki.
Acaba kendim mi toplasam, yardımlarınızla :)

Başka başka neler olmuş ne parçalar lazım bilmiyorum da bunlar dışında aklıma pek fazla birşey de gelmiyor.
Debriyaj tasına bişey olmamıştır o motor bloğunun dışında sayılır. Ben vites dişlilerinin zarar görmüş olabileceğini söylüyorum.

JafJaf
20 Ekim 2016, 00:45
Debriyaj tasına bişey olmamıştır o motor bloğunun dışında sayılır. Ben vites dişlilerinin zarar görmüş olabileceğini söylüyorum.
Komple seti var debriyajın, balatalar falan içinde komple

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Lazım olan parçaların ölçülerini bana yaz bakayım bırak tornayı taşı

05072097747

Saolasın hocam, ilginiz yeter. İşteyim şuanda eve gidip parça fiyatlarına bakayım. Bilginize başvururum tekrardan, hepiniz saolun varolun böyle forumdaslar olduktan sonra kendim tecrübe etsem daha iyi gibi :)

Mengu16
20 Ekim 2016, 01:01
Komple seti var debriyajın, balatalar falan içinde komple
http://www.flygomotor.com.img.800cdn.com/product_images/big/product_b_201241174521.jpg
Bunları diyorum debriyajla işimiz yok

JafJaf
20 Ekim 2016, 02:23
Bunları diyorum debriyajla işimiz yok

Sekman parçasından zarar görmüş olabilir mi o dişliler ?

Kendim toplamaya kalksam, yardımcı olur musun? :)

Mengu16
20 Ekim 2016, 02:32
Sekman parçasından zarar görmüş olabilir mi o dişliler ?

Kendim toplamaya kalksam, yardımcı olur musun? :)
Benim motorun bi kere içinde bir yerden parça koptu ne kadar dişli varsa pert etti. Egzantrik dişlisini ve şanzımanı değiştirdim. Ankarada olsanız parçaları da verseniz 3-5 saatlik iş benim için ancak burdan anca sözlü olarak yardımcı olabilirim. Özelden facebookunuzu atın ekleyim.

JafJaf
20 Ekim 2016, 03:32
Servisin eline kaldık yine :)

kerem999
20 Ekim 2016, 05:04
opulmus elin davazi olmaz evine alet setini al tamirciye goturme piston tamir olmaz sana ne dedi bilmemde baska motordan silindir alacak kafadan kesecek kesin piston sentede sifir kalsin diye yoksa o piston tamir gormez 400 iyi yaptir olucu olma cok .
motoru yagsizmi kunlandin sen o kavrulmus oyle seviye i kontrol ediyomuydun. cok genlestirirsen egzoz subapini bide ayar dusukse yuksekte gaz verip kizlara selam.verdiysen cicuuuuv diye gidersin tamirciye

JafJaf
25 Ekim 2016, 15:14
şanzıman da sıkıntı yokmuş arkadaşlar, işçilik 200 tl. eksik alet edevatı alıp kendim de toplayabilirdim heralde o paraya

mterayes26
26 Ekim 2016, 11:57
İstediğiniz parçayı temin ederim, ithalatçı sağlam

Carbondioxid
14 Kasım 2016, 14:23
şanzıman da sıkıntı yokmuş arkadaşlar, işçilik 200 tl. eksik alet edevatı alıp kendim de toplayabilirdim heralde o paraya

Son durum nedir?

Servismi yaptı , ne oldu masraf siz yapabildinizmi.

ZümeR
14 Kasım 2016, 14:35
Millet servisçi olmuş arkadaş.
Git dışarda bi tamirciye yarı parasına yaptır.

JafJaf
14 Kasım 2016, 16:18
Son durum nedir?

Servismi yaptı , ne oldu masraf siz yapabildinizmi.

Servis yaptı. Motor komple açılmış, alt motora giden parçalar alınmış, dişlide hiç bir sıkıntı yok, piston sibob alıştırması vs. 120tl'ye tornacı halletmiş.
Servisim akünün ömrünü kontrol ettirip değiştirmiş 80tl'ye ve temizleme vs. ufak tefek işler. 450tl toplam da sadece işçilik 200tl
Bi ara gidip akünün ve yapılan işin faturasını alacam, bir daha da uğramam o servise.

bassturbin
14 Kasım 2016, 16:29
Fiyat normal bence az gibi de.Sökülüp krank kasası komple kontrol edilip temizlenip contalar değiştirilip tekrae toplanması gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Millet servisçi olmuş arkadaş.
Git dışarda bi tamirciye yarı parasına yaptır.

Servisler özel eğitim alıyorlar dimi :)

karahan_yel
14 Şubat 2017, 14:27
benim de derbi etx 150 bire bir aynı sorun başıma geldi yolda giderken pat diye bir ses ve piston silindir sibob un biri kırık üst kapak taşlanması lazım buradan bi arkadaşın tavsiyesi üzerine maltepede bir ustaya götürdüm 3 saat sonra aradı beni parçalamış motoru bana uymadı fiyat sinirlendim aldım garaja koydum şimdi bana piston silindir sübab ve yağ pompası kapağı lazım arkadaşlar mondial motoran filan uymaz diye almıyorum bi yardımcı olursanız çok çok memnun olucam lakin motor 1 aydır parçalanmış halde duruyo

kerem999
18 Şubat 2017, 02:29
ya bu motor blogu kuba citayla ayni tas mas urasma sifirla