PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malum kış geliyor motorsikleti kış ayında korumak için neler yapabiliriz

dede17
04 Ekim 2016, 22:21
Merhaba bende xmax 250 var
Kış ayında motorumu dışarıda bırakmak zorunda kalıcam vede kışın zorlu koşullarını karşı önlem almak istiyorum.

Motorsikleti korozyondan korumak için neler yapmalıyız gerçekten işe yarayan ürünler nelerdir. Piyasada bir çok ürün var koruduğunu iddaa eden

Benim baktıklarım 'Wd-40 - Scottoiler FS 365 - 3M 1600 Korozyon Önleyici Sprey - Würth Korozyon Pas Önleyici Koruma Spreyi

Gibi ürünler gözüme çarptı maksat bir yeri korurken başka bir yere bilinçsizce zarar vermemek benim endişem malumunuz xmax büyük bir kısmı plastik bu ürünleri kullanırken plastik aksamına zarar vermek istemiyorum. Yani biliçli bir şekilde nasıl önleyebiliriz koruzyon ve diğer etkenlerden şimdiden bu konuda tecrübesi olan ve bizimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim saygılar...

Ha bir de Nasiol ZR53 Nano Boya Koruma İlacı Seramik Kaplama olayı var bu tam olarak ne işe yarıyor verdiğimiz paranın gerçekten karşılığını veriyor mu yada tam olarak hangi markayı kullanmalıyız.

MimTolga
04 Ekim 2016, 22:40
Hiç kullanmayacaksanız, kapalı bir yer bulmak, aküyü sökmek, üzerine branda örtüp lastiklerin altına ahşap birşeyler koymak en iyisidir. Aküyü de 1-2 ayda bir şarj cihazında düşük amperde 14-18 saat şarj etmeyi atlamayın. Akünüz çöp olur.

dede17
04 Ekim 2016, 22:41
Kullanıcam yani kış boyunca kullanmayı planlıyorum.

MimTolga
04 Ekim 2016, 22:53
ok o zaman, elektrik kumandalarına wd 40, her yağmur sonrası yenilemek lazım, bunun dışında zaten metal aksam disklerde ve kaliperlerde var, akünüzü kışa hazırlayın mutlaka tam şarj yaptırarak. Branda mutlaka edinin gece boyu yağacak bir yağmuru yemesin motorunuz. Brandayı da rüzgara karşı güzel bağlayın iki noktadan, yoksa sabah bir bakmışsınız branda uçmuş.

dede17
04 Ekim 2016, 22:55
Evet branda olayı önemli wd-40 plastik aksama zarar verir mi boyaya gelse örneğin bir de daha kalıcı bir sprey tarzı daha uzun süre koruma sağlayan bir ürün var mı acaba

Seko
04 Ekim 2016, 23:01
Çin motoru olsa anlarım da X-Max için bir şey yapmana gerek yok. Yamaha gerekeni yapmıştır.

dede17
04 Ekim 2016, 23:08
Aslında bu konu başlığını sadece kendi motorumu nasıl korurum amacı ile açmadım diğer motorsiklet kullanıcılarınında en düşük bütçe ile bilinçli bir şekilde hangi ürünleri yada varsa yöntemleri nasıl kullanırız.

DKN
05 Ekim 2016, 00:14
eve sokar çarşaf sereriz

Bilalancer
05 Ekim 2016, 00:29
Motul un plastik aksam koruyucusu var sukıtırlar için. O, Würth paslanmaz bakım spreyi ve wd40 yeterli olur.