PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modifiye

Xess
11 Ekim 2016, 22:25
Merhaba arkadaşlar benim 2 sorum olucaktı:
1-MotoGP de veya diğer yarışlarda modifiye yaparken hızlanma için mi yoksa top speed için mi yapıyorlar ?
2-Bu yapılan modifiyeler(motor bloğunda) nasıl yapılıyor bilen arkadaşlar detaylı bilgi verebilirmi yani neleri değiştiriyorlar yoksa parçalarımı kesip biçiyorlar böyle motor mıncıklamayı çok seviyorum yapmakta istiyorum şimdi çoğu kişi ''orjinali bozma motorun ömrünü kısaltırsın,frenler yetmez vs.''diyecek haklılar da ama ben bunları 0 motor üzerinde ve yolda gündelik sürmek için yapmam zaten.Bunları çok araştırdım ama türkçe olarak çok bilgi bulamadım forumda da detaylı olarak açıklayan yok heralde detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim.

viperking
11 Ekim 2016, 22:37
Motogpnde modifiye yapmiyorlar. Yarislara uygun motor uretiyorlar. Bunun icin de koca bir muhendislik ordusu calisiyor. Isin ar-ge sinden uygulamasina cok farkli alanlarda muhendisler calisiyor. Yaptiklarinin ise yararliligi yuzbinlerce kez test ediliyor vs

Kisaca sizin o tarz birsey yapmaniz imkansiz.

watercolours
11 Ekim 2016, 22:44
Ben uzaya çıkmak istiyorum. Nasıl yaparım?

Thracian
11 Ekim 2016, 23:18
Merhaba arkadaşlar benim 2 sorum olucaktı:
1-MotoGP de veya diğer yarışlarda modifiye yaparken hızlanma için mi yoksa top speed için mi yapıyorlar ?
2-Bu yapılan modifiyeler(motor bloğunda) nasıl yapılıyor bilen arkadaşlar detaylı bilgi verebilirmi yani neleri değiştiriyorlar yoksa parçalarımı kesip biçiyorlar böyle motor mıncıklamayı çok seviyorum yapmakta istiyorum şimdi çoğu kişi ''orjinali bozma motorun ömrünü kısaltırsın,frenler yetmez vs.''diyecek haklılar da ama ben bunları 0 motor üzerinde ve yolda gündelik sürmek için yapmam zaten.Bunları çok araştırdım ama türkçe olarak çok bilgi bulamadım forumda da detaylı olarak açıklayan yok heralde detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim.

1-Yarış motosiklet ve arabalarında vites oranları ayarlanabilir.Genelde pistin yapısına göre vites oranlarını belirlenir.Özetle sabit bir son hız ve hızlanmaları yok.Ama genelde yarışlarda hızlanmaya ve ara hızlanmalara daha çok önem verilir.

2-Yarışlarda kullanılan motor blokları tamamen farklı ve özel üretimdir.Bizim sokakta kullandığımız motor blokları ile uzaktan bile akraba değiller.Kullanılan alaşımlar,bloğun yapısı,kullanılan teknolojiler,çap-stroke değerleri,ağırlığı çok çok farklı.Yani anlayacağınız normal bir bloğu modifiye ederek MotoGP de kullanılan bloklara benzer bir şey yapılamaz.Aynı şey yarış motosikletlerinin şasileri,frenleri,amortisörleri,lastikleri ve diğer her parçası için de geçerli.

velizrsln
11 Ekim 2016, 23:22
yanii ne yaptıklarını nerden bilelim şimdi yarışcağı pist çok sık virajlıysa dişliyle oynar mesela hızlanmak için tork arttırır son hızdan düşer falan, mesela egzozu söker sadece sıkıştırma yapan egzoz takar fazladan ağırlığı atar

kerem999
12 Ekim 2016, 04:13
3-5 tane şanzıman. Setin olacak yarışacak isen ECU setup ların olacak 3-5 adet bu yarışmak için en basit bakış .

Ama sokakta apacilik gsxr750 kasasına hayabusa 1300 cc motoru takmak ve turbolamak şanzımanı uzatmak setup karın yukarı çekmek 40 000 TL lik tulum kask set yapman lazim patates olursun

Xess
12 Ekim 2016, 07:46
Hmm.. Ozaman normal kullandığımız motorlardaki bloklara nasıl modifiyeler yapılabilir ?

The Dude
12 Ekim 2016, 08:48
need for speed underground 1 ya da 2 mantığı verecektir.