PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 99 Srad, sürerken rolanti düşüyor gaz yemiyor YARDIM Lütfen

djserdar58
19 Ekim 2016, 01:28
Herkese merhaba
Dün gece de yazdım bu konuyu ama şimdi bulamıyorum nerede olduğunu, silinmiştir belki :sunny:
Neyse sorunum 99 model srad 750 motorumu karenajsız kullanıyorum Streetfighter tarzı yapmaya çalıştım. Motorum şehir içi trafikte yavaş giderken özellikle rolantiden düşüyor, gaz açmazsam stop ediyor, biraz gaz açarak gidince ara ara ani hızlanmalar yaparak gidiyor (yekiniyor) ve egzozdan çıkan ses 10 kat kadar artıyor. Çevreyi çok rahatsız ediyor bu kadar ses. Biraz araştırdım, benzin pompası yada tps sensörü olabilirmiş ama bunlar sağlam. Naked gibi kullandığım için ram air yok ve bu bir sorun olurmu? Ya da bilen duyan birisi var mıdır lütfen. Ne yapmalıyım, ne denemeliyim?

Bir tamirci PEPELEME dedi bunun için, galiba en iyi anlatım bu oldu :silent:
Şimdiden teşekkürler

Mamba09
19 Ekim 2016, 07:47
Karbüratör temizliği ve senkron ayarı olabilir.
Bujilerden olabilir.
Bu ikisini deneyip diğerlerine sonra geç hocam. O model karburatorluydu dimi?

telike
19 Ekim 2016, 08:04
Karbüratör temizliği ve senkron ayarı olabilir.
Bujilerden olabilir.
Bu ikisini deneyip diğerlerine sonra geç hocam. O model karburatorluydu dimi?

98den sonrası enjeksiyonlu. Bu yüzden bişey söylemek çok zor. Ama genelde tps ile ilgili sıkıntılar olabiliyor srad larla ilgili

mterayes26
19 Ekim 2016, 12:40
Filtreni temizle, enjeksiyonû sök pompacıya yıkattır elektrolizle 1 saat.
1.2 v kalem pil ile elektrik ver balata spreyini sık gözeneğe ateş gibi olsun

draggy
19 Ekim 2016, 17:20
yığılmadan sonra hızlanman düzgünse egzantrikleri kontrol ettir.

djserdar58
20 Ekim 2016, 02:09
Motor enjeksiyonlu, yığılma olmuyor da gazı kesiyor motor kendi kendine, bende gaz veriyorum ki stop etmesin diye, ama yavaş gaz verirsem yani düşük devirde sürersem stop etmiyor ama egzozdan çıkan ses yükseliyor yavaş yavaş ve bende gazlıyorum, tek sorun trafikte oluyor bu ve ya sesten sıkıntı oluyor yada ani hızlanamalardan tehlike. 5, 6000 devirin üstüne çıkınca herşey normal hatta ne kadar hızlı o kadar iyi gidiyor. Eksantrik zinciri ve paletleri iki hafta önce değişti, sibop ayarı yapıldı sıvılar ve yağ filtresi değişti, geçen cumartesi herşeyi kontrol ederken ateşleme kablosunun birini çekince geldi ve tamir etti usta. Usta da tsp dendir deyip duruyor ama bendeki tps bozuk mu sağlam mı nasıl anlarım ki?
Sağolun cevaplar için. Srad kullanan var mıdır başka acaba?

kerem999
20 Ekim 2016, 05:13
srad koprusunden geceli oldu baya ama ozetle tsp sinede yataginada sanzimaninada enjektorlu karburatorlusunede bulasma sat sat sat cigerli makine de sat
tps dir o ama isin ozu youtube abiye sor tps test control repair falan yaz zenci abileri göreceksin amerikali polisten kacarken motoru atip kacan abiler ordan anlarsin bu benle ayni sey diye istanbulda boldor ahmet var suzukici sariyerde o sana bu motoru piste cikacak sekilde yapar .

fazil
20 Ekim 2016, 09:37
TPS sorunu gibi gorunuyor. 2004 ve 2005 model Fz6'larda da bu sorun vardi. Yamaha geri cagirip TPS'leri ucretsiz degistirmisti. Benim motorum da 2005 Fz6 oldugundan, benim de basima geldi. TPS denen alet basit bir potansiyometre, (elektronikcide 2TL olan potansiyometre Yamaha'dan alindiginda $150 olabiliyor) gazi ne kadar actiginizi olcup bu veriyi elektrige cevirerek enjeksiyon sisteminin ona gore ayarlanmasini sagliyor. Fz6'da motor isindiktan sonra devir kendi kendine artip azaliyor ve gaz verilmezse stop ediyordu. TPS, motor isininca genlesip kafasina gore olcum yolluyormus. Yeni model TPS taktilar, duzeldi.

http://www.sportbikes.net/forums/attachments/fz6-fz6r/69662d1137128345-throttle-position-sensor-issues-you-experiencing-poor-idle-mileage-stalls-tps_06.jpg

http://www.sportbikes.net/forums/attachments/fz6-fz6r/69662d1137128345-throttle-position-sensor-issues-you-experiencing-poor-idle-mileage-stalls-tps_06.jpg

http://www.bikesandtravels.com/comimg1/03062015092014.jpg

djserdar58
21 Ekim 2016, 01:37
Valla ağalar ben fethiyedeyim ve burada bir suzuki yetkili servis var doğru düzgün 4silindire bakan ama iki usta var ve pek tecrübeleri yok gibi hissediyorum. tpsyi yerinden çıkarıp soketlerine wd40 sıktım tekrar taktım ayarladım ve iki gündür bir sıkıntı yok. İnşallah böyle devam eder. Ama youtoba bakacağım yine de tps control nedir ne değildir. Teşekkürler cevaplar için :cat:

Consigliere
11 Kasım 2020, 22:35
Siz siz olun sakın bu alevere dalevereci, tokatçı boldor ahmet'e motor falan teslim etmeyin hayatınızın hatasını yaparsınız. Büyüğümüz Ali Kansız'ın hatırı olmasa kendisine söylenecek çok ağır ithamlar var da biz de kalsın..