PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 250

aera34
11 Ekim 2016, 12:00
Arkadaşlar merhaba şimdi benim sorunum şu motor boştayken ve çalışır haldeyken debriyaj koluna basıyorum motorun sesi değişiyor bırakıyorum farklı bi ses çıkıyor ortaya tık tık tık gibi varmı bilgisi olan başına gelen

BatuhanK
11 Ekim 2016, 12:15
Normal bir durum değil, servise gitmeniz gerek.
Debrşyaj tasında, debriyajda, otaraflarda bi yerlerde değişmek isteyen parçalar var :)

aera34
11 Ekim 2016, 12:37
Vites geçişler de de zaten bir tıkırtı var geçişte tık ses geliyo bilmiyorum diğer cbr ler nasıl

Jeeztro
11 Ekim 2016, 17:35
CBR lerin genel olarak vites geçişinde sıkıntı var zaten özellikle 1-N-2 aralığında hep bir tak tuk sesi gelir. CB 650F de de var mesela. Ama zararsız bir durum, sadece gerektiği yerlerde gaz açmak lazım hafifçe vites değiştirirken. AEA' nın vites değiştirme üzerine olan youtube videosunda sebebini ve nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

BatuhanK
11 Ekim 2016, 20:03
Doğru ayarlanmış bir debriyajla vites geçişleri sesli veya kemikli olmaz.
Boşta debriyaj sıkıldığında ses geliyorsa mıuhtemelen debriyaj tasının değişmesi gerekiyordur

mterayes26
12 Ekim 2016, 01:38
Debriyajını değiştirdiniz mi?

kerem999
12 Ekim 2016, 04:19
Teli ger hafif tik tik babacim ben daha vites deyim anlamina gelir genelde amaaaaa
Sıcak iken yapıyor soğuk iken sıkıntı yok ise debriyaj tasi genlesip baltaları sıkıştırıp debriyaj farkını azaltıp senin debriyaj a başkanı engeller çare tasın disli ve boyut uyanindan bulup değiştirmek çinli de olabilir mümkünse modifikasyon 6 balata 6 yay çiçek ateş edersin :D iyi bir USA tur arşın anlar en basiti bu

aera34
14 Ekim 2016, 10:35
Yok ya soğuk kende yapıyo bunu basınca biraz değişim oluyor servis yolu göründü sanki birde bu 2014 cbr farları çift bunların ampulleri nedir acaba soruyorum h7 diyolar tamam da ikiside h7 mi bilgisi olan varsa sevinirim

LynXMaSTeR
14 Ekim 2016, 13:52
hepsi öyle yapar çok dikkatli dinlerseniz.
bence bi problem yok.